Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhanyagolni a családot a...

Elhanyagolni a családot a pénzkeresésért?

Figyelt kérdés
Férjemmel szinte másfél éve vagyunk házasok és most gyereket várunk, 4 hónapos kismama vagyok. Férjem munkahelye szinte egész napos, hétvégén pedig mindig kerül valami munkája. Amikor azt mondtam, hogy alig van itthon, akkor azt válaszolta, hogy pénzt megy keresni, nem szórakozni. De úgy érzem, hogy elhanyagol, most nagyobb szükségem lenne rá, mint a pénzre, (bár az is kellene). Van-e valaki még ilyen helyzetben? Hogyan beszélitek meg?
2009. dec. 5. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem hanyagol el de érthető hogy a babának mindent megakar adni és ezt munkával lehet elérni.. Adjál egy kis időt neki és beszélgessetek erről.
2009. dec. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Szia, nalunk is ez a helyzet. En mar hozzaszoktam a dologhoz. A dolog jo oldalat nezem most mar, korabban nem igy volt, megmondom oszinten.

De most inkabb arra gondolok, hogy jo, hogy van munkaja, es nem lusta! Mar megszoktam, hogy enyem a haztartas es a gyerekkel kapcsolatos dolgok is.

O meg szeretne gyereket az egy melle, de en mar nem szulok, eppen amiatt, mivel nincs itthon, nem csinalunk egyutt szinte semmit. Nekem meg nem kell megtobb melo. Eleg az egy gyerek boven.

Probalj hozzaszokni a dolgokhoz, esetleg nevezzetek ki egy napot a heten amikor egyutt vagytok es nem megy dolgozni sehova a parod.

Te nem dolgozol?

2009. dec. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, mivel foglalkozik a férjed, de a legtöbb munkahelyen sajnos nincs választásod. Vagy vállalod az állandó túlórákat, vagy te vagy az első, aki a főnök eszébe jut a következő leépítéskor. Valószínűleg a férjed is szívesebben lenne veletek, mint a munkahelyén.
2009. dec. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

El tudom képzelni milyen rossz Neked. Én még egyetemista vagyok és a párom is, de idén költöztünk össze. Ő dolgozik az egyetem mellett, mert talált munkát, ami tényleg jól fizet. Ráadásul itthonról dolgozik (mivel programozó). Azonban így az egyetem meg a munka mellett sokszor alig van rám ideje.

Most pl csütörtökön megbeszéltük, hogy ma nézni fogunk együtt egy filmet. Nekem ez nem volt elég..ezért azt mondta ha időben végez esetleg vasárnap elmehetünk valahova.

Azonban ma este már azt mondta, hogy válasszak a kettő program között, mert a kettőre nem fogja futni az idejéből.


Engem ez elszomorít..pedig tudom, hogy nem kéne, hisz megbeszéltük, hogy vasárnapig határideje van és azt teljesítenie kell.

Azonban úgy gondolom, hogy egy olyan nő, aki nem a pénz miatt van a párjával, nehezen viseli, hogy csak ennyi időt töltenek el együtt.


Próbáljátok átbeszélni ezt a dolgot.. az én párom azt mondta, hogy az első 3 évben szeretne sokat dolgozni és megalapozni a jövőnket. Ha ezt nem mondja..sokkal nehezebben viselném, mert ezt évtizedekig nem tudnám elnézni.


De próbálok megértő lenni és segíteni Neki, támogatni abban amit csinál, szerintem egy jó társ ilyenkor is támogatja a párját. Anélkül nincs előre haladás.

2009. dec. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Én a 3-ik babánkkal vagyok itthon, a férjem elmegy reggel 7-kor és este 9 után jön haza.Neki is 2 munka helye van,és dolgozik szombaton is délig.A maradék időben pedig folytatja otthon.Én nem mondom,hogy nincs elegem abból,hogy szinte csak én vagyok a gyerekekkel,enyém itthon minden munka és a gyerekek körüli összes teendő,de szerinted mit csináljak?Becsülöm a férjemet,hogy ennyit dolgozik értünk.Én egyenlőre úgy sem tudok munkát vállalni,és később is csak olyat,ami mellett el tudom látni 100%-ban egyedül a családom.Nagyon nehéz,de ez van sajnos ha meg akarunk élni.Az sem lenne jobb,ha nem lenne munka helye,akkor esnénk csak igazán kétségbe.
2009. dec. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok munkahely nem enged választást, és addig kell örülni, amíg van az embernek munkája, ha nem akar munkanélküli lenni, el kell vállalni ezt is, ez van, egy munkahely nem nyugdíjas klub.
2009. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sokáig én is ezt éreztem.Ez nem bűn.Természetes,hogy hiányzik.Sokat dolgozik a családért.Az eszed érti,csak a szíved nem.A megszokás segít.Fel a fejjel:)
2009. dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Most csak azért érzed így mert kismama vagy és tombolnak hormonok.Ha otthon lenne akkor az lenne a baj hidd el!Am meg örülj,hogy van munkája.Nehéz feladat egy keresetből fenntartani a családot!Légy megértő és ne mondogasd neki,hogy keveset van otthon meg nem foglalkozik veled.Mert ne adja isten de jöhet olyan időszak mikor azt mondják neki köszönjük eddigi munkáját viszlát.Akkor jön ám baj és a gond.Ez így jó sajnos,hogy dolgozik reggeltől estig.
2009. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Rövidtávon megéri Kb 1-2 éven át ha ezzel megteremthető egy oylan tőke hogy utánna már a tőke hoz annyi pénzt hogy ezáltal egyre kevesebbet kelljen dolgozni.


Gyerekvárás esetén pedig ha másképp nem megy a pénzszerzés akkor kötelező!


Egy gyereknek sosem mondhatod hogy most nincs rá pénz.


Ahányszor ezt kell mondanod neki annyiszor buktál meg mint szülő!

2009. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

20:05-ös

Ezt most ügye nem komolyan mondtad,hogy ha azt mondom a gyerekemnek,hogy most nem tudunk venni ezt vagy azt akkor megbuktam mint szülő?De csúnya lenne ha abban mérnék,hogy mennyire jó anya vagyok,hogy miket veszek meg a gyereknek.Szerintem a szeretet és a törődés tökéletesen elég!Nem kellenek drága ajándékok ahhoz,hogy jó szülőnek érezzem magam.

2009. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!