Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működik az elköltözés...

Hogy működik az elköltözés otthonról majdnem 18 évesen?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy törvény szerint 18-ig jogilag köteles vagyok otthon élni.De ha mégsem teszek így,haza vitethetnek rendőrökkel,de nem vitetnének.A kérdésem,hogy pontosan milyen papirokat vigyek magammal,értem itt anyakönyvi kivonatra stb.re a stb érdekelne. 18éves koromig ha otthonra is vagyok bejelentve,máshova már nem is lehetek mellé?mert ilyenről is olvastam,hogy attól mert otthonra voltak bejelentve,mellette pl.albérletbe laktak ,miegymás. Az is lenne a kérdésem,hogy aki diákmunkával kapcsolatba le tudná nekem írni ,hogy mit kell tennem egész pontosan,hova kell mennem és mit kell csinálnom,nagyon megköszönném!!!Mert ha például diákmunkával kapcsolatba küldenék az adókártyámat,azt a szülői házhoz küldenék,mivel oda vagyok bejelentve,a kérdés még hogy akkor esély sincs rá,hogy ne a szüleimhez menjen ha kiküldik,hanem oda ahol lakni fogok?(nem egyedül)Megadhatok azt a címet lakhelynek ahol akkor lakni fogok,vagy köteles vagyok a szüleim címét megadni?

Nagyon köszönöm a segítséget!



2014. febr. 22. 10:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Igen, hazavitethetnek. Ha bejelentenek mint eltűnt személyt, akkor mindegy milyen papír van nálad, ha rendőr lekapcsol, hazavisz.

Lehetséges állandó lakcím mellett tartózkodási helyet bejelenteni. Ezt is csak akkor fogod tudni intézni ha elmúlsz 18, addig nincs jogod. Okmányirodában kell egyébként, egy nyomtatványt kell kitölteni és asszem 500 Ft.

Diákmunkát diákszövetkezeten keresztül intézz. Keress rá neten, hogy hol van ilyen a lakhelyed közelében. Bankszámlára biztos hogy szükséged lesz hozzá.

Adókártya... attól tartok hogy azt sem fogod tudni a szüleid nélkül elintézni.


Az a helyzet, hogy törvény szerint, jogilag nem vagy cselekvőképes míg be nem töltöd a 18-at. Szinte mindenhez szülői beleegyezés kell addig.

2014. febr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Megadhatod azt a címet, ahol lakni fogsz, de ahhoz ideiglenesen be kell jelentkezned. Az adó kártyát személyesen is intézheted bármelyik NAV kirendeltségen, a kérvényen fel kell tüntetni a levelezési címet, és oda küldik, bár lehet, hogy rögtön elkészítik.

Ha a szüleid nem tesznek bejelentést, a rendőrség csak úgy nem visz haza.

Természetesen minden iratot vigyél magaddal.

A diákmunkával kapcsolatban jobb, ha a neten olvasol utána.

2014. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nem vitetnének haza tudják,hogy hova mennék ,csak nem tolerálják és onnantól én dolgom mindent intézni,csak az a gond hogy nagyon nem vagyok képbe semmi ilyen papiros dologgal,jó meló lesz megoldani ezt az egészet.

2014. febr. 22. 10:44
 4/21 A kérdező kommentje:
így amig nem vagyok 18,addig is megadhatom ideiglenesen azt a címet?
2014. febr. 22. 10:45
 5/21 A kérdező kommentje:
Ja első válaszoló már írta ,elénézst. Hát ez nem jó hír:(
2014. febr. 22. 10:45
 6/21 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni,hogy kitől kérhetnék tanácsot ezügyben? Mert interneten akárhogy is keresem,sok hülyeségen kivül mást nem találok,és nem jutok vele előbbre.Egy rendes felvilágosításra lenne szükségem egyrészt az otthonról való elköltözéssel kapcsolatba,másrészt meg a diákmunkával kapcsolatban.
2014. febr. 22. 10:48
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi van még 18-ig?

Ha engednék, hogy elköltözz, akkor szerintem segítenének a papírügyben..

Pl adőkártyát eltudod intézni, csak kell az aláírásuk... Tehát te kitöltöd a papi

Írt, ők adnak egy aláírást, te leadod...ennyi...semmi extra.. Ezt azért tudom, mert nekem most kellett új, és elolvastam az erre vonatkoző formanyomtatványt.

Ptt megadhatsz más levelezési címet, mint az otthoni..

Igazáből nem kell máshova bejelentkezned, ha nem akasrz, és a szüleid nem jelentenek ki.

Én már 4 éve nem élek otthon, férjhez is mentem, mégis a szüleim címe van a lakcímkártyán.

Mindenhova a lakhelyemet adom meg, ahova nem kötelező az állandő lakcim.

Nekem van tartózkodási. Helyem, de csak azért, mert ahol lakunk másképpen nem fogadnak az orvosnál, magánra pedig nincs pénzem.


Amire szükséged van

Anyakönyvi

Személyi

Adókártya

Tbkártya

Bizonyítványok (ha vannak akkor nyelvvizsga stb)


Csak diákmelóból nem fogsz suli mellett megélni. Hogy tevezed?

2014. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a szüleid nem jelentik, hogy nem laksz otthon, addig senkit nem érdekel...
2014. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunkával kapcsolatban pedig a szövetkezetek honlapjan mindent megtalálhatsz, másutt nem.... A segíteni tudna, az a gyámhatóság, de én nem vonnám be őket, ha pontosítod a szituáciőt esetleg tudok segíteni..

Előző2

2014. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Természetesen tudom,hogy diákmunkából nem élek meg,de mindenképpen szeretnék menni.Páromhoz költöznék,májusban leszek 18.

2014. febr. 22. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!