Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt csinál vele amit akar?...

Azt csinál vele amit akar? Fizetés

Figyelt kérdés

Sok olyan kérdés van, ahol az adott válaszok között elég sűrűn szerepel az a verzió hogy én fizetem a rezsit, ő a kaját, és a maradékkal azt csinál amit akar.

Vagy: fIzetünk a közös számlára x összeget és a maradékkal azt csinál amit akar.

Namármost: én nem nagyon tudom elképzelni az ilyenfajta gazdasági közösséget egy családban, de valójában a kérdésem nem erre vonatkozik. Hanem hogy az azt csinál amit akar, az nem jelent-e egyfajta mi közöm hozzá/inkább legyen így mint hogy egyedül maradjak/stb. hozzáállást. Én nem nagyon tudnám azt elképzelni, hogy ha megvan a megélhetésre való, akkor a férjem olyan dolgokra költsön, ami számomra idegen, még akkor sem ha jut rá. És viszont: ha a hobbimról van szó, (ami nem egy költséges valami, és őt hidegen hagyja) akkor is meg szoktam vele beszélni hogy költsek-e rá, vagy inkább ne.

Mit gondoltok erről, csak én látom így, vagy akad még aki szintén így gondolkodik?


2014. febr. 18. 11:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
71%

Én nem nagyon tudnám azt elképzelni, hogy ha megvan a megélhetésre való, akkor a férjem olyan dolgokra költsön, ami számomra idegen, még akkor sem ha jut


Szóval ha ő most nagy filmrajongó, te meg utálod, és vesz DVD-ket akkor mi van?


Nem kell beosztani a másik minden forintját!

2014. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb így működik. Barátnőm ruha mániás, szerintem baromság ennyi cuccot venni, de ha neki ez tetszik had csinálja. Az én szórakozásom is elég drága, bár lényegesen ritkábban élem ki magam (videojáték). A hobbijára az ember ne sajnálja a pénzt. Annyira szoktam megkérni, hogy mindig legyen valami tartaléka, sose tudja az ember mikor lehet rá szükség.
2014. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Ráhibáztál, mert valóban filmrajongó, és rengeteget költ DVD-re. Ezzel nincs semmi problémám. De ha lenne, akkor úgy gondolom visszafogná magát e téren.

Egyébként meg nem mondhatjuk hogy az ő pénze, ha már a felesége vagyok.

2014. febr. 18. 11:16
 4/39 anonim ***** válasza:
64%

Házisárkánykodás powa :)

Akkor kérd el a fizetését, és majd te eldöntöd mire költhet :D

2014. febr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Létezik olyan is, hogy hazaadja az egész fizetését, és kap némi zsebpénzt, amivel tényleg azt csinál, amit akar. Melyik verzió a legfurább?
2014. febr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

2-esnek:

Az korrekt hogy arra kéred, legyen tartaléka. De ha arra kérnéd hogy mondjuk egy-két hónapig ne vegyen ruhát mert már nem fér a szekrénybe, akkor megtenné-e?

2014. febr. 18. 11:18
 7/39 A kérdező kommentje:

4-esnek:

nem kérem el a fizetését, mert kérés nélkül is elém rakja az egészet.

Ha kér vissza belőle akkor kap, de úgy látom a kérdés lényegét nem sikerült felfognod :)

2014. febr. 18. 11:20
 8/39 anonim ***** válasza:
41%

ha kér belőle, akkor kap :D aztapina


milyen rendes vagy, hogy kap zsebpénzt :)

végül is nem ő dolgozott meg érte, jó papucsot neveltél! gratula

2014. febr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
67%

Én kapásból azt nem tudom elképzelni, hogy én pénzem-te pénzed.


Viszont nem tiltanám el a hobbijától, hacsak nem veszélyeztetné a megélhetésünket.

2014. febr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
57%
A maradékból ehet délben, meg vehet buszjegyet.
2014. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!