Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van egy kislányom és a nagymam...

Van egy kislányom és a nagymamája azaz az én anyukám látni akarja, megtagadhatom e?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van láthatási joga a nagyszülőnek, de akkor amikor engem kiskoromban elhagyott, akkor is élhet ezzel a jogával? Apukám nevelt fel, és amikor apukám meghalt akkor meg az apai nagymamám. Soha nem foglalkozott velem. Megtilthatom erre hivatkozva a láthatást?

2014. jan. 9. 17:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
Hivatalossan nem. De a lelki okok miatt en megtiltanam!! Ha te rad nem volt kivancsi akkor az unokajara se legyen!!
2014. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
48%
Szerintem igen. Bár az én nagyszüleim is elváltak, én ugyanígy nem láthattam a nagyapámat pedig nagyon jó lett volna ha ott van mellettem.. később próbáltam vele felvenni a kapcsolatot,de akkor már késő volt.
2014. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Megtilthatod, de emberi okokból nem tenném. Később a kislányod haragudna rá ezért.
2014. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Nagyszülőnek láthatási joga...? Nincs neki.
2014. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, lehet érdemtelenségre hivatkozni.
2014. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hát elvileg perelhet érte, de nemfogják neki megadni mert elmondod az igazat és érdemtelenség miatt nem kapja meg!
2014. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Rosszul tudod: a nagyszülőnek nincsen láthatási joga. Megtilthatod, és úgy látom, alapos okod is van rá.
2014. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Egy barátnőm úgy ment férjhez és lett gyereke, hogy az anyja nem tudott erről sokáig. A kicsi 3 éves volt, amikor a barátnőm a Skype-on keresztül bevallotta az anyjának, hogy van gyereke, de csak akkor láthatja, ha beismeri, hogy hibázott abban a "nevelésben", hogy összehasonlította őt más emberekkel, ami nagyon mély nyomott hagyott benne. Ezért titkolta el előle a gyereket, mert félt, hogy őt is összehasonlítja más gyerekekkel.

Végül az anyja láthatta a kicsit, mert beismerte, hogy hibázott.

2014. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Anyád elhagyott,az az idő elmúlt.Te felnőttél ő megöregedett.Kár a múlton keseregni,megtörtént kész.A lányodnak adj esélyt.Még jó nagyi lehet belőle akire szüksége van a gyerekednek!
2014. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
nehogy adj neki esélyt nem érdemli meg hogy lássa
2014. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!