Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni hogy változzo...

Mit tudnék tenni hogy változzon a helyzet? FONTOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyszerűen már nem bírom ami itthon megy, a folytonos viták, stb.. Én 19 éves vagyok, a húgom pedig pár napja töltötte a 16.-ot, mégis 7 hónapos terhes! Mindig el volt kényeztetve, neki csak ki kellett mondani hogy mit szeretne, azonnal meg is kapta. Én 3 évente kaptam új télikabátot (mikor elvette az enyém 2 évig könyörögtem egy másikért, addig bőrkabátban jártam, amit később szintén elvett tőlem) 2 hónap alatt 3 csizma, stb.. Nem az hogy sajnálom tőle mert ha kell akkor kell, de nem úgy kéne mennie hogy az egyik gyereknek mindent, a másiknak semmit. Szóval mióta kiderült hogy terhes, még jobban ki van nyalva a feneke, a szüleim doboz számra hozzák neki a csokit, tényleg mindent amit szeretne, engem pedig folyamatosan piszkálnak. Felkelek, az az első hogy belém kötnek valamivel, hogy takarodjak dolgozni (utolsó éves gimnazista vagyok, tanulom a tételeket, + munkát is keresek) anyám kibeszél a hátam mögött a szemembe nyalizik, és ez nem ilyen kamaszkori "nem szeretnek a szüleim" dolog, de már tényleg kezd nagyon elegem lenni, reggel is bele ittam egy joghurtba, le lettem hurrogva hogy azok a joghurtok a húgodnak lettek hozva, a tábla csoki a sonka is, stb... Most mint írtam, munkát keresek, utána el szeretnék innen költözni, de addig is valaki... hogy bírjam ki amíg nem találok munkát? Beszéltem már velük hogy ez nekem rosszul esik, de süket fülekre találtam. Miskolcon élek, fel szeretnék költözni a fővárosba, párkapcsolatom nincsen, rokonok se, akihez tudnék menni.

19L


2014. febr. 23. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úúú.. Ez aztán szép...És gondolom a születendő ygereket is a te szüleid fogják eltartani... Bízom benne,hogy minél hamarabb sikerül rendes állást találnod, és eltudsz költözni.
2014. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, jól látod, valóban ők fogják eltartani.

Természetesen ha találnék végre egy munkát, akkor támogatnám a szüleimet anyagilag hiszen felneveltek és szeretem őket, de nem azért szeretnék dolgozni hogy a húgomat és a gyerekét "tartsam el"

2014. febr. 23. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező ezek után egy fillért nem küldenék haza.


Felneveltek persze de ez a fene nagy szeretet nincs igazán kimutatva nem véletlen akarsz elmenni otthonról!


Cseszegetnek, nem ruháznak, kivételeznek, nem hallgatnak meg, a rossz tesó a jó...tudod hány ilyen van körülöttem?

Az ilyenek nem változnak te a fejedre állhatsz akkor sem fognak nézni semmibe. Ha elkezdesz fizetni nekik, amíg élnek a markukat fogják tartani aztán még el is fogják várni, hogy te dolgozz rájuk te meg sosem jutsz majd előre.


Annyit nem is tudnál keresni habár nem tudom minek tanulsz de érettségivel örülni fogsz ha olyan melót találsz, hogy egy társbérletet kifizess. Biztos lehetsz benne, hogy azt a pénzt, amit te kemény melóval megkeresel azt a tesódra fogják költeni.


A másik: hidd el hosszú távon a húgod szívja meg! Az ilyeneknek nagyon nehéz lesz az élet ha az eltartók meghalnak vagy elkerülnek mellőle. A tesód gyakorlatilag egy életképtelen személy lesz mert iszonyat nehéz lesz megalkudnia azért, hogy fenntartsa magát ha rosszabb idők jönnek.


Ha a szüleid megint beszólnak akkor nyugodtan szólj vissza, hogy nem téged kéne macerálni elvégre nem te estél meg 16 évesen.

Persze nem sok foganatja lesz mert ezek egy szinten vannak a tesóddal ő hozta a szülei formáját te inkább csak magaddal törődj.


Egy dolgot tehetsz: nulla kommunikáció, pókerarc, elengeded a füled mellett a dumáikat, csak a legszükségesebbet beszéled meg velük a legrövidebb módon.

Aztán tipli amint tudsz. Ez nem család.Ez egy ostoba érdek közösség, melyet a szüleid meg a tesód alkotnak.

2014. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előző válasszal. Ne adj nekik pénzt, először magad próbáld eltartani. Ne tölts sok időt a családoddal, inkább menj el barátokkal vhova. Ha meg otthon vagy tanulj. Remélem gyorsan el tudsz kerülni otthonról!
2014. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amint leérettségiztél, menj el otthonól, jó messzire. Az ilyenek sose fognak téged megérteni, mert ott van nekik a "kis tüneményes habosbaba, akinek mindent meg kell adni" Tudják, hogy benned több esély, mint a kis tesóban, ezért őt babusgatniuk kell, meg pátyolgatni. De majd azt nézd meg mi lesz vele mondjuk 10 év múlva egy poronttyal a nyakán... üdv, egy miskolci lány
2014. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

mindig van kedvenc,nagy általánosságban a sunyik!

Nálunk én voltam Te!


Pénzt semmiképp! Felneveltek!? Hát ez volt a dolguk!! Nem te kérted hogy szüljenek meg! És neharagudj,de ez nem egy jutalmazandó dolog! Felneveltek! Vicc!


És vmi! Igaz a mondás! Minden rosszban van vmi jó!

A gyermekeid között sosem teszel különbséget! Nekem 3 van! Mindegyiket máshogy szeretem,mert nem lehet ugyanúgy,de mindenki kap,ugyanazt vagy ugyanolyan mértékben legyen az figyelem,törődés vagy tárgy!!


Még vmi! Hasznos! Mielött kapcsolatod lesz! Magaddal,azzal hogy mit érsz,legyél tisztában! Fognak szeretni!!

2014. febr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Te szegény! Kitartás! Muszáj kibírnod, amíg nem találsz munkát! Amúgy a testvérednek ez nem kellemetlen? Vagy olyan "eszes", ahogy viselkedik 16 évesen? Ez hülye kérdés volt, felejtsd el.
2014. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
azt hiszem kezdjel penzt gyujteni lassan minden nap vagy heten egy ici picit felre tegyel minden aron hogy ha eljon az ido es elkell menned legyen egy picike penz a kezedben amivel tudsz majd elore lepni..sajnos nem szep mondani de nem sok jo jut ott neked mert ah megszuletik akis fattyu akinek apuciaj sem sok van keznel akkor rad meg kevesebb ido penz es enregi afog jutni Ezt elozzed meg es kezdjel penzt gyujteni akar 200 forintot hetente vagy amennyit el tudsz otthonrol sporolni vagy akar magadtol is..az lessz a kedesed indulo penze..erre orientalodjal... fiatal vagy es remelhetoleg okosabb mint a kis hugod...
2014. júl. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!