Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Múlt héten kiderült, hogy...

Múlt héten kiderült, hogy terhes vagyok. Bizonytalan vagyok:félek a felelősségtől, szüléstől, az anyagi részétől, mindentől, nem vagyok biztos a barátomban sem, és valahogy nem érzem magamban az anyai ösztönöket. Szabad így gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
28éves vagyok,de lehet még várnom kellene addig amíg teljes szívemből akarom majd?Nem értem miért nem bukkantak fel még ezek az anyai ösztönök,vagy ezek időközben jönnek?
2009. aug. 15. 00:44
 1/9 anonim válasza:
58%
szia kedves. ha nem vagy biztos a barátodban akkor ne vállalj gyereket. egyedűl nagyon nehéz. biztos vannak majd akik segítenek, de gondolj bele a babának apa kell. neked meg társ. babával ismerkedni nagyon nehéz. nekem volt egyedűlálló anya barátnőm. és nagyon sokat szenvedett. jól gondold meg. és még az anyagiakról nem is beszéltem! csak biztos háttérrel szabad babát vállalni. csóközön
2009. aug. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De jó hogy érkezett válasz:)A barátomban az anyagi helyzete miatt nem vagyok biztos,ő bizonygatja hogy idővel jobb lesz,és nagyon akarja ezt a gyereket,de nekem ez kevés,ez nem biztosíték...Én is azt mondtam neki,hogy biztonság az kell,erre azt mondta hogy ő nem csípi azokat a nőket akik ezt emlegetik,mert nem a férfinak kell mindent megoldani,hanem a nőnek ugyanúgy,és ha vki biztonságot akar,keressen lóvés pasit.Ezektől a mondatoktól teljesen el vagyok bizonytalanodva,szerintem az lenne a normális ha a férfi azt mondaná ilyenkor,hogy mindent megtesz értem meg a gyerekért.Nincs is pénze,de úgy akar beállítani mintha le akarnám huzigálni.
2009. aug. 15. 01:54
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem Te nem vagy érett az anyaságra, hanem a párod -függetlenül attól, hogy ő szeretné jobban a gyereket. Teljesen jól állsz a kérdéshez, hiszen felméred, hogy ez egész életre szóló döntés. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy pontosan látod, mi a hiba a kapcsolatotokban, azt viszont csak Te tudod, hogy mindez orvosolható-e. Sajnos nincs igaza a párodna, hiszen ha Te otthon maradsz a babával, neki kell a családot fenntartani, biztosítani, hogy a gyerkőcnek ha mást nem is az alapvető dolgokat - itt inkább az anyagiakra gondolok - Mi sem vagyunk elengedve anyagilag, éppen babát várok, picit korábban is jött mint terveztük, de sosem mondott ilyet a párom, most inkább maszekol, hogy nekünk jobb legyen. Ha úgy érzed, hogy nem Ő az a férfi, akivel eltudod képzelni az életed, akinek gyereket szülnél, hanem csak egyszerűen elvagytok, akkor tényleg komolyan mérlegelj. Kitartást és sok erőt a jövőben!
2009. aug. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha azt várod, hogy mindig minden megfelelő legyen nem igazán leszel anyuci még nagyon jó darabig.

Az s helyzet, hogy én is azért vártam sokáig, mert vártam, hogy majd jobb lesz az anyagi helyzetünk, saját házunk lesz, lemegy az autóról a hitel, stb.

Aztán rájöttem, hogy nem érdemes csak emiatt nem vállalni babát. Úgyis mindig jön valami, ha akarom, ha nem. Még mindig nincs saját házunk, de tök mindegy, mert ha egyszer lesz, az baba mellett is lesz.

Én is beparáztam, mikor megláttam a két csíkot, pedig mint írtam végülis mi terveztük a babát.

Az anyai ösztönök sem úgy jönnek, hogy lefekszem: nincs anyai ösztön, felkelek: van :)

Folyamatosan alakul ki. Ebben segít majd a félelem, hogy elveszítheted, az uh-n mocorgó picurkád látvány, az érzés, hogy mozog odabent. Ez mind-mind idő, úgyhogy emiatt ne érezd úgy, hogy nem vagy anyának való.

A szülésre pedig úgy kell gondolni, hogy a világ legtermészetesebb dolga, ami bár nem könnyű, de a legcsodálatosabb dolog a világon!

Nem rábeszélni akarlak, meg semmi ilyen, de hidd el, nem véletlen, hogy ez a picike Titeket választott szülőnek! :)

Sok boldogságot, akárhogy is döntesz!

31 hetes kismami

2009. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a megnyugtató szavakat:)Teljesen igazad van,sokan nem mernek belevágni a gyerektémába,mert mindig a megfelelő időre vágnak.Ezen most elgondolkoztam,és teljesen másképp látom a dolgot.Viszont az életemmel van 1kis bibi,amit eleinte szerencsének tituláltam,de aztán rájöttem hogy megakadályoz mindenben,és ezt meg kellene oldanom,fogalmam sincs hogy fogom.Anyagilag függök valakitől,akinek képletesen dolgozom,de úgy viselkedik mint egy apa,vagy nem is tudom hogy nevezzem,és sakk-matt helyzetbe állított mikor megtudta hogy terhes vagyok,először úgy volt hogy nem kapok ezentúl pénzt,aztán azt mondta hogy segít ha esetleg megtartanám,de csak nekem,mert a barátomra nagyon mérges hogy gyereket akar,de nem rendelkezik megfelelő anyagiakkal.Nagyon furi egy helyzet ez,hiszen ebből a fizetésből élek egyedül,tudja hogy szükségem van erre a pénzre,és ez olyan kiszolgáltatottságféle,amit mindig is utáltam,és már régóta tudom hogy másba kellene kezdenem,viszont egy átlagfizetéssel még az albérletemet se tudom kifizetni.Nem akar tőlem semmit az illető,csak úgy érzi,hogy mivel segített ezzel a munkával,befolyásolhatja az életemet.Nekem ez lenne az első feladatom amit meg kellene oldanom,mert ez így nem állapot,ez az egyik nagy dolog amiért nem tudok dönteni,és ez elég borzasztó:( Pedig valamiért azt érzem hogy meg kellene tartanom,de mégis a külső körülmények ellenem vannak valamiért.....
2009. aug. 15. 22:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, hogy befolyásolja az életedet, nincs joga hozzá! Amúgy aterheseket védi a munkajog, nem lehet terhesen kirúgni senkit! A helyedben megtartanám a kisbabát. Ő nem tehet róla, hogy nincs még megfelelő környezet, joga van az élethez. Mindenki tart a felelősségtől... Drukkolok nektek! A gyerek áldás!
2009. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Még valami, nehogy azt hidd, hogy semmit nem akar tőled! Vigyázz az apafigurával! Lehet, hogy anyagilag segít, de az ujja köré csavar, függésbe kerültél/kerültetek tőle. Én megszakítanám a kapcsolatot... ha van rá mód.

2009. aug. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Valamiért úgy érzem Téged nem védene a munkajod, de javíts ki ha tévedek! Ezt nagyon sajnálom! Csodálatos dolog a baba, sok embert megkérdezhetsz mérlegelhetsz, de 50-50 % lesz a vége. A helyedben megkeresném a családsegítőt, ők tudnak neked segíteni, hogy anyagilag mire számíthatsz, ha úgy érzed egyedül vágsz neki. Azokat az embereket akikről írtál, pedig csak Te ismered, nehéz így véleményt alkotni bárkiről - ettől függetlenül kb sejtem milyen heyzetbe kerültél - mindenestre, ha változtatni akarsz az életeden, remek lehetőséget kaptál. Legyél erős, és Magad és a Babád most az első!
2009. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
12:01 Feketén dolgozom,így sok szavam nem lehet a pénzzel kapcsolatban.Még mindig nem tudtam dönteni,van rá még 1hetem,persze sokkal könnyebb lenne ha érezném hogy a barátom mellettem áll,de ezzel kapcsolatban most inkább civakodunk.Köszönöm szépen a hozzászólásokat,megpróbálok helyes döntést hozni:)))
2009. aug. 18. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!