Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haszontalannak érzem magam,...

Haszontalannak érzem magam, hiába a támogatás. Helyesen teszem vajon, amit teszek?

Figyelt kérdés

15 évesen félkényszerből költöztem páromhoz- otthon nem maradhattam, szeretjük egymást, bár több, mint 10 év van köztünk. Jól vagyunk, köszönjük szépen, már 5 éve. Míg suliztam, túl sokat nem tettem az anyagiakhoz, csak az utolsó évben sikerült diákmunkát kapnom, mikor már nagykorú lettem.

Csak egy szakma van a kezemben, és egy önerőből összekapart nyelvvizsga. (Az itthon töltött idő alatt megszerzett papírmentes tudás olyan, mintha nem is lenne.) Biztat, hogy tanuljak, mert most relatíve jól fizető és stabil munkája van, beleférne, hogy továbbra is itthon maradjak, leérettségizzek. Az elmúlt két évben voltam itthon is, pár hónapig helyettes takarító voltam, most úgy fél éve itthon próbálkozok egy kisebb vállalkozást összehozni. Munkám akad, de még nem elég, a bevételem ingadozó (10-30ezer között). Neki "mindegy, csak csinálj valamit", én meg rosszul érzem magam, hogy haszontalan vagyok még mindig. A szakmámmal valójában kitörölhetem, maradna a helyi gyárakban való elhelyezkedés, amitől mindketten viszolygunk, ismert körülmények miatt. Néha megroppanok, és a maradék kedvem is elmegy mindentől. Haszontalannak érzem magam. Mit tennétek a helyemben?

Családot nem tervezünk.(Vagyis inkább kézzel lábbal tiltakozunk a rokoni nyomás ellen). Alapvetően karrierista beállítottságúak vagyunk mindketten.

20L


2014. márc. 6. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
minimum érettségizz le...
2014. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami másmilyen munkát kéne keresned, mert ez a vállalkozás valahogy nagyon nem megy. Vagy próbáld jobb marketinggel felfuttatni.

Megértelek, én is így érzek jelenleg :-/

2014. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából a vállalkozás egy nulltőkés fusi, nem nevezném igazi vállalkozásnak. A legalizálásán dolgozom, több-kevesebb sikerrel...
2014. márc. 6. 21:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy dologban tudok segíteni: "Az itthon töltött idő alatt megszerzett papírmentes tudás olyan, mintha nem is lenne."

Épp ellenkezőleg. A nyelvizsgapapírokra nagy ívben tesznek a felvételi beszélgetéseken, viszont előszeretettel beszéltetnek az adott nyelven, szóval nyugodtan írd be, hogy van egy szakmád, egy nyelvizsgád X nyelvből és ezen kívül jól beszélsz Y nyelven is, így már csak-csak akad jobb munka, mint a gyári meló.

2014. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elkezdtem nyelvet is tanulni, de eléggé az elején járok, amit magamra szedtem, az az informatika, azon belül is a problémamegoldás. Tehát: mintha nem is lenne :(
2014. márc. 6. 21:37
 6/11 A kérdező kommentje:
Már boldog-boldogtalannak vállalom a gépét, mert tudom, hogy mindegyik esetből újat tanulok, újat tapasztalok, és így két év után lassan elmondhatom, hogy a problémák 98%-át helyesen tudom diagnosztizálni és orvosolni, legyen az hardveres vagy szoftveres.
2014. márc. 6. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A tanulás ellen miért tiltakozol ennyire? Szerzel egy rendes végzettséget, találsz egy rendes munkát, és máris sokkal hasznosabb leszel.
2014. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ésszel tudom, hogy befektetés, de néha félek, hogy rossz helyre megy. Rengeteg kiadás az érettségiig is eljutni...
2014. márc. 6. 22:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Kiadás, de nem pénzkidobás, hanem hosszútávú befektetés. Tanulj informatikát és olyan fizetésed lesz pár év múlva, hogy öröm lesz nézni, de ha most leragadsz egy gyárban... onnan nincs kiút. Szuper párod van, csak jót akar neked, ne legyen bűntudatod, örömmel fogadd el! Ez nem olyan, mintha drága autót akarna ajándékozni, hogy jaj sokba kerül, érted... Tanulj, legyen jó munkád és ha valaha úgy hozná a sors, hogy fordul a kocka és ideiglenesen neked kell eltartani a párod, miközben ő munkát keres, majd akkor fogod igazán értékelni, hogy milyen jó döntés volt továbbtanulni. Ne szégyelld magad, csak tanulj keményen és az élet megnyílik előttetek.
2014. márc. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A legrosszabb eshetőség is jobban megéri, mint tízezerért kínlódni. Ráadásul jogosult lennél a diákmunkákra, ösztöndíjra, szociális támogatásra...
2014. márc. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!