Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi kapcsolat mikor hogyan?

Élettársi kapcsolat mikor hogyan?

Figyelt kérdés

Nem világos ez nekem egyeltalánm Párommal nyáron lesz 5éve hogy együtt élünk. Nem jegyeztettük be hogy élettársak vagyunk,mi egymást annak tartjuk. Ha most akarnánk ezt megtenni mikortól számítanánk annak?Csak mikor jegyzik vagy a tényleges időtől? És ha nem jegyeztetjük,páromat éri valami ne adj isten meghal?

Nem hajtok a pénzre csak kíváncsi vagyok.


2014. jan. 27. 16:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ha tudod bizonyítani, hogy ott laktál(elég a tanú is, akkor már lettársqknak számítotok..)
2014. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Elvileg az összeköltözéstől élettársak vagytok.



"És ha nem jegyeztetjük,páromat éri valami ne adj isten meghal? "


Ezt nem értem?

2014. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, az élettársi kapcsolat közös közjegyzői regisztráltatása egy opció, ami kényelmesebbé teszi az ügyintézést vitás ügyekben, mert önmagában bizonyító erejű okirat.

De NEM FELTÉTEL a világon semmihez, mindenféle hivatalos ügyhöz elég a közös lakcím, meg 2 tanú aki igazolja, hogy életvitel-szerűen együtt éltek - még özvegyi nyugdíjhoz is, ha megvan a 10 év, vagy az 1 év és közös gyermek.


Ennél többre - pl. ügyvéd előtt kötött élettársi vagyonjogi szerződésre - csak akkor van szükség, ha azt akarjátok, hogy másként legyenek a dolgok a kapcsolatotokban, mint a törvény szerint alapértelmezett, pl. nem akartok vagyonközösségben élni - alapértelmezetten az élettársi kapcsolat IS vagyonközösség - vagy nem szerzés arányában való vagyonmegosztást akartok válás/halál esetén.

Ha a törvény szerinti szabályozás jó nektek, akkor nincs szükségetek semmiféle papírra, csak a kközös lakcímre, meg a 2 tanúra adott esetekben.

2014. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Az élettárs nem örököl a másik után.

Az együttélés alatt szerzett vagyon közös szerzemény, ez egy esetleges szakítás után a két fél jövedelmének arányában oszlik meg.

2014. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Kedves #4... ha nincs végrendelet... ezt azért fontos lehet hozzá tenni.
2014. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

12 éve vagyunk együtt és tavaly közjegyző előtt hivatalosan is élettársak lettünk.És igen beleírtuk,hogy már 11 éve együtt vagyunk vagyis 12 éve HIVATALOSAN IS élettársak vagyunk csináljátok így ti is.

Mi azért csináltuk mert párommal ha lenne valami járna nekem ideiglenes özvegyi nyugdíj ami 1 évig jár.


Ha a pároddal lenne valami amit együttélésetek alatt szereztetek az közös vagyis annak a fele téged illet.


Ha kérdésed van írj nyugodtan hasonló helyzetben vagyok.

2014. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%

Ha a pároddal lenne valami amit együttélésetek alatt szereztetek az közös vagyis annak a fele téged illet.


Ez nem feltétlenül igaz. Élettársak esetében nem automatikus 50-50%, hanem kereset arányosan oszlik.

2014. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Nem a fele, hanem a jôvedelemnek megfelelően elosztva
2014. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Utolsó előtt vagyok.Azt mondta a közjegyző ha nem tudják bizonyítani a kereset arányát akkor van fele fele arány.



"A törvény annyi segítséget nyújt a bizonyítási nehézségek leküzdésére, hogy ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni, tehát ha végképp nem tudja egyik fél sem igazolni, hogy mennyit keresett, akkor azt vélelmezi a bíróság, hogy mindkét fél ugyanannyit. "

2014. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Okés.. Értem... (De nem tudom elképzelni, hogy nem tudják bizonyítani..adőbevallás és társai..)
2014. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!