Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elváltam. A gyermekeim az...

Elváltam. A gyermekeim az exemnél vannak elhelyezve. Tudom, hogy rosszul bánik velük, megveri stb. Kihez fordulhatok? Gyámügyet kiküldhetem rájuk? Értelmes válaszokat kérek. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Te nem tudod magadhoz venni őket? Az lenne a legjobb. Lehet a gyermekelhelyezést felülvizsgálni.
2012. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Nő vagy férfi vagy?

Ha nő, akkor jobb helyzetben vagy, mert ált. az anyának itélik a gyermekeket. Ha férfi... Érvelj valami jóval. Küldd rájuk a gyámügyet..

2012. júl. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok. Mivel érvelhetnék?
2012. júl. 20. 19:34
 4/5 anonim ***** válasza:
2 éven belül nem változtatnak a gyerekelhelyezésen, csak nagyon nyomós, alátámasztott indokkal. Szóval olyasmiért nem, hogy márpedig én tudom, hogy veri, de nyoma nincs.Márpedig iszik, de senki sem látja rendszeresen részegen. Bizonyítékok kellenek ha tényleg komoly a gond, és persze az, hogy veled szemben ne hozhasson fel semmit. (Ha már te is megverted őket,netán iszol, akkor nem sokra jutsz)
2012. júl. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha picik a gyerekek, akkor gyakorlott gyerekpszichológus szerintem képes hitelesen igazolni az elhanyagolást és a bántalmazást. Szerintem pici korban a gyerekek reakcióit még nehéz meghamisítani, és épp ezért lehet az ilyet hitelesen igazolni (gondolom én). Szerintem, ha tudsz, beszélj egy gyerekpszichológussal, és akár a Te láthatási időd alatt úgy szép csendben a gyerekeket is bevihetnéd hozzá, akár az exed tudta nélkül is. Magánrendelést biztosan találsz szakembert, ha erre nincs lehetőség, az önkormányzatnál talán van ingyenes pszichológus. Ha semmi ilyen nincs, akkor a kékvonalnál lehetnem még érdeklődni


[link]


Ha semmi se jön össze, a bántalmazás gyanúját szerintem akkor is be kéne jelenteni a gyámhatóságon, elvileg ki kellene vizsgáltatniuk, ha tényleg alapos a gyanúd erre.


Én első lépésben azért lehetőleg mégis egy gyerekpszichológussal beszélnék, mert lehet, hogy jobb előbb szép csendben előzetes beszélgetéseket csinálni a gyerek és a szakember közt. Hátha úgy több dologra derül fény, mintha túl korán előrukkolsz a farbával. Érted... talán még jobb is, ha nem számítanak rá előre az exednél, szóval van egy kis szusszanásnyi lépéselőnyöd, nem tudják előre felkészíteni a gyereket, mikor mit kell hazudnia, nem tudnak keresztbetenni stb.

2012. szept. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!