Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kit védenétek meg egy...

Ti kit védenétek meg egy vitatkozás során egy baráti társaságban, vagy szülőkkel, testvérrel való vitatkozás során ha a párotokkal valaki vitatkozna? Ki állnál a párod mellett minden esetben?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 12:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Számomra teljesen egyértelmű, hogy annak adok igazat, akinek igaza van!

Egyrészről, másrészről pedig miért veszekszenek? Beszélnék velük, hogy próbálják már hanyagolni a vitákat.

Mindenki veszekszik a pároddal? Akkor viszont elgondolkodnék az okán.

2014. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt védeném akinek igaza van, lehetőleg úgy, hogy mindkét kapcsolat megmaradjon. Vagy felállnék és annyit mondanék, hogy játszák le egymás között.
2014. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván amellett állnék ki, akinek szerintem az én általam ismert tényeket figyelembe véve igaza van.


Tehát ugyanúgy beszólnék a szüleimnek is, ha ok nélkül, vagy szubjektív dolgokban sértegetnék a barátnőmet (ha pl lehülyéznék vagy kiröhögnék azért, mert teszem azt citromsárga nadrág van rajta), mint ahogy a barátnőmnek szólnék be, ha ő ezt csinálja.

2014. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaza van, vagy alaptalanul vitatkoznak vele, kérdőre vonják stb. akkor természetesen kiállok mellette. De ha jogosan vitatkozik vele valaki, kérik számon, ilyesmi, akkor hagynám, akkor pedig megmondanám neki ugyanúgy ha pl. nincs igaza, vagy rosszul cselekedett.
2014. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Amellett állnék ki, akinek igaza van. Ha a párom baromságot mond vagy csinálna, akkor inkább próbálnám megértetni vele, hogy mit lát rosszul, és esetleg mi a másik ember szempontja...


Kiállni hülyeség miatt pont olyan, mint amikor Pistike légpuskával lövöldözik az iskolában, anyucija meg megy megvédeni és igazat adni neki, mert hát mégiscsak a gyereke... Lótúrót... Ép ésszel kell gondolkodni és nem mindig magunk felé húzni önzőségből vagy hiúságból, vagy nevetséges összetartásból... Két hűje' egy pár, azt is szokták mondani...

2014. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Senkit sem védenék. Felnőttek vagyunk és meg tudjuk védeni saját magunkat. A párom egy határozott férfi, sose lenne szüksége a "védelmemre". Én visszafogottabb vagyok sokkal, mint ő, de én is mindig kiállok magamért. Egyébként megvédene, de szoktam látni rajta, hogy direkt tetszik neki, ha én rendezem le a dolgot és neki nem kell beleszólni.

Mondjuk nem írtad le a konkrét helyzetet, mert nyilván attól is sok függ. Mi még olyan nagyon durva vitákba nem keveredtünk. Vagy legalább nem éltük meg durvaként.

2014. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg amellé állnék, akivel egyetértek...
2014. jan. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak az igazság mellet állok ki! Mindegy, hogy a szülőm...a testvérem..a gyerekem..a férjem....ha nincs igaza, akkor NEM állok mellé!
2014. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt, akinek igaza van (ha csak úgy belecsöppennék, és nem lennék tisztában minden részlettel, akkor pártatlan lennék addig, amíg nem tudok véleményt formálni), nincs olyan ember, akinek feltétel nélkül igazat adnék, és olyan sem, akitől annyira félnék.


Egy jó kapcsolat nem arról szól, hogy a másik minden hülyeségére bólogassunk, mint egy bólogató kutya.

2014. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
16%

Az igazság szép és jó de nem mindig az az első. Nálam alapértelmezett hogy a párom mellett mindig kiállok másokkal szemben, még akkor is ha az adott helyzetben nincs igaza. Persze négyszemközt megbeszélem vele, hogy nem volt igaza vagy nem volt pálya amit mondott és tett. De nekem fontosabb az igazságosztó szerepnél az, hogy a párom tudja hogy rám mindig számíthat, mindig támogatni fogom.

Barátok, szülők, testvérek esetében is hasonló elvet vallok ha idegennel szemben megy a vita, ha családi körben egymás között van nézeteltérés ott csak is teljesen nyíltan, nincs mellébeszélés.

2014. jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!