Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » örökölni lehet haszonélvezeti...

Katusné kérdése:

örökölni lehet haszonélvezeti jogot nem családtagnak?

Figyelt kérdés

2014. febr. 27. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Én úgy tudom haszonélvezetet a tulajdonos ad.Tehát a haszonélvező halálával a haszonélvezetnek vége ,ha a tulajdonos másképpen nem dönt
2014. febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ditta323 ***** válasza:
83%
Nem rád célozva, de szerencsére nem.
2014. febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
A haszonélvezeti jog tulajdonosának halálával a haszonélvezet rászáll a tulajdonosra.
2014. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Haszonélvezeti jogot nem lehet örökölni, az kizárólag a haszonélvező életében létezik. Ha a haszonélvező meghal, a haszonélvezeti jog is megszűnik. Ezért a leghosszabb a "holtig tartó haszonélvezeti jog".


Te nyilván arra gondoltál, hogy a házastárson kívül keletkezik-e valaki részére holtig tartó haszonélvezeti jog a törvény erejénél fogva a hagyaték tárgyain. A válasz: nem!

2014. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

3-as!

A haszonélvezet nem "száll" sehova! A tulajdonosra meg pláne nem, mivel fogalmi nonszensz, hogy egy tulajdonosnak a saját tulajdonán haszonélvezeti joga legyen.

A jogosult halálával az egyszerűen megszűnik.

2014. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%

3-as vagyok.


Például: a szüleim elváltak.

Apukámnak volt egy garzon lakása.

Amikor elhunyt, én örököltem.


Édesanyámnak is volt egy lakása.

Panel volt, s mivel szívbeteg volt, az orvos javasolta, hogy költözzön el onnan.


Eladtuk az én garzonomat, az anyukám panel lakását, és a kettőből vettünk egy hagyományos téglából épült házban egy két szoba hallos lakást.


A lakást a kislányomnak a nevére vettük úgy, hogy édesanyám megtartotta a haszonélvezeti jogot.


Amikor elhunyt, a kislányomra szállt automatikusan a haszonélvezet.

2014. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ditta323 ***** válasza:
76%
Ha a kislányod a tulajdonos akkor hogy lesz haszonélvező? Bocsi, de nekem ez így magas.
2014. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A haszonelvezet nem örökölheto, nem száll senkire. Ilyen baromságot, hogy a gyerek mint tulajdonos örökli biztos nehez volt kitalálni, de felesleges volt. Pláne, hogy a tulajdonos az egyetlen, aki soha az életben nem jegyezhető be haszonélvezeti jogot a sajat tulajdonára.
2014. febr. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!