Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokat érinti a...

A ti családotokat érinti a válság valamilyen szinten? És beszéltek róla, megoldjátok, vagy feszültség és vita van otthon?

Figyelt kérdés
Nálunk csak csendes feszültség uralkodik és nem túl nagy jókedv. Optimisták vagyunk persze, de 1 kisgyerekkel, gyes után... hja, nagyon nehéz újrakezdeni.. főleg 12 ledolgozott év után. :( Én feszült vagyok és a családomra is rányomja a bélyegét. Ti hogy dolgozzátok fel, ha ilyesmi van?
2011. dec. 13. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Néha van egy kis vita, igyekszünk kevesebb áramot használni például, visszafogni a fogyasztást. De egyébként nincs gond.
2011. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Ha egy fizetésből kéne eltartanod a gyerekedet, akkor hogy sírna a szád?
2011. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem 89-2000 között sokkal rosszabb volt.Én már hozzászoktam.Dolgozok és próbálok túlélni.
2011. dec. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Túl nagy gond (még) nálunk sincs. Túlélési stratégiákat keresek, köszönöm első, ilyesmiket :)
2011. dec. 13. 14:35
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen, a lehető legrosszabbkor jöttek a bébik... A pénzem ugye egyre kevesebb, viszont egyre többe kerül minden, nekik is csak több dologra lesz szükségük, ahogy növekednek. Csak hogy mennyire érint rosszul: a GYES 1/8 része lenne a néhai fizumnak... Nagyon nem mindegy! Ezért nem fogok sajnos sokáig otthon maradni.
2011. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Mi is megéreztük, mint mindenki persze, de még jól élünk. Amikor kétségbe esnék, mert azért rosszabb, mint pár éve, én mindig arra gondolok, hogy amikor én gyerek voltam, milyen szegények voltunk, édesanyám egyedül nevelt minket. Rögtön észhez térek, hogy nagyon is jó nekünk. A gyerekem apával nő fel és sokkal jobb anyagiak között, mint én.
2011. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Az a baj hogy az emberek mindig csak siránkoznak hogy jajjde rossz nekik, de semmit nem is tesznek hogy jobb legyen. Nem tanulnak tovább, nem keresnek jobb munkát, nem próbálkoznak olyasmikkel ami plusz pénzt hozna, nem adják fel a kábeltévét, műkörmöt, fodrászt, pedig semmi szükség ezekre és még sok minden másra sem amire pedig elég sokat fizetnek. El kéne gondolkodni hogy lehetne jobb, és tenni is érte.
2011. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk talán akkor volt a legnehezebb amikor én gyesen voltam otthon, a férjem pedig minimálbérre volt bejelentve. A közüzemi számlákon túl, az ház utáni törlesztő részletek is megnyomorították az életünket. Volt olyan hónap, hogy alig jutott kajára. Emlékszem a szomszéd bácsinak( a jó Isten nyugosztalja) akinek fogalma sem volt arról,hogy milyen rossz anyagi helyzetbe vagyunk; megkérdezte, hogy elfogadnák -e tőle almát és 1 fej káposztát. Mennyire örültem neki. Amúgy ez az időszak sok mindenre megtanított: ha van otthon liszt, tojás, kis cukor akkor éhen halni már nem lehet. Igaz nem volt valami változatos az étrendünk, sokszor 2-3 napig ugyanazt ettük. Megtanultam magam gyúrni a tésztát, beosztani azt a keveset. És nem voltam rest, hogy elmenjek az önkormányzathoz, hogy szociális segélyt igényeljek, így hetente 1 szer hús is jutott az asztalra.

Most egy fizetésből élünk.A férjem 100-120 ezer körül keres. Igaz már nincs kölcsönünk a házra, ott megpróbálok spórolni ahol lehet, de még sem érzem azt hogy annyira nyomorúságos lenne a helyzetünk mint akkoriban volt. Talán mert a fizetése mellé étkezési utalványt is kapunk. Vagy nem tudom...

De hogy 2012 év mit fog hozni arra gondolni sem merek.

2011. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki kedves és használható válaszát. (kivéve a másodikét és a harmadikét).


Jó volt olvasni régi dolgokról is. :) Igen, még nem súlyos a helyzet, és nem is siránkozni jöttem ide, nem az a típus vagyok. Szimplán egy kérdést tettem fel, hogy ki hogy éli meg. És köszi aki tényleg normálisan tudott válaszolni :)

2011. dec. 13. 17:01
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi ugyanúgy élünk ahogyan eddig is , nem változtattunk a szokásainkon és a fogyasztáson és nincsen semmilyen megélhetési , anyagi gondunk.
2011. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!