Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha le mondok az öröklésről...

Ildi26 kérdése:

Ha le mondok az öröklésről akkor a gyermekeim fogják örökölni a hitelt?

Figyelt kérdés
Meg halt apukám akivel két évente 1* találkoztunk mert kicsi koromban elváltak a szüleim. ő újra házasodott és sorozatba vették fel a hiteleket. a gyámügyes csaj azt mondta hogy én lemondhatok az örökrészről de akkor mindenféle képen a gyerekek fognak örököni ezért azt ajánlja hogy fogadjam el úgy jobban járok. A kérdésem az lenne, hogy mit tudok ilyenkor csinálni? mert nem tudom és nem is akarom fizetni az ő hülyeségből felvett hiteleit meg azt sem akarom hogy a gyermekeimre szálljon a hitel! Nekem nem kell a házrész sem a hitel csak hagyjanak békén!
2014. márc. 5. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%

Nyugodtan fogadd el, ugyanis NEM lehet (csak) hitelt örökölni!

Csak a örökölt egyéb ingóság mértékéig öröklöd a hitelt!


Azaz, ha pl. van 10 millió hitel és 2 millió házrész, akkor nem 8 millió hitel lesz az egyenleg, hanem 0.

Csak a házrész 2 milliós értékéig felelsz a hitelért.

2014. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
De ha rosszul jarnak a gyerekek az orokseggel, akkor te, mint szulo, nem utasithatod vissza helyettuk is?
2014. márc. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ha a törvény megadja a jogot egyik embernek, hogy lemondjon az örökségről, akkor a másiknak is meg kell hogy adja, akkor is ha kiskorú. Csak ő nem tehet jognyilatkozatot, tehát a törvényes képviselője(szülője) nyilatkozhat helyette.

Ha mindenki lemond az örökségről, akkor legvégül az állam az örökös, én így tanultam, de 1-2 éve jelentősen változtak az öröklés szabályai, és nem vagyok ügyvéd, ez csak a véleményem.


Ezért én azt tanácsolom neked, hogy ne csak egy ember (gyámügyes) véleményét hallgasd meg, hanem konzultálj egy/két ügyvéddel. Pár ezer forintot megér, hogy ne vegyél feleslegesen a nyakadba egy csomó hitelt. Nem hiszem, hogy ha lemondanál, a gyerekeknek muszáj lenne örökölniük.

2014. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
1-es, és mi van a maradék 8 millió hitellel? Azért ki felel? A bank nem hiszem, hogy csak úgy lenyeli, hogy elbukta. Szerinte ez így nem kerek.
2014. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha több a hitel mint a házrész,a a gyerekek sem örökölnek.


Pár éve halt meg a biológiai apám,20 éve nem is láttam.

örököltem volna egy lerobbant házikót a világ végén,és kb 5 millió hitelt.Lemondtam róla.A lányom akkor 2 éves volt,gyámügyre kellett menni,ott megviszgálták az ügyet,és a lányom is lemondott róla,az én és a gyámügy beleegyezésével.Kiskorú nem örökölhet hitelt.

2014. márc. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
azt mondák hogy csak abban az esetben mondhatok le a gyerekek nevében ha több a hitel mint maga az örökrész de itt sajna nem több a hitel 14m-ra becsülték fel a házat a hitel meg 12m. erre vagyunk hárman akik örökölnek
2014. márc. 5. 12:08
 7/15 A kérdező kommentje:
mármint a ház 14m . a hitel 12m.
2014. márc. 5. 12:09
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

EGy kérdés, mert nem vagyok teljesen képben ilyen ügyekben.

A 12 millió a tőketartozás, vagy ha kamatostul mindenestül visszafizetitek x év alatt, akkor összesen ennyit kell rákölteni (már ha nem változik az árfolyam...stb)?

Mert ha a tőke ennyi, akkor annak visszafizetése sokkal többe kerül, mint maga a 14 milliós ház.

A 14 millióba nem lehet belekötni? Értékbecslés volt, mikor vagy hogyan hozták ki ezt az összeget? Tényleg ennyi most a ház piaci érték? Ugyanis eléggé lementek az ingatlanárak. Mindenképpen beszélnék ügyvéddel is, hátha van valami olyan rész a történetben, ami támadható.

2014. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
valami kiskaput mindenképp kellene keresni, mert mostába nagyon alacsony áron lehet eladni a házakat és simán lehet, hogy 12 vagy alatt tudod eladni és a hitelt addig is fizetni kéne
2014. márc. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Utasítsd vissza az örökséget.

Hogy a gyámügyes mit mond, az nem mérvadó, ha kétségeid vannak, egy ügyvédet kérdezz meg!

2014. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!