Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi problémák miatt...

Családi problémák miatt elköltöznék. Összejöhet?

Figyelt kérdés
18 éves leszek júniusban. Mióta az eszemet tudom, apám iszákos ember volt, előző házassága is emiatt ment tönkre. Az édesanyámmal való házasságát úgyszintén tönkrevágta az ital. Olyan állati szintre süllyed le, ha részeg, amit nem bírok idegekkel. Van, hogy úgy kell összeszedni a földről, nem lehet tőle aludni, mert hajnalig bömböl a zene, szidja mindenkinek az anyját is, nem lehet vele beszélni, mert egy az egyben nekimegy az embernek. Ilyen eset történt legutóbb decemberben is, amikor nekemjött, ordítva azt, hogy "Megöllek!!!", anyámat meg négyszer nekivágta a szekrénynek, ami miatt én mentem neki, levágtam a földre és össze-vissza rugdostam, mert ha nem teszek semmit, megöl minket. Nem tetszett neki, hogy szépen beolvastunk őszentségének amiatt, hogy létezni nem bír, olyan részeg. Akkor elköltöztünk anyámmal két napra nagymamámhoz, ahonnan azonban apám "nagy nagy" siránkozása miatt hazatértünk. Megfogadta, hogy soha többé nem nyúl italhoz. Azonban az elmúlt napokban is hótrészegre itta magát, levágódott a székről, káromkodott. Féltem tőle, mit ne mondjak gázspray-vel a kezemben "aludtam", anya itthon sem volt, éjszakás volt. Felhívtam éjszaka, hogy megint ez a helyzet, azt mondta ha hazamegy reggel a munkából, utána elindul albérletet keresni. Iskolában voltam aznap, hazamegyek, erre anyám közli, hogy nem megyünk sehova, mert apád (ilyen embert szégyellek) jajj de mennyire megbánta. Na mondom akkor én márpedig megyek. 10 éve hazudik nekem, hogy "Ha még egy ilyen alkalom lesz, az lesz az utolsó, mert nem teszlek ki ennek" stb. Nos utolsó alkalomból már nagyon de nagyon sok volt, és tudom, hogy a következővel sem fog lépni anyám. Mi az indok? Ő nem akarja felbontani a házasságát, mert ő nem azért mondott anno igent. Anyámmal való veszekedésünkbe apám belevágott azzal a mondattal ordítva, hogy "Mi a f**z bajod van? Akkor iszok, amikor én akarok, neked ahhoz semmi közöd, ha nem tetszik lehet menni. Jóhogynem már te döntöd el, mikor fogok inni, te kis hadd ne mondjam mi!" Gondoltam magamban, biztos k*rvát vagy hasonló jelzőt akart rám aggatni. Na nálam ez verte ki a biztosítékot, hogy képes az ital miatt elhajítani magától, figyelembe sem veszi azt, hogy nekünk ez hogy esik, mit élünk át mellette. Két házasságát verte tönkre, négy gyermekét hajította el emiatt. De látja, hogy anyám még az utolsó esély után is utolsók millióit adja neki, így soha nem is fogja abbahagyni az ivászatot, mert tudja, hogy visszamegy hozzá anyám, elég csak "megbánnia" a bűnét egy kis siránkozással. Közöltem anyámmal, hogy a saját életét úgy teszi tönkre, ahogy akarja, de az enyémhez nincs joga. Nagymamámhoz nem tudok menni, mert ott meg nagybátyám iszik hasonló módon. Most ott tartok, hogy iskola után, illetve hétvégente vállalok munkát, egy garzonlakást fent tudok tartani úgy, hogy egész nap fűtenem sem kell, mert nem vagyok otthon, este meg negyedóra alatt bemelegszik, illetve mama főzne rám. Attól függetlenül, mert még nem vagyok 18, de lenne munkám, fenntarthatok egy albérletet igaz? Segítsetek, de nem bírom ezt elviselni közel két évtizede!!!

2014. jan. 28. 16:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem. Ha a szüleid nem járulnak hozzá, nem mehetsz sehova. Ha a nagyid "átvállalja" a gyámságodat, akkor se zajlik le az egész procedúra júniusig, úgyhogy az lenne a legjobb, ha összeszorítanád a fogad és addig még kibírnád.
2014. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Anyámat ahogyan ismerem talán hozzájárul, ha közlöm vele, hogy munkám van, saját magamért felelek, el tudom tartani magam, egy forintjukba nem kerülök mostantól, szóval ne szóljanak bele.
2014. jan. 28. 16:26
 3/21 anonim ***** válasza:

Hát... 18 év alatt nehezebb lesz találnod, mert óvatosak a tulajok is. Hétvégi munkával nehéz fenntartani az albérletet, mert mi van ha egy hétvége kiesik. Vagy egyáltalán megszűnik a hétvégi pénzkereseti lehetőséged. A kaját ki fogja fizetni? Az albérleti árban általában nincs benne a közös költség + a rezsi, ami együtt már simán lehet akkora összeg, mint maga az albérlet.


Nem is lehetetlen, de általában 2 hónap kaucióval számolj. Olvasd át a szerződést, hogy ne verjenek át.


Kérdezd körbe az ismerőseidet is, hátha van valakinek valami kiadó lakása vagy garzonja.

2014. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A kaját azt mama állja minden nap. Arra is gondoltam, hogy talán felvesznek valahova áruszállítónak vagy valamilyen sofőrnek délutánonként mondjuk 2-től 6-ig. Egy keveset mama is tud segíteni, minden lehetőséget megragadok, úgy nagyjából kijönne. Kérdezősködök, egyik barátnőm tud is egyet, csak nincs tisztában az árával, de megkérdezi, azt ígérte.
2014. jan. 28. 16:32
 5/21 anonim ***** válasza:

De ez az, hogy nem felelhetsz saját magadért. Ha valaki bepanaszol, anyádék bukják a csp-t, adókedvezményt... nem hinném, hogy ezt akarnák, hisz ezzel is "pénzbe vagy".


Egyébként mégis mennyit keresel? Nem kétfillér egy albérlet, rezsi (ha szélső lakás, akkor nem tekerheted le nullára sem a fűtést napközben), étkezés, bérlet...

Ha egyszerű diákmunkával elő lehetne teremteni, nem lakna otthon egy csomó teljes állásban dolgozó huszonéves!

2014. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%

3-as vagyok. Szerintem nem vagy tisztában azzal, hogy mennyibe kerülsz a szüleidnek. A Ruházkodás, evés, gyógyszer ha kell, közlekedés stb. maga is jelentős összeg és még erre jön az albérlet.


Ha úgy gondolod, hogy 18 év alatt te ezt pusztán heti 2x4 óra sofőrködéssel meg tudod keresni, akkor sajnos nagyon el vagy tévedve. Sok embernek ez heti 5 nap munkával is csak nagy nehezen jön össze.


Amíg nincs fix munkád (a talán az nagyon kevés) és legalább 3 hónapnyi megtakarításod, addig ne indulj el sehova. Addig sajnos az van, hogy nyelsz, mert jobbat nem tudsz.

2014. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Itt olcsó egy garzon, havi 20 a bérleti díja, mondom az étkezést mama megoldja, ha kell tud pótolni egy nagyon keveset a rezsibe, nem fogok a házban negyven fokban ücsörögni nyilván. A mi nagy házunk havi fűtésszámlája 40 ezer, egy garzoné nem hiszem, hogy több lenne tíznél úgy, hogy nem is kell egész nap mennie a fűtésnek. Van lehetőség dolgozni bőven. Megvonják a családit? Úgyis olyan rohadt sok pénzünk van piára, gondolom meg sem érzik majd, ha havi 10-zel kevesebbet kapnak illetve nincs adókedvezmény...
2014. jan. 28. 16:39
 8/21 A kérdező kommentje:
Van pénz a számlámon is, amihez hozzáférhetek.
2014. jan. 28. 16:40
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem kerülök többe 20-nál egy hónapban, tudom mi az, hogy nem jut.
2014. jan. 28. 16:41
 10/21 anonim ***** válasza:

Nézd én csak a realitásokról beszélek. 20 az albérlet, de kell fűteni (amit már felismertél), ezen kívül lesz villany és vízszámlád is, amit fizetni kell. Plusz a közös költség.


De ha ennyire biztos vagy a dolodban, akkor ne tökölj, hanem csináld meg. De szerintem azért elöször hajtsd fel a melót, csak hogy lásd, hogy mennyire reális a terved.

2014. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!