Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő, hogy arra vágyom...

Elítélendő, hogy arra vágyom sokszor, hogy bárcsak lenne valaki, aki jószívűségből segítene rajtunk pénzzel?

Figyelt kérdés

Rossz helyzetben van a családom anyagilag. Régóta húzzuk már így, mindig több az, amit ki kéne fizetni, mint az össz kereset a családban. Volt, hogy el kellett adnia anyukámnak azt a nyakláncát, amit 40 évvel ezelőtt kapott, csak azért, hogy kitudjunk fizetni egy olyan kiadást, ami ha nem sikerült volna, akkor repült volna a ház.


Jelenleg is hasonló a helyzet, én a mobilomat felteszem eladásra napokon belül, mást nem tudok sajnos tenni. Diákmunkát keresek, de eddig nem kaptam még. Apám nem dolgozik, mert alkoholista és folyton elszúrta a munkahelyeit. Anyukám az, aki keres és szegény is már szinte belerokkan a sok dologba, amit el kell végeznie :( Én próbálok segíteni, de nem sokat használ, mert nagyon rossz a kedve is emiatt.


Sokszor arra gondolok, hogy bárcsak lenne valaki, aki csak úgy segítene és adna nekünk egy kis pénzt, de tudom, hogy ezek bárgyú álmok. Egyszerűen nem tudom mit csináljak... én is folyton feszült vagyok és a szabadidőmben is egyre több a sikertelenség minden téren... úgy érzem belefásultam az életbe :(


19/L



2014. jan. 30. 07:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre mindenki vágyik, akinek nincs elég pénze, szerintem...

Lottó5 és társai...szép álmok :)


míg otthon éltem én is így gondoltam, bárcsak segítene rajtunk valaki pénzzel.

Most, 23 évesen, kívülről látva anyámékat, teljsen más a helyzet. Mikor sok pénzük volt viszonylag a kiadásokhoz viszonyítva akkor is sírtak, most is sírnak...egyszerűen kicsúszik a pénz a kezükből. Szóval van akin a pénz sem segít.


Én ilyenkor még arra is vágytam, hogy menjek már el otthonról...:(


Am. szeintem fölösleges beadnod a telefonodat, hacsak nem valami csúcsszuper Iphone, mert áron alul veszik meg, így előrébb nem lépsz, csak hátrább...


23-L

Remélem minden rendbe jön! :)

2014. jan. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem elítélendö, csak nem is reális. A legtöbb embernek nincs fölösleges pénze, föként nem olyan esetben, ahol akármennyit is fizetne, nem lenne eredménye.


Viszont sokkal jobb helyzetben lennétek, ha megszabadulnátok az alkoholista apától, aki csak pénzbe (meg idegességbe) kerül mindkettötöknek.


Okosabb lenne, ha anyukád elválna töle, a házat eladná és vagy albérletbe mennétek, vagy esetleg egy kisebb lakást vennétek ketöttöknek. Így sokkal kevesebb lenne a kiadásotok és könnyebb lenne megélni.

2014. jan. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem műszaki zálogházba adod be a mobilodat ? Akkor még ha sikerül ,vissza is tudod váltani . Tanulsz még ? Apukádat ,ha nem dolgozik + még alkoholista is ,én anyud helyébe simán kipenderíteném ! Csak úgy ,a mai világban nem fog segíteni senki ! Csak magadra számíthatsz ! Azért kérdezem tanulsz-e még ,mert itt egyedüli lehetőségként azt lehetne csinálni ,hogy munkát vállalsz mondjuk Ausztriában egy McDonaldsban .(Jó tudom ,oda se indulhatsz el tök üres zsebbel.. )
2014. jan. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, mint a 2-esnek: rajtatok semmit nem segítene egy egyszeri összeg.
2014. jan. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mindenki almodozik lottonyeremenyrol, talalt penzrol,milliomos udvarlorol.


A mobilod nem biztos, hogy megeri eladni,mert aron alul menne el es ujat nehezen fogsz venni. Amugy sem old meg sokat, csak par napot nyersz vele, viszont munka miatt jol johet.

2014. jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
19 éves lány vagy. Ha nagyon segíteni akarsz menj ki külföldre dolgozni, vagy esetleg találj egy gazdag embert aki támogat anyagilag...
2014. jan. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%
en a te korodban elmentem dolgozni es kulfoldrol tamogattam olvasd eltartottam a szuleimet es a testvereimet.
2014. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Barom előző, persze, menjen K***nak. Marha...

A Kérdésre felelve:

"Apám nem dolgozik, mert alkoholista és folyton elszúrta a munkahelyeit."

Ebben a felállásban nem segítene rajtatok a pénz, mert az alapprobléma továbbra is fennállna. Apud, vagy nem, egy alkoholistának nincs helye a családban.

A telefonodat ne add el - mélyen áron alul vennék meg, és mint írtam, nem segítene hosszú távon az érte kapott kis pénz.

Kitartást!

2014. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Bocs, a lebarmozás ma 08:34 -nek szólt...
2014. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a szüleid problémái, és Te nem fogod tudni megoldani őket. Jól írták a többiek, valószínűleg ha pénz állna a házhoz, az is csak átmeneti megoldás lenne. Próbáld menteni magad, tanulj, dolgozz, fejleszd magad, mert így esélyed lehet egy ennél jobb jövőre. És segíteni is csak akkor tudsz nekik majd. Szomorú, mert az ő feladatuk lett volna, hogy a te jövődhöz valami alapot adjanak, és ez nem sikerült.
2014. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!