Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap egész nap kint voltunk...

Tegnap egész nap kint voltunk a szabadban, este találtam magamban egy kullancsot, amit rögtön ki is szedtem. Milyen hatással lehet a babyre? 22hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
Csak akkor kell inkább aggódnom, ha bepirosodik a kullancs helye és esetleg kiderül hogy fertőzött volt?
2008. máj. 20. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha bepirosodik, ez lehet akár több nap után is, rögtön menjél orvoshoz. Én a terhesség elején egy kullancstól Lyme-kóros lettem. Sokáig kezeltek, de szerencsére a babának nem lett baja! Ne izgulj, nem ninden kullancs fertőzött!
2008. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nagyon figyelgetem, hogy változik-e a színe a helynek, és még a kullancsot is megőriztem. Remélem nem lesz baj!
2008. máj. 20. 09:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha piros lesz és nagyon viszket orvoshkell menni. Nem biztos hogy fertőzött volt,reméljük. Ha kidobod a kullancsot égesd meg és huzd le a wc-n mert nehezen pusztul el.
2008. máj. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én napi 20-30 kullancsot szedek ki magamból gyerekkorom óta, nagy természetjárók vagyunk. Soha semmi bajom-és a család egyik tagjának sem- lett.

Nem kell annyira megilyedni, kevés kullancs fertőzött.

De ha bepirosodik, menj dokihoz, és ne félj addig sem:-)

2008. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!