Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen jellegű lopás mennyir...

Az ilyen jellegű lopás mennyire elfogadható?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista és minden befolyó pénzt ő kezel, ez havonta általában összesen 200 ezer, ebből olyan 130-at iszik el és oszt szét az alkesz haverjai között, arra hivatkozva,hogy ő ilyen jó szívű és sajnos nem tud mit csinálni a jó szívével.(de ha mondjuk én kérek elharapja a torkomat,hogy hülye vagyok, hisz kajára nincs pénz, mit képzelek én,hogy új cipő vagy ruha, stb...)

A fizetés havonta 3 részletben jön, én pedig minden alkalommal lenyúlok belőle pár ezret és észre sem veszi, ha fel is tűnik neki nem szól, mert azt hiszi,hogy ő itta el.

Nincsenek káros szenvedélyeim, nem dohányzom,nem drogozok, nem járok bulizni sem, ha nem kell a pénz akkor gyűjtöm.

Ettől független a lopás az lopás, ezzel tisztában vagyok, de mégis úgy gondolom,hogy ő nem érdemli meg, ha otthagyom akkor csak elissza, én meg legalább értelmes dolgokra költöm el, szerintem.

(ha dolgozok akkor úgy számít a fizetésemre,hogy az neki is jár, és kajára meg számlára el is kéri, mert ami a számlára menne azt ő elissza,hiszen bekalkulálja a költségvetésbe azt,hogy tőlem is jön pénz)


2014. febr. 9. 15:25
 1/9 anonim válasza:
94%
Leginkább a lelkiismereteden múlik, hogy mi engedsz meg magadnak. De szerintem nem a lopás a jó módszer: valamilyen módon függetlenítened kellene az ő pénzét és a tiédet. Nem írtad az életkorodat, de azt vettem ki, még nincs állandó jövedelmed. Ebben az esetben persze ez jóval bonyolultabb. Jó lenne, ha egy józan pillanatában össze tudnátok írni mondjuk egy listát azokról a dolgokról, amikre szükséged van, és rendszeresen kell rá a pénz.
2014. febr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
A lopás az lopás. Ez viszont inkább "polgári engedetlenség a családban".
2014. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kényes kérdés. Talán legjobb ezt pragmatikusan felfogni. Ha alkoholista, akkor torzult a realitásérzéke is, tehát fenyeget a veszély, hogy a közüzemi számlákat sem tudja fizetni, sőt megélhetési gondok lesznek. A cél szentesíti az eszközt alapon, ha elveszel tőle valamennyit (és az legalább nem alkoholra megy majd) és azt félreteszed (esetleg egy számlára) és nem magadra költöd, akkor még, ismétlem pragmatikus megfontolás alapján, nemcsak elfogadható, de akár bölcs előrelátásnak is felfogható. Túl mély erkölcsi analízisnek és ítélkezésnek alkoholista esetében nincs létjogosultsága.
2014. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szegény faterod idióta. Én összefognék a család többi tagjával és átvenném a pénz feletti irányítást.


Egyik haveromnak az apja is alkesz. a csávó minden héten 10ezreket vert el a kocsmába. Megviccelték a fiai. Utánamentem a kocsmába és kilopták a zsebéből 60ezer forintját. Mikor hazament azt hitte hogy elhagyta vagy ellopták tőle. Nem szólt otthon senkinek. az asszony kérte a számláravalót és akkor mélységesen elszégyellte magát a családfő és megígérte hogy leáll az alkohollal. A 60ezretakkor adták vissza és a sztorit csak aztán mesélték el neki, mikor már biutosak voltak benne, hogy nem fog inni az öreg. 3 éve józan!


Valahogy nektek is fel kéne nyitnotok a fater szemét. Ez azért nem normális dolog, maradjunk már annyiban...

2014. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2%

Akár milyen az apád, de nincs rondább dolog annál mint hogy a gyereke lopjon a szülőtől.


Amikor megkapja a fizetését, akkor fogd meg, hogy már pedig ez a lakhatásod stb-és tetszik, nem tetszik kell, de meglopni?ráadásul szülőt? az nagyon gáz.Még ha a világ legnagyobb alkesza is, akkor is.

2014. febr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5 válaszoló!

Te nem vagy tisztában az alkoholista szó jelentésével és azzal, hogy ez mit vált ki egy emberből.

Mit gondolsz, ha szól neki, akkor majd higgadtan azt mondja az apukája, hogy köszi gyermekem, hogy gondolsz erre?

Hát még véletlenül sem!

És szerintem meg annál nincs rondább dolog, ha az alkoholt és az alkoholista barátokat választom a családom, gyerekem helyett és veszélyeztetem a megélhetését a saját gyengeségem miatt.


Nézd Kérdező!

Írta valaki, a cél szentesíti az eszközt. Azt gondolom, hogy nem fair az apukád sem veled szemben és inkább legyen minden befizetve abból a pénzből, iszik ő eleget pár ezer forint nélkül is.

Na meg neki nincs lelkiismeret furdalása, hogy tönkre teszi az életed? Ez egy óriási teher a gyereknek, akkor is, ha már nem fiatal.

2014. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

A lopás az lopás. Tudom, hogy nehéz élni egy alkesszal, és hogy a józan ész nem számít nála, és egyre kevésbé számít, de a TE erkölcskódexedben nagyon is számít, hogy lopsz! Alattomosan, előre megfontoltan megfosztod a pénzétől és azt hiszed, vagy abban reménykedsz, hogy úgyse veszi észre. Én azt mondom, hogy nagyon is tudja, hogy hányadán áll, és röhög a markába, hogy belőled tolvajt csinált.


Egyszerűbb és tisztább dolog segítséget kérni (az alkoholista szülők gyerekeinek is van segítség, legalábbis nemrégiben még volt) és elköltözni otthonról. Megmarad a becsületed, és nem tesz tönkre magával együtt az alkesz apád. Hidd el, nagyon jól tudom, hogy mit beszélek. Voltam alkesz áldozata, elég sokáig és elég kicsi korban.


Ps: ugyanis a "jaj csak ezt a kicsit elveszem, ez valójában nem is lopás, úgyse veszi észre" semmi más, mint a bűn (a lopás bűncselekmény) ún. racionalizálása.


Lehet, hogy ő nem veszi észre, de közben te sem veszed észre, hogy a lelkedbe beköltözött a féreg és elkezdte szépen a kis aknamunkáját. Mire apád feldobja a bocskort, olyan szépen felmarja az erkölcsi oldaladat ez a "kis lopás", hogy egy enyhe szélfuvallat is megrogyaszt.


Értsd jól.

2014. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lopas elvenni azt ami neked jar. Apad szuletesedkor felelosseget vallalt h szeretni nevelni es tamogatni fog. Ha nem ad penzt alapveto szuksegletekre mint pl ruha vagy barmi egyeb dolog ami a tisztes megelhetes alapja, mert o inkabb elissza es a haveroknak adja, akkor elveheted. Ez nem lopas.


Z pont ugyanaz az eset mint a gyerektartas. Az is lopas? Csak azert mert az apanak fizetnie kell a gyerek megelhetesebe? Az apa penze igyanugy a gyerekhez kerul csak most nem a birosag veszi el a penzt hanem a gyerek. A vegeredmeny ugyanaz. En ebben semmi kivetnivalot nem latok.

2014. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Apukád egyedül nevel, vagy anyukád ezt szó nélkül tűri?
2014. febr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!