Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elkezdeni az...

Hogyan tudnám elkezdeni az egyetemet családi támogatás és pénz nélkül?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, elég problémás a családom. A lényeg, hogy miattuk nem tudtam arra az egyetemre menni, ahova akartam, most titokban váltottam, és amikor elmondtam nekik teljesen kiborultak, keresztbe akarnak tenni, érzelmileg zsarolnak, és kitagadnak ha elmegyek. Nagyszüleim szintén nem támogatnak, és nem velem értenek egyet, félnek a szüleimtől.

Nem tudom mit csináljak, 3 hét múlva kezdődik a suli, pénzem nincs, kolim nincs (papírok hiányában nem tudtam jelentkezni), a diákhitel pedig csak októberben jön meg. Diákmunkát természetesen vállalnék, de az sem fizet azonnal (egyébként eddig is dolgoztam volna, csak a szüleim akadályoztak ebben).

A bejárás esélytelen, Bp-Nagykanizsa távolságról van szó. Nem tudom mit lehet ilyen helyzetben tenni, évek óta ez volt a célom, hogy erre az egyetemre járhassak, sikerült bejutnom, de az anyagiak miatt le kell mondanom róla? Ezt nem akarom, de nem tudom milyen lehetőségeim vannak, és itthon sem akarok maradni a családi gondok miatt.


2013. aug. 14. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ösztöndíj koleszos támogatás, tanulmányin tudnak segíteni
2013. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha évek óta erre készülsz miért nincs spórolt pénzed rá?


Egyetemi kolira még most is jelentkezhetsz,sőt még szeptemberbe is a pótfelvételisekkel. Kollégiumba be kell kerülnöd mert albérletre nem lesz elég az ösztöndíj meg a szociális főleg, hogy csak második félévtől kapsz.

Szóval pályáz kollira.

2013. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Én sem értem, hogyha évek óta erre készülsz, és tudtad hogy a szüleid nem fognak támogatni ezzel az egyetemmel, miért nem spóroltál pénzt??

Ha nincs pénzed, akkor kérj 1 év halasztást, és menj el dolgozni. 1 év múlva elkezded az egyetemet de addigra lesz pénzed..

Mondjuk ha 19-20 évesen azzal érvelsz hogy a szüleid nem engednek dolgozni, nos akkor neked nem való az egyetem se.. Még nagy vagy önálló ahhoz..

2013. aug. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocsi kimaradt a nem szó.. szóval nem vagy önálló...
2013. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ennel sokkal nagyobb problemakat is meg kell majd oldanod az egyetemen, nem kell ezen izgulni! :-) Az egyetemre nem kell bejarni, ha mar felvetted a targyakat es az indexed is le van mar adva, szoval ha csak oktobertol jarsz be az orakra, am legyen. Addig meg valamelyik kolesztarsadnal alszol par napot. (Gyakorlatokat tarto oktatoval meg meg kell dumalni a helyzetet, ha nem megy bele, akkor dekani engedely azt annyi)

Addig meg anyueknal lakni es kesz! :-)

Ha nem akarjak fizetni a sulidat, akkor sincs semmi gond, mert akkor kerned kell egy igazolast, hogy nem tamogatnak, semmi jovedelmed sincs es az egyetem adni fog szallast meg szoctamot, meg miegyebet. (Ugysem fogjak alairni a szuleid, de ne feledd, mar felnott ember vagy!)

Ha alberletes leszel, akkor kell a szerzodes masolata, meg a kereseti kimutatasok (ha nem adnak penzt szuleid akkor arrol) es lesz lakhatasi tamogatasod is. Amugy a diakhitel is szobajon, mert nem csak masnak kell finansziroznia az Uri honcutsagaidat! :-)


En siman elinteztem mindent, bar a szuleim tamogattak, de par ev mulva sikerult annyi penzt kapnom (diakhitel, lak.tam, meg osztondij+melo), hogy nem kellett tobbe kernem toluk penzt.


Fel a fejjel, menni fog!

2013. aug. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak annyit tennek hozza, ha nem fogalaztam erthetoen, hogy a szuleim eron felul tamogattak (szerencsere en nekem ilyen nem volt mint a kerdezonek), ezert mindent megtettem, hogy ne keruljek nekik sokba! :-)
2013. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!