Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan erint titeket az ha...

Hogyan erint titeket az ha visszahalljatok, hogy valaki kibeszelt titeket vagy a csaladotokat?

Figyelt kérdés
Mi a reakciotok akkor ha pl.anyos teszi ezt? rosszul esik nagyon vagy nem foglalkoztok vele? Ha csak egy ismeros teszi ezt akkor is ugyanugy reagaltok?
2014. febr. 17. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
pont ma volt ilyen esetem, és nem értem hogyan lehetnek ilyenek az emberek. egy idegen odaáll elém, hogy nem akar családi botrányt, de hogy mi külön vagyunk a férjemmel, mert hogy látta más nővel. gondoltam megvárom a férjem míg hazajön és megbeszéljük. kiderült neki ugyanez az ember azt mondta hogy engem látott egy másik pasi kocsijából kiszállni. egyik sem igaz. mire volt ez jó? én egész nap sírtam, és magam alatt voltam, gondolom a férjem is, nem tudjuk mi volt ezzel a célja, de valamit csorbított a kapcsolatunkon. gratulálok neki, isten ne adja, hogy a szemem elé kerüljön.
2014. febr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
első vagyok, kérdésedre válaszolva mindenkitől egyformán rosszul esik, egy családtagtól pláne, van olyan amit az ember el tud engedni a füle mögött, de nyilván minden pletyka foglalkoztat, hogy egyáltalán honnan találnak ki ilyet.
2014. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Neked nem kell magyarázkodnod. Majd mindenki meggyőződik az igazságról, ha meg beveszik a hülyeséget, amit beszélnek rólad, akkor ők sem különbek, mint aki kitalálta. Nálunk apukámat boronálták össze a fél faluval, de mivel úgymond nem öntöttünk olajat a tűzre, hamar belátták, hogy ezt mind csak a kedves rokonok találták ki.
2014. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Lesz*rom. De tényleg. Bár nem túl gyakori, családon belül pl. sosincs pletykálkodás, jók a kapcsolatok, de ismerősök persze szoktak kibeszélni. Illetve sokszor fordul elő, hogy visszahallom azt, amit még csak 1-2 embernek mondtam el. Nem érdekel. Nem az én időmet pazarolják azzal, hogy rólam beszélnek, hanem a sajátjukat. Én miért bosszankodjak rajta?
2014. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"egy idegen odaáll elém, hogy nem akar családi botrányt, de hogy mi külön vagyunk a férjemmel, mert hogy látta más nővel."

Az igen. Egy idegen tudja, hogy férjnél vagy. És neked nem az volt az első reakciód, hogy ki maga és honnan ismer minket? Majd ezek után a férjeddel is beszélt az idegen és ő sem kérdezett semmit. Jól van, csillagom.

2014. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én sajnos nagyon a szívemre tudom venni bárki rossz véleményét, úgyhogy ha kibeszélés történik akkor mindig elkeseredek, magamba fordulok, értékelem magam, hogy vajon igaza van-e, aztán ha úgy látom, hogy nem, akkor átvált a hangulatom "lesz.rom" módba.


Onnantól én nem bratyizok azzal az ismerőssel rokonnal.

2014. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nagyon kis mértékben tudod befolyásolni azt, hogy ki mit gondol rólad, mert a benyomás nem rólad szól, hanem a szemlélőről. Ha rosszindulatú, akkor úgysem fog jót gondolni rólad, szóval tényleg nem éri meg mások véleményén keseregni.
2014. febr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem történhet meg. Olyan szinten el vagyunk szigetelve minden normáls emberi kapcsolattól, hogy nincs az az ember, akinek lehetősége lehetne bármit is kibeszélni. Ha viszont ebbe fogok megkattanni, akkor lesz mit kibeszélniük, de akkor már nem érdekel.
2014. febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár családon belül nálunk még nem fordult elő ilyesmi, szerintem le kell ülni, és megbeszélni a dolgot.

De ha egy idegen vagy egy ismerős odajön, és elkezdi mondogatni a pletykát teljes meggyőződéssel, őt onnantól fogva nem ismerem. Le leszek pontozva, meg bunkózva, de nekem ez a véleményem. Nekem nem "partner" az, aki minden kétely nélkül elhisz minden hülyeséget, és utána arra sem veszi a fáradtságot, hogy legalább pl engem megkérdezzen, hogy mi az igazság. Oké, hogy a pletykát könnyebben elhiszi az ember, de akkor is. Volt már nekem sajnos ilyenben részem.

Amit utálok, az a magyarázkodás. Nem fogok csak azért órákig magyarázkodni, meg könyörögni, csak mert a delikvens nem akarja elhinni, hogy a pletyka nem igaz. Azt hisz, amit szeretne, de engem hagyjon békén vele, legalábbis én így vagyok ezzel.


Egyébként van erre egy jó mondás :)

"Ha egy idegen személy hazugságot terjeszt, kibeszél a hátad mögött, akkor pont jó helyen van ahhoz, hogy kinyalja."

2014. febr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
úgy értve idegen, hogy látásból ismerjük egymást, semmi beszélő viszony stb. számomra az ilyen idegen.
2014. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!