Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti jártok temetőbe? Milyen...

Ti jártok temetőbe? Milyen gyakran? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nekem anyukám halt meg már 10éve, de nagyon ritkán járok ki a temetőbe. Nem csak akkor gondolok rá, ha kimegyek a temetőbe, miért ítél el a család, ha nem megyek? Nem azt mondom, hogy egyszer sem voltam, néha kimegyek, egy évben maximum 4-szer. Ettől rossz ember vagyok, tényleg?

23/L



2014. febr. 6. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán járok ki. Főleg így, hogy már régen elköltöztem messzebbre, most már csak halottak napján. Ha nem lenne a családból, aki a közelben lakik és rendezi a sírokat, akkor többet mennék, de akkor is pár alkalommal az évben.

Szerintem semmi oka nincs a családodnak, hogy elítéljen.

2014. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán járok temetőbe.

Ott csak csontok vannak,és az élő embereknek nézegetnivaló.

A halottakról az emlékeim és a hiányuk a szívemben van.

2014. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha épp arra sétálunk, van, hogy bemegyünk. Halottak napján messze elkerülöm.
2014. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a gyakori temetőlátogatás arra utal, hogy az illetőnek lelkiismeret furdalása van, hogy az életben nem tett meg mindent az akkor még életben levő hozzátartozójáért. Meg külsőség, magamutogatás, a szenvedő hozzátartozó látszatát keltő színházasdi.
2014. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy ettől rossz ember ... nem a sírhoz járás mutatja meg, hogy valaki hiányzik vagy nem, hogy valakit szerettél, vagy nem
2014. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ettől nem rossz ember valaki. Nekem sem csak a temetőben jutnak eszembe a nagyszüleim...

Mondjuk annyi, hogy nem kellene hagyni elgazosodni a sírt, de aki hagyja az sem rossz vagy nem gondol az őseire, hanem inkább lusta vagy messze lakik, stb. Mert egy gazos sír elég szomorú dolog szerintem... Persze a virágoktól nem támad fel a halott, de legalább legyen megtisztelve annyival, hogy rend van felette...

A "rendrakás" gyakorisága meg sírfüggő, mert amelyik pl le van takarva teljesen sírkővel, ott semmit nem kell kapirgászni.


Szóval ha azért mondja neked a család, mert nem gondozod a sírt, akkor lehet hogy hanyag vagy, de emiatt még semmiképpen sem rossz ember...

2014. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyszüleim haltak meg, az összes. Halottak napján szoktam minden esetben kimenni, illetve anyák napján, a mamáimnak szoktam vinni virágot a sírra, mivel mikor még éltek, akkor is anyák napján őket is felköszöntöttem, csak ugye akkor még személyesen.

De ha valamelyik szülőm halt volna meg, akkor a sírt is gondoznám, így biztos többet járnék ki, de akkor sem valószínű, hogy mondjuk minden hónapban.

Most igaz, hogy valaki a temetőben van eltemetve, de ha te azért szoktál egy évben többször is kimenni, az is elég, ezért nem szólhatna meg senki, és így, ahogy mondod, nyilván anyukád a szívedben ott van.

Egyébként sajnálom, hogy ilyen fiatalon elveszítetted anyukádat.:(

2014. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem jarok temetobe, de ez nem azt jelenti, hogy elfelejtettem oket. Azok ott csak kovek es csontok, nekem semmit sem jelentenek. En kulon kerem, hogy ne temessenek el, csak szorjanak szet es kesz. Attol meg emlekezni fognak ram a szeretteim. Ezeket az idosebb korosztaly nem tudja megerteni, mint a mamam sem.

30/N

2014. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
a falun élö emberek (konkrét itt az én kis falumra gondolok, Békés megyében) heti kétszer biztos, hogy kimennek. viszik a friss virágot, szinte vernsengenek egymással, kinek szebb, "ápoltabb" a sirja. anyum is jár hetente egyszer, a testvéremmel együtt. ha nem mész, ha nem látnak, hogy ott babrálnál a sir körül, tényleg megszolnak...de, már a pesti barátnöm évente 3-szor megy ki a temetöbe.
2014. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyedül papám van temetve, a többi rokonom még él és hamvasztást akar szerencsére. Papám 70 km-re van eltemetve, ott él mamám is, de mivel én nem szoktam menni látogatóba se, így a temetőbe se voltam kb. 5 éve. A temetéskor voltam, meg még úgy 2-3 alkalommal. Én azért nem utazok, van egyéb dolgom is. Mamámmal meg találkozok, ha ő jön, az gyakoribb. Sose szóltak meg érte, tudják, hogy szerettem nagyon a papámat és azt is tudják, hogy nem attól emlékezek rá, hogy utazok másfél órát, majd teszek két szál virágot a sírra és végignézem mamám műzokogását. A szüleimnek pont ugyanolyan nyűg temetőbe járni, csak mamám miatt még néha megteszik, hogy ne mondhassa, hogy sose mennek. Valószínűleg az ő halála után a szüleim se mennek többet. Ezért is akarnak hamvasztást, mert nem akarnak ilyen terhet rakni a gyerekeik vállára, főleg, hogy valószínűleg szét fogunk szóródni a világ minden pontjára, miután befejeztük a tanulmányainkat. Az egyik testvérem már most is Amerikában él.
2014. febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!