Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy pszichopatát...

Karina1111 kérdése:

Hogyan lehet egy pszichopatát elviselni egy családban?

Figyelt kérdés
Sajnos kiderült, hogy a férjem valószínűleg pszichopata, csak olyanok tapasztalatait várom, akiknek hasonló gondjaik vannak.

2014. jan. 30. 07:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hogy valószínűleg??? Mik a tünetei?
2014. jan. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kiderült, hogy valószínűleg?

Orvos látta már, vagy csak spekuláció?

Különböző mentális betegségek léteznek, sokszor egészen megtévesztő, egymáshoz hasonló tünetekkel.

2014. jan. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%
Nehezen. Volt menyem menekült a szüleitől, a fiam beleesett, egyetemre járatta, született egy unokám, majd a menyem 7 év együttélés után talált magának egy másik ugródeszkát. Elváltak, amikor a gyerek 4 éves volt. Menyem most az ugródeszkával él, akit 2 kisgyereke mellől csábított el. Csak azzal tudtam a fiam yígasztalni, hogy volt menyemnél úgyis lesz egy következő ugródeszka.
2014. jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

3! Ebben a történetben ki a pszichopata? Mert attól, h a menyed elhagyta a fiad, még nem jelenti azt, hogy az lenne. Ennek semmi köze pszichopatizmushoz.


Hogy válaszolják is: nekem nem sikerült vele együtt élnem, nem bírtam a folyamatos ingadozásait, kirohanásait. Fogait összeszorítva üvöltözött folyamatosan, vagdalkozott, őrjöngött, dramatizált, stb,stb,stb. Nem mellékesen többször nekem indult.

Hála a jó istennek, nem "muszáj" vele élnem. A bátyámról van szó. Elméletileg folyamatosan gyógyszert kéne szednie, de nem teszi. Sajnos emiatt nem lesz soha családja, legalábbis nekem elképzelhetetlen, hogy normális nő ezt elviselje.

2014. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
4. nagyon jól leírta. Ez sem összeegyeztethető, de ha a szociopatává válik, akkor azonnal menni kell mellőle, mert téged is bajba tud sodorni.
2014. jan. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
4. diagnosztizálták, hogy pszichopata? Mert a dühöngés inkább utal skizofréniára. Legtöbb esetben a pszichopaták pontosan úgy viselkednek, mint bármelyik normális ember, sőt az átlagnál még kedveskedőbbek, és jó fejnek tüntetik fel magukat.
2014. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen tüneteket produkál, hajlandó-e orvosi segítséget kérni, akar-e változni, és te szereted-e annyira, hogy mindezek alatt végig mellette állj.


Előbb-utóbb fel fog őrölni az örökös küzdelem, és rájössz, hogy jobb neked nélküle.


Ha valóban pszichopata, akkor jobb is, mert őt baromira nem fogja motiválni a változásra, hogy akkor te elmész, ha nem lesz vele jobb. Nem sok empátia, belátás és érzékenység szorul beléjük.

2014. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sehogy en egy ev utän kidobtam. Voltak furcsa megjegyzesei nökkel kapcsolatban. Akkor kicsit elgondolkodtam, es räjöttem, hogy ebböl jo nem fog kisülni.

A väläsunk 2 eve volt, de meg a mai napig zaklat.

Nagyon vigyäzni kell. A väläs ota minden telefonhiväsärol felvetelt keszitek.

2014. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nálunk az a probléma, hogy gyerekek is vannak, így örökre össze leszek kötve vele, még akkor is ha már kiadtam az útját.
2014. jan. 31. 06:31
 10/15 anonim ***** válasza:
Uhhh..az nem jo. Ha tenyleg pszichopata, annak biztos vannak viselkedesi jelei is. Mit gondolsz, a gyerekekre nezve veszelyes lehet?Ärthat nekik?
2014. jan. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!