Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy félvállról...

Az normális, hogy félvállról vesz kb.13 órányi, részben éjszakai vezetést?

Figyelt kérdés

A párom közölte, hogy egy ismerősének segíteni fog azzal, hogy elmegy vele Münchenbe elhozni egy másik autót. Odafelé felvéltva fognak vezetni, visszafelé két autóval jönnek. Egy út cirka 9 óra, ha odafelé feleznek, az kb 13-14 óra vezetés úgy, hogy egy részét hajnalban teljesítik, tehát még csak ki sem alusszák magukat.


Ez szerintetek nem sok? Mert én nagyon felhúztam magam, hogy ilyet bevállal egy - inkább nem is mondanám milyen "felelőtlen" - haverjának (aki egyébként volt, hogy röhögve ment 160-nal éjszaka, városon belül, biztonsági öv nélkül és sajnos én is az autóban voltam).


2014. febr. 26. 23:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Feleslegesen idegeskedsz.Ettől nem lesz jobb.

Felnőtt eltudja dönteni mit vállal be és mit nem.

2014. febr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Szerintem meg senki nem úgy indul útnak, hogy na, ma biztosan balesetem lesz, hanem pont úgy, hogy "hm, 14 óra vezetés? Az semmi!" Mert szerintem nagyon sok. Nemrég vezetett 8 órát, tiszta kómás volt a végén, pedig előző éjszaka aludt.
2014. febr. 26. 23:12
 3/23 anonim ***** válasza:
én 1500km szoktam egyben levezetni, az 17 ora ut, 3szor állok meg. sokszor megyek ugy, hogy munka után délután elindulok, reggel 9 fele Pesten vagyok, majd rá 2 napra visszaindulok. mikor Münchenben vagyok már gyorsan tudok haladni. szerintem nem sok, de mindenki mást bir. most 32.hetes terhesen is haza kell mennem autoval...ráadásul holnap délután, majd vissza szombat du. 28 N
2014. febr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%
13-14 óra? Annyit egy ember simán ébren van a 24 órából...
2014. febr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ha a párod tapasztalt sofőr, akkor ez nem lesz gond. Nagyon sok ismerősöm hozott már haza így autót, vagy csak más miatt kellett ennyit vezetnie.

Sőt, olyan ismerősöm is van, akinek élete első friss jogsis autós útja az volt, hogy Németországból haza kellett hoznia egy autót.

Nyugi!

2014. febr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Utoló, ennyire nehéz számolni? Ha mondjuk reggel 9-re ott akar lenni, akkor éjfélkor el kell induljon, vagyis aznap éjjel már nem alszik. Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk előző nap 10-kor felkel, akkor másnap mire odaér, már nem aludt 24 órája és ezután még kell vezessen 9 órát.


24 óra ébrenlétet simán kibír az ember, de azt ne mondja senki, hogy éber és hogy teljes biztonsággal képes még rávezetni 9 órát. Ez 33 óra, nem 14.

2014. febr. 26. 23:36
 7/23 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek ment...


Lehet, hogy igazatok van, de mindig is rémálmom volt a közúti baleset, főleg azóta a 160-nál röhögcsélős idióta óta és hát persze, hogy vele kell mennie...


Tudom, felnőtt ember, csinál amit akar, nem vagyok az anyja, stb, stb, de szerintem ez nagyon nagy kockázat, a semmiért.

2014. febr. 26. 23:39
 8/23 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan veszes. Ha meg faradtnak erzik magukat megallnak egy pihenoben hunyni egyet.
2014. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
37%
A semmiert? A barati szivessegeket felenk sem penzben merik, lehet feled igen.
2014. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Szívesség azért, hogy bár kockára tette az összes autójában ülő, illetve arrajáró életét, de végül mégsem csavarodott fel egy fára sem? Nem tudtam, hogy már ezért is hálásnak kell lenni. Mindenesetre ha mégis, akkor sem neki.
2014. febr. 26. 23:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!