Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném magunkhoz venni azt...

Szeretném magunkhoz venni azt a kisfiút, de a párom ellenzi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kórházba ahol ápolónőként dolgozom, pár hete bekerült egy másfél éves kisfiú. Imádom a gyerekeket, sok aranyos gyereket láttam már de nála valami mást érzek és akkor is benézek hozzá ha éppen nem dolgozom mert úgy érzem, hogy meg kell tennem. Sok gondolkozás után úgy döntöttem, hogy mivel neki nincsenek szülei és sose jár be hozzá senki, én szeretném örökbe fogadni ha megfelelnék a feltételeknek. Elmondtam a páromnak akivel nem tudtam normálisan megbeszélni és csak annyit mondott rá, hogy nem kellene. Nem indokolta meg, hogy miért. Nem vagyunk házasok amúgy, csak együtt élünk. Évek óta próbálkozunk egy babával de csak egyszer sikerült és ő is elment. Lehet, hogy hülye gondolat de talán ez a kisfiú most ezért jött. Tudnám sajátomként szeretni, hiszen már most folyton engem keres, boldog ha ott vagyok és sír utánam ha elmegyek. Leírhatatlan. Sose éreztem ezt más gyereknél, pedig árvák is voltak már. Azt érzem, hogy szükségünk van egymásra. Szerintetek mit tegyek? Hogyan beszélhetném meg normálisan vele?

28/N



2014. jan. 27. 20:51
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Plusz arra se tudja fogni, hogy a gyereknek valamilyen fogyatékossága van és nem lenne képes olyan gyerekkel együtt élni, hiszen nincs ilyen problémája. Más miatt került be.
2014. jan. 27. 20:53
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Egyszer vidd el a párod, és ismerkedjenek össze. Aztán a továbbiak eldőlnek. Egyébként aranyos történet. :)
2014. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Hát én a helyedben befogadnám. Nem azért mert neked nem lehet, hanem mert a szeretet ritka kincs.

Az hogy a párod nem akarja vagy nem tud rá szeretettel tekinteni az nagyban a hozzáállásán múlik.

2014. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
attól, hogy nincsenek szülei a képben, könnyen lehet, hogy nem mondtak le róla, és nem örökbefogadható. NAgyon ne éld bele magadat.
2014. jan. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
30%
fogad örökbe bár ez nem olyan egyszerű, sokan nevelnek egyedül gyereket a párodnak ez nem tetszik akkor ez van f
2014. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Drukkolok neked, hogy sikerüljön, régen nem olvastam itt ilyet:)
2014. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
Én is örökbefogadnám. Ezek az érzések, amiket leírtál nagyon hitelesek számomra. Szerintem is vidd be párod, hogy ismerkedjen meg vele. Én szurkolok neked, hogy sikerüljön.
2014. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
17%
Azt nem értem, hogy amikor annyi gyerek van állami gondozásban akkor miért várnak az emberek évekig arra, hogy örökbe fogadhassanak?
2014. jan. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Én is azt mondom, hogy ismertesd meg vele a párodat, hátha meggondolja magát. De ha nem, akkor elképzelhető, hogy választanod kell, a kisfiú (már ha tényleg nincs senkije és lehetséges ez) és a párod közt.


Itt valószínűleg elég részrehajló, hozzád húzó válaszokat fogsz kapni, de én megértem a párodat is.

2014. jan. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom sokszor próbálkoztatok saját gyermeket összehozni sikertelenül. Úgy látom kicsit kétségbe esett vagy, de attól még lehet igazad. Persze a párod is érthető, saját gyermeket akar, és nem pedig valaki másét. Lehet úgy érzi nem tudná felnevelni, szeretni, gondoskodni róla úgy, mintha sajátja lenne. Ezt is vedd figyelembe, elvégre gondolom szertnéd ha veled nevelné. Talán tényleg meg kéne mutatnod neki a kicsit. Lehet őt is megragadja.
2014. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!