Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy ne örököljek adósságot a...

Hogy ne örököljek adósságot a nemkívánatos szülői ház után?

Figyelt kérdés

A párom szüleinek a családi háza úszik az adósságban a szülei jóvoltából(akik még mindig élnek)Szeretném még mi hamarabb elintézni,nehogy a végén már késő legyen.Hogyan tudna lemondani arról,hogy ne örököljön több millió adósságot??Eleget szenvedett már miattuk..Nem szeretném,ha még ezt is örök életére törlesztenie kéne.

Ha netán közjegyzőhöz v. ügyvédhez kéne menni akkor oda kit meg milyen okmányt kéne magával vinnie?

Válaszotokat előre is köszönöm..



2014. febr. 15. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
csak adósságot a magyar jog szerint nem lehet örökölni, és ha e m akartok egy terhelt házat örökölni, a hagyatékin le kell mondani az örökségről...vagyis nem kell csinálnotok előre semmit
2014. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, ha lemond az örökös mindenről, akkor nem kaphat semmit, beleértve adósságot is, de akkor mást sem kap. Nyilván ti simán lemondtok a házról, ami igazából már mínuszban van. Én azt hiszem, ha nincs is külön végrendelet, automatikusan a gyerekre száll minden, de ő ezt akkor megtagadhatja, illetve lemondhat az örökségről, de előre nem lehetséges megszabadulni olyasmitől, ami még nem is az övé, sem adósság, sem valódi vagyon. Olyan, mintha most akarnál elkölteni 5millió forintot, amit majd örökölsz, ha meghalnak anyádék. Szóval szerintem csak akkor tegyél intézkedést, ha mindkét fél meghal. Ha csak egyik-vagy másik hal meg, még mindig csak a fele adósság lenne a tiétek, de arról is van mód lemondani. Nem lesz késő, papírokról nem tudok, nyilván hagyatéki eljáráson személyi ig., esetleg anyakönyv kell.
2014. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag NEM LEMONDANI, HANEM VISSZAUTASÍTANI kell az örökséget! Ez a pontos megfogalmazás, a lemondás az másképp működik.


Mert felmerül a kérdés, hogy kinek a javára mondasz le?

2014. febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz adósságot örökölni. És igen, nem lemondani, hanem visszautasítani kell!
2014. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de ha nem utasítod vissza, akkor is csak a hagyaték erejéig felelsz, szóval akkor sem vesztesz semmit.
2014. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsánat, hogy nem fogalmaztam pontosan, mindenesetre létezik megoldás a Kérdező problémájára, de ezt majd a jegyző elmagyarázza neki, köznyelvben "lemondást" használunk.
2014. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is hasonló okok miatt foglalkoztatott.


Úgyhogy megnyugtató,ha nem kell előre intézkedni ezek szerint.

2014. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..
2014. febr. 15. 20:52
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Megint nem fogalmaztál pontosan, mert nem a jegyző, hanem a közjegyző előtt folyik a hagyatéki eljárás.

A jegyző felveszi a hagyatéki leltárat, de utána mindent átad a közjegyzőnek, aki lefolytatta az eljárást, és átadja a hagyatékot.

Nem mindegy. :)

2014. febr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kössetek csak bele mindenben mintha a kérdező 20 év múlva mikor meghalnak apósáék pont érdekelné, hogy jegyző v. közjegyző, amikor úgyis pontosan meg fogja tudni idejében, és nem itt a gyakorin. Na ez a mindegy :)
2014. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!