Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kit védenétek meg egy...

Ti kit védenétek meg egy vitatkozás során egy baráti társaságban, vagy szülőkkel, testvérrel való vitatkozás során ha a párotokkal valaki vitatkozna? Ki állnál a párod mellett minden esetben?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 12:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a páromnak lenne igaza, teljes mellszélességgel odaállnék. Ha tudnám, hogy hülyeséget beszél csendben maradnék. Később négyszemközt elmondanám neki hogy nem volt igaza, azonban mások előtt sose fordulnék vele szembe.
2014. jan. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, először is tisztázzuk, hogy vitáról beszélünk, vagy veszekedésről, mert ez nagyon nagy kettő.

Vitában NINCS olyan, hogy kiállni valaki mellett, a vitában ugyanis senki nem támadja senki személyét, vélemények ütköznek egy adott dologról. Egy vitában az ember nyilván a saját véleményét képviseli, és nem az egyik vagy a másik vitatkozó személy "mellé áll"...

Ha mondjuk a szeretett párom meg az egyébként nem kedvelt szomszédom vitatkoznak a sárgarépa főzeléken, a mellé "fogok állni", aki nem szereti, mert én se szeretem, tök mindegy, melyikük dícséri és melyikük szidja...

2014. jan. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
én is 10es álláspontján vagyok, ha úgy gondolom hogy nincs a férjemnek igaza, akkor azt 4szemközt mondom el neki, nem szállok vele szembe nyilvánosan. főleg, ha én magam nem veszek részt a vitában..
2014. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ha nem értek egyet a párommal, akkor inkább nem foglalnék állást, majd négyszemközt elmondanám a páromnak, hogy nem vele értel egyet... Ne mások előtt nem tenném meg, hogy nem fogom a pártját...

Iszont csak azért mert a párom nem fogok mellé állni ha hics igaza..

De nem fogok a másiknak "segíteni" abban, hogy a párom ellen megyek...vagy a párom ellenében megvedeni..

Amúgy ha. Apáromnak lenne igaza sem biztos, hogy beleszólnék, csak ha közöm van közvetlenül a témához(ebben az esetben ugye énis vitázom teház az előbbi dolog nem áll, de akkor magamat védem nem a vitapartnert)

Oldják meg egymásközt a vitát

2014. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
A vitatkozással nincs az égadta világon semmi baj, sőt egy nagyon hasznos dolog. Azzal van probléma, ha a vitakultúra szabályait valaki túllépi. Ilyenkor azt figyelmeztetem aki elragadtatta magát.
2014. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

10-es: te nem véleményre gondolsz?


Mert ha a párod arról vitatkozik valakivel, hogy kéket és pirosat összekeverve lilát kapsz, és a párod ezt nem fogadja el, akkor nem hiszem, hogy bárki is kiállna a hülyeség mellett.

2014. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
10-es vagyok! Az általad említett példa gyerekes hülyeség, ilyeneken nem szoktunk vitatkozni. Komolyabb nézeteltérésekről beszélek. Fordítva is mindig így van, volt olyan amikor én hibáztam, de a párom mégis vállszélességgel mellettem állt mindenkivel szemben. Persze utólag megbeszéltük a dolgot és elismertem hogy én voltam a h*lye, mégis annyira sokat jelentett nekem hogy akkor támogatott, megvédett hogy el sem tudom mondani. Ha akkor "magamra hagy" akkor tuti megsemmisültem volna.
2014. jan. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Annak adok igazat, akinek igaza van. De a vita és a vita témájának jellegétől is függ. Más kérdés, hogy még ha nem is adok igazat a páromnak és ezt ki is mondom, ettől még mellette állok. Tehát attól, hogy nem értek egyet vele, ha valaki bántja, nem fordulok én is ellene.
2014. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

A párom mellett állok ki, bármi van. Aztán legfenebb később megbeszéljük, hogy nem éppen úgy volt, ahogy gondolta.


Persze itt érdemleges vitáról beszélek, nem fogadásról vagy vmi vállhegyről behető dologról.

2014. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ha a zsidók is úgy viselkednének egymással mint ahogy a válaszolók ideálisnak tartják, akkor nem lennének felülreprezentáltak a jó menő vállalkozásokban.


Szerintem ezt elkell tanulni tőlük a siker érdekében.

2014. jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!