Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elviselni a...

Hogy tudnám elviselni a szüleim, amíg újra találok munkát?

Figyelt kérdés

Tíz év után oda jutottam, hogy haza kellett költöznöm, 25 éves létemre. Négy hónapja nem találtam semmilyen állást, emiatt a párom szakított velem, pont mire a pénzem elfogyott, sem albérletre, sem megélhetésre nincs már. Álmomban nem gondoltam, hogy valaha így járok, eddig mindig hamar találtam munkát, és meg tudtam oldani a dolgaim.


Na de most itt vagyok. Persze az önbizalmam nulla, ekkora kudarc talán még sosem ért. Az önbizalmam sehol nincs, szörnyű ez az állapot. Gőzerővel igyekszem keresni, lakást már találtam is, de állást még nem.


Ők pedig nem segítenek. Oké, hogy anyagilag nem állnak jól, de nem is erről van szó. Jobb híján a házimunkát egy az egyben átvállaltam, plusz mivel ők lusták takarítani, nekiálltam körbesikálni a házat.

Erre mit kapok? Tegnap este kiszóródott a zsemlemorzsa a pultra és elfelejtettem. Ma hazajött anyukám és leordította miatta a fejem. Az a tény, hogy egyébként amikor hazajöttem, kábé hatvan koszos tányér állt a mosogató körül, belepenészedett ételmaradékkal, és azt mind megcsináltam és azóta minden nap elmosogatok, rendet rakok, mindegy. Hogy a tűzhelyet kivakartam a féléves ráégett zsírból (és itt a vakarást szó szerint kell érteni, mert ők semmilyen tisztítószert nem használnak, csak sampont vagy mosogatószert, ami önmagában semmit nem ér), mindegy. Ugyanígy a kádról, mosdóról is minimum féléves koszt szedtem le, de ez esetenként órákig tartó súrolást jelent. Most indult dolgozni, lecseszett, hogy miért van a vasalón kikapcsolva a gőzölés. Mondtam hogy azért, mert a vasalnivalót kivasaltam rögtön mosás után, amíg még vizes volt és gondoltam, minek gőzöljek rá, ha már spórolni kell. De kiderült, hogy azzal, hogy vasaltam, áramot pocsékoltam. Pedig szerintem pont az ő módszerük pocsékolós: mindenki mielőtt indul, kivasalja azt az egy inget, amit felvesz. Ehhez persze mindig újra és újra fel kell fűteni a vasalót. Én meg egyszer fűtöttem fel, és azzal mindent kivasaltam.


Emellett azért is szekálnak, hogy sokat ülök a gép előtt. De könyörgöm, ha egy picit idenéznének, látnák hogy állást keresek. És igen, este ülök neki és akkor sokáig csinálom. Mert napközben itt dolgozom, hogy nekik ne kelljen, amikor hazajönnek.


Tudom, hogy az én bajom, hogy nem találok állást és örüljek hogy itt lehetek és nem kellett a híd alá mennem. De még alig egy hete vagyok itt, és már most érzem, hogy felőröl, hogy bármit csinálok, az nem jó, sehogy, sose jó.

Ja és persze nem is örülnek annak, amit csinálok, valamelyik este mondta anyukám, hogy berak egy mosást. Mondtam hogy ne fáradjon, kimosok én holnap. De csak azért is berakta (persze ki már nem teregetett, ezért reggelre bebüdösödtek a ruhák, azaz moshattam újra, igen, így kell spórolni). Másnap meg mártírkodott, hogy neki még késő este mosnia kellett... és ez akárhonnan nézem, nettó mártírkodás, mert nem, nem kellett. De mással is folyamatosan ezt csinálja.


Én komolyan nem tudom, mit csináljak, meg fogok itt bolondulni! Persze nem volt véletlen az se, hogy anno tíz éve menekültem innen... mit tehetnék???


2013. jún. 7. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon átérzem a helyzeted!!! Én pár éve jártam így, hogy haza kellett költözni néhány hónapra. De az engem idegileg akkor taccsra vágott. Apám nem dolgozott, otthon vakarta a seggét és folyton azzal volt elfoglalva hogy mindenkiben hibát találjon. Anyu meg dolgozott mint az állat és amikor hazajött folyton veszekedett apámmal, utána meg velem, hogy miért nem megyek már bárhová dolgozni. Hiába mondtam neki, hogy elvállalnék bármit, de nem hívnak sehová, folyton csak terrorizált. Egyszer amikor nagyon elfajult egy vita, összeszedtem a cuccomat és elköltöztem tőlük egy barátomhoz a fővárosba. Nála volt net és ezt kihasználva, 1 hónapon belül elhelyezkedtem! Azóta csak látogatóba megyek haza havi 1-2 alkalommal! Nincsenek is viták! :)
2013. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már én is ezen gondolkozom, csak nem akarok a barátaim terhére lenni.

Ja persze a legszebb az, hogy mondtam hogy találtam egy álláslehetőséget, megyek interjúzni, végre, végre. Megkérdezték hogy mi az, mondtam hogy takarítás. Erre ezen is ment a hiszti, hogy micsoda szégyen, hogy az ő lányuk takarítani akar... pedig szerintem inkább az ő hozzáállásuk szégyen. De persze nem mondhatom, mert ha itt nem lehetek, tényleg nem tudom, hova mehetnék.

2013. jún. 7. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Azzal ne foglalkozz, hogy mit mondanak a takarítói munkára. A szégyen az lenne, ha a sarokra állnál ki. A rendes, tisztességes munka, sosem szégyen! A barátokhoz való költözéstől én is féltem eleinte, de aki felajánlja az nem azért teszi mert nem látna szívesen. Ilyenekkel nem szoktak csak úgy dobálózni az emberek. Szóval szerintem kezdj el puhatolózni, hogy van-e valahol lehetőséged megaludni, akinek ez nem jelent terhet. Hosszú távon minden motivációdat el fogod veszíteni otthon! Addig küzdj amíg, amíg lohasztották le benned minden lelkesedésed!
2013. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
* amíg nem, jav
2013. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen már az életformátok, az életfelfogásotok. A szüleid azt tartják "rossznak", ahogy Te élsz, Te pedig fordítva. Nekik az az életmód a természetes, ahogy évek óta élnek, Neked pedig a sajátod.


Elszoktál tőlük, mint ahogy írtad is. Ők már nem fognak megváltozni, Neked kell mielőbb elköltözni otthonról, ahogy munkát találsz. Vállalj el bármit, ne törődj a véleményükkel. Utána ráérsz majd válogatni.

2013. jún. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megértelek kérdező.

Én tudod mit csinálnék? Hagynám a francba az egészet. Ha nekik semmi sem jó, akkor éljenek koszban. Le lehet pontozni, de akkor is. Ha meg felhozzák, hogy nem csinálsz semmit, akkor mondd el nekik szépen, hogy kinyaltad az egész lakást, nekik az se felelt meg, mert jobban szeretnek koszban élni. Nem fognak már (sajnos) megváltozni. Ha nem örülnek annak, amit csinálsz, akkor felesleges energiapazarlás. A saját dolgaidat intézd, az övékkel ne foglalkozz. :)

2013. jún. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!