Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tegnap reggel meghalt....

Anyám tegnap reggel meghalt. Márciusban megkapja még a "fél havi" nyugdíját? Hol lehet ennek utána járni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 13. 06:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hiába pontoztatok le, februárban a február havi nyugdíjat fizetik, akinek postás hozza, annak általában hó végén, de akinek utalják, az már előbb, e hóban 12-én megkapta.

Majd meglátja a kérdező is.

2014. febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíj az esedékesség hónapjában jár, nem úgy mint a fizetés, amit a hót követően fizetnek ki. Anyukám december 20-án halt meg, előző nap vette fel a nyugdíját, a decemberit, ha 21-én halt volna meg, akkor a postás már nem adhatta volna át, ilyenkor örökösnek fizetik ki hagyatéki után.
2014. febr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Szó ami szó,gusztustalan a kérdés.Tehát március 11-én lenne aktuális az elhunyt anya nyugdíja.Valószínű nem abból temetnék.Inkább folyamodjatok tanácsi segélyért a temetéshez,ha máshogy nem megy.
2014. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%
Kérhetsz önkormányzati szociális temetést. Bizonyos dolgokat neked (családnak kell megcsinálni), de úgymond z önkorményzat költsége lesz a temettetés
2014. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha örököl, akkor nem adnak sajnos segélyt.
2014. febr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
De adnak, de az csak a temetést fedezi.
2014. febr. 13. 20:26
 17/19 anonim ***** válasza:

Csak a temetést fedezi??

Mert mit szeretnél még,hogy fedezzen???

Komolyan,én nem is értem!

2014. febr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
"Ha örököl, akkor nem adnak sajnos segélyt."-ez a kettő elég messze van egymástól, hisz a temetés most van a hagyaték, meg majd hónapok múlva, ott derül ki, hogy örököl e bármit is. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
2014. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
64%

Lehet lepontozni,de kimondom...

Sokba tartod édesanyádat.Még el sem temettétek,de már harácsolsz.

2014. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!