Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet e kötelezni apasági DNS...

Lehet e kötelezni apasági DNS tesztre? Én már 3 szor megjelentem de a nő a gyerekkel nem jött el. (Ő perelt be) Most az ő lakóhelyéhez közeli intézetbe rendeltek be ami tőlem 250 km re van. Megtagadhatom? Mit tehetnék hogy lezárják az ügyet?

Figyelt kérdés
Szeretném ha vége lenne már 3 éve húzódik az ügy engem rendelnek be mindenhova ö nem jött semmire el.Több férfival volt egyszerre kapcsolata ezért nem vagyok biztos benne hogy az enyém.Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 10. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

A következő berendelésemre én már tuti, hogy nem mennék el, főleg, hogy a lakóhelyemtől 250km-re van.

Különben nem értem, a bíróság ilyenkor nem kötelezi az anyát, hogy megjelenjen a gyerekkel együtt, vagy nem tudom. :/

2014. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha meg ráadásul ő perelt be, a nyakába varrnám az eddigi busz/benzinköltséget is.
2014. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapból ilyen ügyben a gyermek lakóhelye szerinti biróság az illetékes. Meg tagadhatod, hogy megjelenj, de pénzbírságot kapsz érte. A következő tárgyaláson kérd, hogy kötelezzek az anyát a személyes megjelenésre.

Amúgy nem is ertem, ha a felperes nem jelenik meg, akkor azonnal megszüntetik a pert - kivve, ha irasban jelezte es kérte, hogy nélküle is tartsak meg a tárgyalást, illetve ha jogi képviselője van es az jelen van.

2014. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Kamu
2014. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es

Akkor ne olvasd, hanem húzz innen.

2014. márc. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! A barátommal is hasonló történt. Őt is megtalálta egy nő, hogy az akkorra már iskolás gyereknek ő az apja. Ráadásul a párom már a sokadik volt a megnevezett apák sorában, nem ez volt a nőnek az első pere. Felháborító dolgok történek, s végül egy fickónál kötöttünk ki, aki elvileg magánnyomozó, de MINDENT TUD az apasági perekről. Az ő tanácsai alapján sok turpisság és szabálytalanság kiderült. Meglepő, de nem volt lehúzós egyáltalán. Ha érdekel a fickó elérhetősége, akkor írj nekem, priviben átküldöm.
2014. márc. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérheted az apaság vélelmének megdöntését, és akkor már nem akar vagy nem akar alapon történik a megjelenés a másik fél számára.Egyébként, ha a felperes nem jelenik meg, és nem tudja igazolni, h miért van távol, akkor megszűnik az eljárás.
2014. ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!