Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány gyerek...

Szerintetek hány gyerek mellett indokolt, hogy a nő otthon maradjon háztartásbeliként? És a gyerekek hány éves koráig kb?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 13:29
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
16%
3 vagy több gyerek, és a legkissebb gyerek 16. évéig.
2013. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem akárhánnyal se, főleg most, hogy négyig úgyis kötelezően iskolában vannak.
2013. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
59%

3 vagy több gyerek, amíg el nem kezdik a sulit (pl. ha már a 2 nagy suliban, a kicsi bölcsiben/oviban van, akkor vissza lehet menni, de azért 3 ovis/bölcsis mellett még indokolt otthon lenni). Azért, mert az iskola így is, úgy is 4-ig tart, tehát onnantól csak otthon ülne.


A bölcsiből, oviból viszont el lehet hozni őket délben.

2013. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
67%

1. Ha a gyerek olyan korú, hogy kapja a gyedet, gyest, akkor nem háztartásbeli.

2. Utána mivel már kötelező az ovi, én nem tartom indokoltnak a HTB életformát, bármi történhet, aztán majd ott áll 40 évesen 0 munkatapasztalattal, 0 eséllyel a munkaerőpiacon. Max akkor tartanám helyénvalónak, ha sok gyerek van, 4-5 akár, akiket hozni-vinni kell egész nap foglalkozásokra, fejlesztésre...stb, mellette pedig ellátja korrektül a háztartást. De azt is csak akkor, ha nagy a ház, egy panelt ki lehet takarítani egy fél délelőtt alatt is.

2013. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
83%

Az iskolából nyugodtan el lehet hozni 4 előtt, csak írni kell egy kérvényt. Az, hogy anyuka (vagy akár a nagymama) otthon van, tökéletesen elegendő indok.

Szerintem ez nem függ a gyerekszámtól, egy gyereknek is jót tehet, ha nem a napköziben kell ülnie, hanem otthon lehet, vagy van, aki elvigye pl. edzésre. Inkább az életkor ami fontos, a környezetemben azt látom, hogy kamaszkorig szokott ez működni, utána már gyakran feleslegesnek érzik magukat a háztartásbeli anyukák.

2013. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
79%

2+3


Ti sosem tanultok a gyerekekkel mikor hazajönnek a suliból?


A paneles hozzászólra meg:


Megnézném azt az 5 tagu családot akinek elég 1-2 óra a "rendrakásra" és takarításra.

Valószínűleg nem venném le a cipőmet náluk, az tuti.

2013. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
81%
Addig indokolt, amíg a család megél az apa fizetéséből. Az iskolás gyereknek is teljesen más érzés úgy hazamenni, hogy nem a munkahelyen agyonstresszelt anya várja.
2013. okt. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
29%
4-eske nem hinnám hogy neked 1 gyereken kivűl van egyáltalán több, és azt sem hogy magad takarítasz az otthonodban.
2013. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy a nö jól érzi magát.

Ez sokban függ attól is, hogy mennyi és milyen más segítsége van, hogy a család milyen szociális életet él és mekkora háztartást, kertewt kell csinálni.


Ahol nincsenek nagyszülök, nincs segítség, és hétvégén sincs még hébe hóba sem gyerekmentes ideje a családnak, ahol a gyerekek, sportra, különórára, táncra, énekre járnak. Ahol sok a barát a gyereknek, a szülök is szeretnek partikat adni, utazni stb... van egy családi ház, egy kert, pince helyiség stb... Na itt egy anyuka képtelen unatkozni. Ha anyuka varrja a leszakadt gombokat, ö varrja a függönyöket, ö köt pullovert, vagy leül rajzolni a gyerekekkel, ott nincs unalom, nicns megállás.



Èn irodavezetöként jöttem el gyerekezni most már több mint 3 éve. A nagy lányom 3 éves múlt a kicsi 15 hós. Van egy házunk kicsi kerttel. 1000-500km-es körzetben egyetlen rokon nagyszülö sincsen, velük évente 2-3x találkozunk. Vagy is minden de minden rámszakad. Férjem 7-18 óráig dolgozik 5 napot. A nagy ovis, a kicsi otthon, de képtelen vagyok utolérni magamat. Heti 3 délutánunk be van táblázva, megyünk magyarra(nem magyarországon élünk, a férjem sem magyar), gyerektemplomba, és csütörtökönként jön 1-1 barát játszani.

Délelött van idöm takarítani, fözni, mosni, vasalni(férjem minden nap inget és alá polót hord,(nacik tisztítóba). Most pl itt az ösz, mennek a baba ruhák a babvásárokra, oda fel kell cetliznem öket. Aztán varrom a lányok szobájába a függönyöket, játéktartó dobozokat, és csináltam nekik játék polcot stb... Néha nap 1-1 sütit is össze dobok. Hétvégén kertezek(férjem nem nagyon szereti csinálni), és olyan dolgokat csinálok amit gyerek mellett nem tudok. Vasárnap kirándulni szoktunk menni.


Vagy is kb 2 hét teljes gyerekmentes idö után tudnám behozni magamat.

Nem hinném, hogy a közeljövöbe vissza tudok menni dolgozni. Ha vissza mennék csak is úgy hogy egy takarító jön heti 2x, és csak is félnapba.


ha egy panelben lakik egy család, sehova nem jánrak, ott élnek a nagyszülök a szomszédba akik heti többször mennek a gyerekért, akkor bármikor vissza tud menni az anyuka.

2013. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
41%
Vannak nők akiket nem elégít ki a takarítás, vannak céljaik, munkájuk, ambícióik. Plusz van saját keresetük, nem kell zsebpénzért kuncsorogni a férjnél, mint egy kamasznak. Ja, és ha esetleg nálunk elveszítené a férjem a munkáját, vagy pl. megbetegedne, akkor nem állnék ott egy olyan cv-vel a kezemben, amiben az a legnagyobb sikerem, hogy tiszta a padló. Tőlem mindenki azt csinál, amit akar, de én biztos hogy nem tudnék így élni. Egyébként meg 71 nm-es lakást munka mellett sikerül rendbentartani, mondjuk a férjem is kiveszi részét, mert nem cseléd vagyok, hanem társ.
2013. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!