Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám túlzásba viszi a...

Anyukám túlzásba viszi a vallást, és nem akarja hagyni hogy éljem a saját életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég nagy problémával állok szemben. Az édesanyám nagyon vallásos. Azóta lett ennyire vallásos mióta depressziós volt, úgy a születésem környékén, abban az időben váltak el a szüleim. Úgy magában nem is lenne vele gondom, hogy ennyire vallásos, de szerintem már kicsit túlzásba viszi, egész nap imádkozik, mellesleg pánikbetegségben szenved, és nem hagyja hogy elvigyük orvoshoz vagy kezeltessék valahogy. Főleg avval van problémám, hogy ezt a vallásosságot rám akarja erőltetni. Én is hívőnek tartom magam, mivel hiszek Istenben, de azért nem akarok egész nap imádkozni, elvégre én nem akarok apálca lenni. Mikor még a továbbtanulás előtt álltam, azt akarta hogy menjek katolikus iskolába vagy kollégiumba. Hála az égnek erről le tudtam beszélni, de emiatt sokszor vannak nézeteltéréseink, amiért én nem vagyok hajlandó egész napomat az imádságra szentelni. Már teljesen megszállott lett, mindig azt mondja, hogy ez a legfontosabb, más nem számít... hogy beszéljek vele úgy, hogy el is érjek valamit? Van még problémám, ami ebből származik, már egy hónapja van barátom, de nem merem neki elmondani, mivel szerinte még ráérek a fiúzással, pedig már 18 éves vagyok. Apukám szerint el kellene neki mondanom, de tudom, hogy csak rossz sülne ki belőle. Mit tegyek?
2008. júl. 22. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Anyukád beteg, úgyhogy legyél óvatos vele.

Semmiképpen ne hagyd, hogy az életed tönkretegye - de azért lehetőleg ne is vessz össze vele, ha elkerülhető.

Ahogy látom, édesapád normális és megértő: inkább vele beszéld meg a dolgokat. Kicsit talán szokatlan, de 18 évesen már valószínűleg nem nagy gond.

2008. júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát,az én anyukám is nagyon vallásos,nekem is voltak ebből gondjaim a pasik terén...de aztán megszokta h nem minden úgy van ahogy ő elgondolta...:) Viszont van egy barátnőm,aki már tényleg olyan szinten van mint az anyukád,ő is egész nap csak gyülekezetbe jár vagy imádkozik...nem lehet vele elmenni egy moziba vagy buliba,csak olyan helyekre megy ahol vallás van...hát ez sztem is elég gáz,pedig én is katolikus vagyok...

szóval sztem ha nem lehet erről lebeszélni,hagyd rá,nem fog változni...ő ilyen...csak azt érd el legalább hogy a te életedbe ne szóljon bele...

2008. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A hitet senkire nem lehet ráerőszakolni!Az ilyen ember maga és a környezete életét is tönkreteszi!Édesanyád beteg,gyógyításra szorul!Valaki akibe megbízik vegye rá,hogy menjen el az orvoshoz, addíg amíg komolyabb probléma nem lesz!
2008. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
95%
Hát igen nehéz helyzetben vagy.Az lenne a legjobb megoldás ha megbeszélnél vele mindent őszintén mármint hogy van barátod ha ezek után nem megértő akkor mond el neki a véleményed arról is hogy mit gondolsz a viselkedéséről és mond meg neki hogy te teljesen más nézeteket vallasz ezen a téren ha okosan és nyugodtan beszélsz szerintem eléred a célod. :) sok sikert
2008. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tedd hozzá, hogy nem Isten ellen vagy, csak más a véleményed. Mindenkinek számolnia kell azzal, hogy nem tévedhetetlen.
2009. máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon semmit nem tudsz tenni, én anyukám is beteg és nem lehet rá hatni szavakkal. Akkor lesz esélyed, ha minél hamarabb el tudsz menni otthonról.
2009. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!