Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg túlzásba viszem?

Tényleg túlzásba viszem?

Figyelt kérdés

A napokban anyósom meglátogatott és mivel nem szólt, hát pont a takarítás kelős-közepébe csöppent. Teljesen el volt képedve, hogy nálunk pl. a kuka két-három hetente fertőtlenítve van ("Minek, elég azt sima vízzel kimosni havonta?"), és havonta végzek a konyhában egy fertőtlenítést (pult, mikró, és általában ott, ahová ételmaradék kerülhet, száradhat).

Szerinte, ez már túlzás. Szerintem nem. Nálunk viccesen fogalmazva "öröm kidobni" bármit, nem ragadsz oda a kukához, nem terjeng a házban kukaszag.

Mindezek ellenére húzta a száját, hogy a portalanítást nem én csinálom, hanem a párom (a fia), mert én porallergiában szenvedek és egy átlagos napon is van ebből kellemetlenségem elég, nem még ha a porolást is én csinálnám. De ebben a párommal meg is állapodtunk, ő ezt fel sem hozza.

Mindazonáltal minden ilyen higiéniai dolognál csodálkozott, kötekedett, amikor beszélgettünk, mint például, hetente fertőtlenítés wc-ben, és még sorolhatnám. Szerintem, ezek teljesen ésszerű dolgok, hiszen a konyha és a fürdőszoba az, aminek a legtisztábbnak kéne lennie, hiszen innen kaphatunk el mindenféle fertőzést. Anyós szerint ez már kifejezetten sok, fertőtlenítőből is csak pazarlás és nem tesz jót az egészségnek amit művelek.

Ti hogy csináljátok? Valóban túl sok a tisztogatásból?

Kíváncsi vagyok mások véleményére is (nyugodtan cáfoljatok meg, ha rosszul gondolom!!), háziasszonyokéra és nem háziasszonyokéra egyaránt!


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2009. okt. 21. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egyáltalán nem túlzás, nem vagyok nagy takarítós, de a fertőtlenítésre én is nagyon odafigyelek.(Wc nálunk is hetente van és kukát is szeretem kifertőtleníteni, bár mindig zsákot használunk,így nem is olyan koszos)
2009. okt. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Az első, ami erről eszembe jutott: Az én házam, az én váram! Rövid úton csendet kérnék, ha valaki abba kötne bele, hogy túlzásba viszem a takarítást. Amit csinálsz, egyáltalán nem gáz. Abba meg pláne ne szóljon bele senki, hogy hogyan osztozunk meg a párommal a KÖZÖS munkákban. Azért, mert ő nem gondolja úgy, hogy a fiacskája is ugyanúgy törölhet port, mint bárki más nem allergiás ember fia, az az ő dolga. A ti háztartásotok meg a Tiétek. Slussz. A vitát én rövidre zárnám nagyon gyorsan.
2009. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az alap,amit leírtál!

Nálunk mindig van a felmosóvödörben víz,mert a párom úgy zuhanyozik,hogy még a plafon is vizes és mindig fel is törli maga után,de én hetente kiszárítom a teraszon a vödröt,miután kimostam domestossal.Aztán hallgatom,mekkora hülyeség...Ugyanígy a szemetesvödröt.

Sőt,én tettem flakonba dom.-os vizet és minden mosogatás után (akkor jut eszembe), lefújom a pultot és szöszmentes ronggyal letörlöm.

Nem a reklámok miatt,egyszerűen így érzem jónak.

2009. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a túlzás hogy ebbe beleköt... teljesen normális hogy szereted ha tisztaság van.
2009. okt. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket. :)

Én sem vagyok nagy takarítós fajta, de azért elég gusztustalan ha a szemét darab rá van ragadva a kukára, a pulton ott díszeleg a múlt heti vacsora és még lehet sorolni az egyéb gyomorforgató élményeket.

Anyósoméknál alapvetően tisztaság van, de ő legfeljebb vízzel töröl le mindent, átlag havonta egyszer. Az meg bár tisztít, de a wc-ben is vizet használunk, mégis kell az illatosító... (és fertőtlenítő). Egy szó, mint száz: szerintem nem elég csak mindent vízzel tisztítani.

2009. okt. 21. 12:02
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Én nem szoktam a kukát meg a konyhát fertőtleíteni. A konyhát csak kitöröl amikor mosogatok. És mégsincs semmilyen szag és a kuka sem büdös. A fürdőszobában a wc-t szoktam, más helyen csak azért használok erősebb szereket, hogy ne legyen vízköves. Soha az életben nem kaptam el semmilyen fertőzést, és nincs nálunk mocsok. Tényleg nem túl eégszséges a fertőtlenítőt szagolni, legalábbis a milyénket. Nem tudom, ez olyan-e mint amikor túl sokat mosod a kezed, így lemosod a védőréteget is és végül többet leszel beteg. De az tény hogy azok az emberek egészségesebbek akik nem sterilizált környezetben élnek, nem tisztaságmániások.

De ha neked így jó akkor így jó. A te házad.

2009. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért olyan túlzásokról nincs szó, minthogy túl sok kézmosás és egyéb kényszerek.

Azt nem mondom, hogy aki pl. Domestossal fertőtlenít annál garantáltan tiszta minden, és ezt a fertőtlenítési eljárást naponta-hetente ismételni kell, hanem azt, hogy 2-3 hetente (attól függ miről van szó) én beiktatok egy fertőtlenítést. Ahogy az egyik kedves Válaszoló is írta, nem egészséges ezeket szagolni, de nálunk elég nagy légterű helyen van a kuka és mindig szellőztetek fertőtlenítés után, mert valóban kész rémálom a szaguk, még ha illatosított is.

2009. okt. 21. 12:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi probléma szerintem, te így érzed jól magad, más meg másképp. Én valamivel kevesebbet fertőtlenítek, no nem esz meg bennünket a kosz, de nem vagyok egy nagy fertőtlenítő párti. Anyóssal meg a fia beszélje meg, te maradj ki ebből az egészből.
2009. okt. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alapdolgokat írtál, tehát nem értem, anyósod miért botránkozik meg ezen. Én is hetente fertőtlenítem a wc-t, konyhát, a lakást is kitakarítom minden hétvégén. Nem vagyok tisztaságmániás, sőt kifejezetten utálok takarítani, de azt sem szeretem, ha hozzáragadok valamihez. Szóval szerintem egyáltalán nem viszed túlzásba, nyugi!
2009. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy már írta valaki: Az én házam az én váram. Szóval a te dolgod. De! Ilyen "steril" környezetben könnyebben lehetnek allergiások a gyermekeid. Nem találkoznak bacikkal, kosszal, porral (virág is) és nem termelődik bennük ellenanyag, így később túlreagálhatja a szervezetük a találkozást.

Látott már valaki allergiás cigányt?

Kapott már el valaki otthoni wc-ben és fürdőszobában fertőzést?

Szerintem nem kéne ennyire hinni a reklámoknak.

2009. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!