Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megtagadhatom a munkáltatóm...

Megtagadhatom a munkáltatóm által elém rakott bármilyen hivatalos dokumentum azonnali/helyszíni aláírását?

Figyelt kérdés

Teszem azt ad ki egy valamilyen tájékoztatót, aminek bizonyos pontjaival nem értek egyet. Én mondjuk előtte szeretném hazavinni alaposan átolvasni, esetleg megnézetni jogi végzettségű szakemberrel is- csak a biztonság kedvéért.


Mondhatom azt hogy ott helyben nem írom alá?


A munkáltató mondhatja, hogy rendben, elfogadja, hogy nem írom alá, de ő nem adja ki ezt a papírt elvitelre?

Tehát megtagadhatja hogy én hazavigyem?



köszönöm.



2013. júl. 24. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles aláírni, ők pedig nem kötelesek odaadni, hogy elvidd. Patt helyzet.
2013. júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles aláírni, ő pedig nem köteles téged tovább alkalmazni.
2013. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Mondd azt, hogy még végig kell gondolnod, mert nem értesz egyet bizonyos pontokkal. Közben meg ha van rá lehetőséged a munkahelyen, akkor fénymásold le, vagy fényképezd le telefonnal és otthon nyomtatsd ki és át tudod nézetni jogi akárkivel.
2013. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ.


Jogilag természetesen megteheted hogy aláírás előtt gondolkodási időt/szakember tanácsát kérd.

Sőt tanácsos is tanácsot kérni, ha nem vagy e területen megfelelően képzett/jártas.


A nem túl szép valóságban ez - jó esetben- egy fekete pont az "ellenőrződben".

Rosszabb esetben elégtelen.


Nem köteles kiadni ezt a belső felhasználásra szánt dokumentumot üzletpolitikai okokra stb. hivatkozva.

2013. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nos igen, ez egy nagyon hasznos kérdés, és tök jó lenne jogilag szabályozni, mivel mondok más példát: eléd teszik a 30 oldalas keretszerződést a mobilszolgáltatónál, mögötted áll a sor, siettetnek, sőt, eleve csak az utolsó oldalon nyitják ki és így teszik eléd, hogy na írd már gyorsan alá, és igazából fogalmad nincs, mi a frász van benne, esetleg csak utána, otthon szembesülsz vele, hogy jézusisten, mit írtam alá ....


Én nemrég megcsináltam h márpedig le..artam a sort meg hogy az ügyintéző vágta a pofákat meg beszólt percenként, de csak azért is végig olvastam a 20 oldalt, ott voltam kb fél órát, na és tehát ez a helyzet egy agyrém. valahogy szabályozni kellene ... De most nincs igazam? Kapásból nem lenne annyi vitás helyzet, na meg valljuk be, rengeteg szolgáltató eleve erre hajt, hogy ott a nagy sietségben úgyse tudod, mit írsz alá, utólag meg már késő bánat ...

2014. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!