Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek Llányom már elmúlt...

Mit tegyek Llányom már elmúlt tizennyolc éves és nincs önbizalma?

Figyelt kérdés

Még nem volt barátja és nem is akar férjhez menni.Nem szívesen mozdul ki otthonról mert bárhová megyünk (pl.:bolt) amikor belépünk köszönünk és akkor mindenki ránéz és ő ettől irtózik, mert csúnyánka tartja magát. Még családi körben is ritkán szólal meg ugyanemiatt. Nem szívesen néz tükörbe, ha egy boltban véletlenül mégis rögtön rossszkedve lesz és nemsokára ki is megy a boltból.Barátja se sok van, de velük se megy el sehová hiába próbálja mindenki rábeszélni.

Szeptembertől egyetemre megy és félek, hogy mi esz vele ott és természetesen a későbbiekben is, hogy fog így élni.



2014. febr. 5. 15:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Miért nincs önbizalma? Túlsúlyos? Nagyon vékony? A hajával van baja? Az öltözködésével? Mert ha tud rajta változtatni, akkor biztasd erre, segíts neki. Ha kell, járjatok együtt sportolni, vásárolni, fodrászhoz.

Ha nem, akkor pedig csak simán mozdítsátok ki. Menj vele moziba, és küldd el a barátaival is. Dicsérd sokat, de ne "hazudj". Tehát azt dicsérd, ami tényleg szép rajta, vagy amit ügyesen csinál.

2014. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekem se volt valami sok önbizalmam, bár szerintem ettől azért egy kicsit több. Aztán pár éve láttam néhány részt a "Mit ne vegyél fel" című műsorból és sokat segített. Vettem néhány szép ruhát, amik tényleg jól álltak és bár akkor még duci is voltam, jól éreztem magam, és megállapítottam, hogy jól is tudok kinézni. Ha tud angolul, néhány rész fent van neten is: http://www.youtube.com/watch?v=Nt5w6RVpvnQ
2014. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

Ne haragudj, nem kekeckedésből, de hogy vannak barátai, ha sosem mozdul ki sehova? Ne mondd, hogy a facen barátkozik....


18 évesen nem olyan nagy gond, hogy nem akar férjhez menni, sőt, ne légy már ennyire divatjamúlt, kőkorszaki, nyüstölöd a 18 éves lányodat a házassággal??


Elsősorban is: van ennek a visszahúzodzkodó, gátlásos természetnek bármilyen reális oka? Van valami betegsége, esetleg sérülések miegymás az arcán, testén, érte valamilyen trauma? Miért ez a tükör-fóbia, teljesen alaptalanul vagy azért érthető a részéről? Több mindent kellene tudnunk ahhoz, hogy segíthessünk....

Ha alaptalan, ha nem mindkettőre meg van a megoldás, akár pszichiáter, akár orovos, akár mindkettő, akár különféle csoportok stb.... tudnunk kellene, mi áll a dolog hátterében.


Ha ennyire súlyos a dolog, valamit kell vele kezdeni, mert baj lesz az egyetemen - ki ne bukjon emiatt. Hogyan fog előadásokra bejárni, vizsgázni, adott esetben akár szóbelizni, ha családi körben nem mer megszólalni, véleményt nyilvánítani?

Írj kicsit részletesebben, mert ebből nem sok mindent tudok kihámozni, gondolkodj, biztosan van valami oka a viselkedésének.

2014. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
Mi lenne, ha közösen sportolnátok? Mondhatnád neki azt, hogy szeretnél elmenni, de egyedül nem mersz, kellene az Ő támogatása. Valami olyan helyet nézz ki, ahol kevesen vannak, és nem futtok bele ismerősökbe.
2014. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves harmadik válaszoló néhány osztálytársával van jóban és nem a facebookon barátkozik és nem nyüstölöm a házassággal a lányomat csak ha valamiről eszébe jut akkor mondja,hogy ő nem fog férjhez menni (pl.: egy film).

Nagyon vékony lány (168cm és 44 kg) és nem tud hízni bármennyit eszik és sajnos göndör a haja amit utál és nem tudunk vele mit kezdeni. Régebben még jártunk fodrászról fodrászra de egyik sem tudott demmi olyat mondani ami hasznos lett volna (pedig tényleg soknál jártunk) de egy idő után feladta és mára már nem is érdekli.

2014. febr. 5. 16:06
 6/23 anonim ***** válasza:

Ennyi az összes? Amúgy tehát nincs semmi oka arra, hogy ennyire negatív legyen, gondolom teljesen hétköznapi tizenéves.


Abból, hogy azt mondta, nem fog férjhez menni, nem kell messzemenő következtetéseket levonni, nagyon sokan mondják ezt ennyi idősen, a mai világban ennek nem is kellene témának lenni még, egyetemre készül, gondolom tervei vannak, természetes, hogy egyelőre nem szerepel ilyesmi köztük.


Nem nagyon tudom összeegyeztetni, amit mondasz, pusztán a göndör haja miatt ennyire gátlásos, vagy rossz hangulatban vagy és kissé sötétebben festetted le a helyzetet?

Értem ezalatt, hogy nem szívesen megy semerre, ha a boltban meglát egy tükröt, akkor nemsokára ki is megy az üzletből, nem szívesen szólal meg társaságban - mindez amiatt, mert nem bírt a fodrász a göndör hajával? Amire ma már vannak nagyon jó termékek, meg nem hiszem, hogy ennek ekkora kardinális kérdésnek kellene lennie.....


Ha kérdezed, hogy miért nem járkál korabeli fiatalokkal, miért nem megy moziba, bulikba, millió egy program van, ahova járhatna - mit válaszol? Nem próbáltál valamelyik közelebbi barátnőjével beszélni? Nagyon sok vékony, göndör hajú fiatal lány van, ettől még nem kell ilyennek lenni.

2014. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Öltözködni se nagyon szeret az alkaja miatt úgy gondolja, hogy neki semmi nem áll jól, csak bő ruhákat hord amiben nem látszik az alakja.
2014. febr. 5. 16:16
 8/23 anonim ***** válasza:
Ja igen, még annyit, hogy valaki vagy valakik bánthatták a súlya miatt? Amúgy azon segítene, ha tornázna, erősítene, nincs olyan barátnője, akivel eljárhatna fitneszbe? Mondjuk a 168 cm és 44 kg tényleg elég kevés, de jobb mintha 120 lenne. Biztosan vannak rajta szép dolgok, azt kellene neki többször mondani, kiemelni, hogy milyen szép a szeme, vagy akár a haja, attól mert göndör, még lehet szép. Esetleg nem próbáltátok, hogy átfesteni egy neki tetsző színre? Hátha annak örülne?
2014. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nincs rá oka, hogy ennyire negatív legyen mégis az és mint már említettem nem a férjhezmenetel a központi téma.

Kedves válaszoló 16:15kor lehet hogy téged nnem törne le, hogy a hajaddal nem lehet semmit sem kezdeni de egy egyébként is gátlásos lányt évekig tartó sikertelen próbálkozás után leht hogy feladja.

2014. febr. 5. 16:22
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy csúfolták volna sz alakja miatt. Fitbeszterembe nem akar járni ott túl sokan vannak éa hiába dicsérjük azt mondja hogy hagyjuk már őt ezzel. A hajfestés nem jöttbe nála aztmondta, hogy az ő hajának mindegy, hogy milyen színű úgy is csúnya.
2014. febr. 5. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!