Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. s! Szerintetek ez normális?

S. O. s! Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Szaisztok!

14 éves lány vagyok, és a gond a szüleimmel lenne.

Jó körülmények közt élünk, nincsenek nagyobb gondjaink, van egy nővérem, ő 17...a baj az, hogy a szüleim állandóan veszekednek.

Én nem tudom mit csináljak, mert ha elválnának abba belehalnék, de ez meg olyan szinten kikészít, hogy ...nem is tudom, de majdnem mindennapsírok emiatt...szerintetek mit kéne tennem?

Tényleg nem bírom tovább.

Akit érdekelnek a részletek, vagy hasonló helyzetben van, az írjon privit, ha gondolja...



2014. febr. 27. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább gondold végig tárgyilagosan, hogy miért veszekednek. Apró jelekből biztosan tudsz következtetést levonni. A házaspárok bizony egy idő után nagyon megunják egymást és azt a kötöttséget, ami a házassággal meg a családdal jár. Az természetese, hogy a gyerek egyformán ragaszkodik mindkét szülőjéhez, de azért belehalni ebbe nem kell, még úgyis van az életedből 70-80 év, majd azután. Ha rájössz, hogy miért is veszekednek, akkor részben megérted őket, részben talán segíteni is tudsz nekik, ha nyugodtan rákérdezel.
2014. febr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
egy délután hivd be a családod összes tagját egy szobába és beszéljétek meg az egészet...
2014. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ne tudom, hogy tudnék velük úgy beszélni, hogy ne az legyen a vége, hogy "mi nem is veszekszünk"... van egy sejtésem, de azon nem tudok segíteni...
2014. febr. 28. 08:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Ne tudom, hogy tudnék velük úgy beszélni, hogy ne az legyen a vége, hogy "mi nem is veszekszünk"... van egy sejtésem, de azon nem tudok segíteni... amúgy köszi a válaszokat, jöhet még ötlet, ha van
2014. febr. 28. 08:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Fogjatok össze a nővéreddel és mondjátok meg nekik, hogy nektek nagyon rosszul esik, hogy állandóan veszekednek, sőt akár titokban fel is vehetitek őket, hogyha nem hiszik el.
2014. febr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kérd meg őket hogy ne veszekedjenek!
2014. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A nővèremet nem nagyon érdekli a dolog.

MÁr mondtam nekik sokszor, de mondom hogy mindig ugyanaz a válasz.

"Mi nem is veszekszünk"

Kicsit besokalltam tőlük :( köszi a segítséget!

Ha van meg ötlet, szívesen várom!

2014. febr. 28. 19:19
 8/9 imsexy válasza:

Én 4 éves voltam amikor elvaltak a szuleim. Anyum hagyott el bennünket. S ami még szomorúbb amit nem sokan hisznek el: hogy emlékszem arra amikor elhagyott anyum. Hogy mi s hogyan történt. Én nagyon sirtam s nem akartam elengedni anyumat. Kialltam a teraszunkra s néztem utána ahogy elhajt a kerékpárral tőlünk.

Azután nagymamamnal éltem 10 eves koromig amig váratlanul meghalt (isten nyugasztalja).

Majd visszakerultem apumhoz. Ő nevelt, tanitott. Szigorú volt, de most hogy igy 20 evesen vissza nézek arra az időkre örülök annak hogy ilyen tisztességes lányt nevelt belőlem.

Jah kihagytam: 2002 kiment a nővérem is anyumhoz külföldre aki már 2001 ota ott élt kinn egy férfival.levelezgettunk.

Majd 14 eves koromban kijottem anyumekhoz külföldre. S naluk elek mai napig is. Apumat ritkan látom. Évente 1x-2x.

De hogy őszintén megmondjam: apummal mindig is jobban kijottem mint Anyummal. Apumnal otthon ereztem magam. Itt anyumnal mai napig sem. Pedig már 6 eve itt elek vele.

Érdekes nem? :(

Arra akartam kilyukadni hogy képzeld magadat a helyükbe: ha te mar nem szeretned a parodat s lenne gyereketek mit tennel? Gyerek miatt egyutt maradnal vele s lenne veszekedes még éltek? Vagy inkább megbeszelnetek hogy ez igy nem megy tovább s mindenki maga útján megy tovább? :(

Szomorú.. tudom.. de fel a fejjel.. belolem is lett valami ;) :D


Amugy bocsi ha nem találtál semmi hasznosat a valaszomban.


Udv T. :)

2014. márc. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Minden válaszban van tanulság, a tiedben is, köszönöm, hogy megosztottad velem a történetedet, és egy kicsit vígszra leltem benne, de még nem tökéletes :):) nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!
2014. márc. 1. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!