Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindent megtettem, hogy...

Mindent megtettem, hogy megmentsem a kapcsolatunkat, most mégis bűntudatom van, amiért elhagyta a terhes "barátnőjét". Hogyan tudnám ezt elrendezni magamban?

Figyelt kérdés

A hölgy sikeresen kihasználta a kapcsolatunk egy komolyabb hullámvölgyét, úgy tűnt végleg menthetetlen minden, fél évig külön is voltunk. Amikor végre úgy tűnt mindent meg tudunk EGYÜTT oldani, a hölgy közölte, hogy babát vár.

Most felemás érzések kavarognak bennem és bűntudatom van, pedig tudom, hogy jól döntöttem, hogy nem hagytam annyiban. Egyrészt örülök, hogy nem hullott szét a családunk, másrészt viszont sajnálom a picit, amiért neki nem lehet igazi családja.


2014. jan. 31. 14:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

teljesen természetesek az érzéseid, de nem neked, hanem a párodnak kellene hogy bűntudata legyen, és a nőnek is, hiszen egy ilyen helyzetben, felelősebben kellett volna neki is gondolkoznia..


a párod pedig úgy volt védekezés nélkül ezzel a nővel, hogy ti kapcsolatot mentettetek... ezen azért elgondolkodnék

2014. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Ha beleképzelem magam, én is hasonlóan éreznék mint te.De tudnod kell, hogy ez a párod és a másik nő keresztje, te igazán nem tehetsz semmiről.Tuti hogy a párodé a baba?
2014. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
24%
Ha tényleg a párodé a gyerek, akkor engedd a családjához. Egyrészt, milyen pali az, aki gyereket csinál egy másik nőnek egy "hullámvölgyben"? Másrészt a mérleg egyik oldalán múló érzelmek vannak, a másik oldalán egy gyerek, egy élet. Hosszútávon csak vesztesz itt.
2014. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

3-as

( én úgy vettem ki az utolsó mondatból, hogy nekik is van családjuk)

2014. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

A hölgy elméletileg fogamzásgátló mellett lett terhes és észre se vette a 15. hétig, addigra mi már megint együtt voltunk. Az egész kapcsolatuk csak 3-4 hónapig tartott és addig igazából egyikünk sem keresett megoldást a mi problémánkra, mert túl sok sérelem ért mindkettőnket és beszélni sem beszéltünk többet a feltétlenül szükségesnél.

Nem tudom, hogy tényleg a párom-e az apa, de apasági teszt mindenképp lesz.

2014. jan. 31. 14:41
 6/27 Passiflora ***** válasza:
94%

"A hölgy sikeresen kihasználta a kapcsolatunk egy komolyabb hullámvölgyét"


Mindenfajta ítélkezés nélkül úgy gondolom, hogy a hölgy és a férjed a kapcsolatban két felnőtt ember volt benne szabad akaratából.


Az tény, hogy egy férfit könnyebb az akarata ellen apává tenni, mint fordítva, de az azért egy férfi felelőssége is, hogy egy ilyen élethelyzetben megfoganhat-e egy gyermeke, akit fog felnevelni.


Megértem, hogy úgy érzel, ahogy.


A kisbabát én is sajnálom, de úgy gondolom, ez az Ő szüleinek a felelőssége, nekik kell tudni elszámolni a saját lelkiismeretükkel, illetve vállalni a következményeket és a felelősséget.


Ha most így érzel, és így gondokozol, feltételezem, hogy nem lesz kifogásod az ellen, hogy a férjed tartsa majd a kapcsolatot a születendő gyermekével.

2014. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Fél év neki elég volt, arra hogy felcsináljon egy másiknőt, ő is nagyon meg akarta oldani :) Gratulálok, hogy visszakaptad ezt a jóembert, sok boldogságot :)
2014. jan. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, ne Magadat okold. Itt egyedül a Párodé és a másik nőé a felelősség.
2014. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
34%

Hát most mit mondjak! Gratulálok, hogy visszaszerezted! Csak kaptál mellé csomagba szeretőt meg gyereket, mindezt fél év alatt. Jól megviselhette a pasid a hullámvölgyetek!

Kb.fél év és pokol lesz az életed. Ha a pasidé a gyerek, akkor gyt+ a szerető rinyálása...

2014. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudhatjuk, miért mentek szét egy időre. Kár fröcsögni, hiszen nem ismerjük az egésznek a hátterét. Nyilván a Kérdező tisztában volt azzal, hogy amíg külön vannak, a párja ismerkedhet. Tiszta sor. Ha bebizonyosodik, hogy a gyerek apja a kérdezőnk párja, gondoskodnia kell róla, ezt tudják ők is. Jó esetben sikerül félretenni a rossz érzéseket mindhárom félnek és a kérdező párja részt is vesz a gyerkőc életében.

Kérdező, kívánom, hogy a kapcsolatotok jól alakuljon a továbbiakban, és ha valóban a párodtól van a másik nő gyereke, akkor támogassa. Fröcsögni pedig gusztustalanság.

Én másfél év szünet után békültem ki a párommal. A külön töltött idő alatt neki is voltak nők az életében. Az egyikük a mai napig szerelmes a páromba. Jó, ott nem lett terhes a nő, de most akkor én is egy szemétláda lennék, amiért "visszaszerettem" a páromat?

2014. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!