Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak már ezzel a...

Mit csináljak már ezzel a nővel? Ezt az egészet igenis le kell nyelnem?

Figyelt kérdés

A párom folt felesége teljesen kiakaszt, minden napra kitalál valamit, amivel veszekedést generálhat köztünk.

Persze nem miattam váltak el, a nő akart válni, mert hát fűvel-fával megcsalta a páromat és aztán bele is szeretett valamelyik pasasba. Ráadásul van is valakije, már régebb óta, mint hogy én bejöttem a képbe.


Mégis utál engem és minden megtesz, hogy veszekedést szítson közöttünk. Minden nap ír a páromnak facebookon valamit, pedig pontosan tudja, hogy minket ez zavar. Amikor meg nem ír, akkor telefonál. A hétvégén 3 nap alatt 6szor telefonált ide. Méghozzá azért, mert itt volt nálunk a közös gyerekük, és a gyereket a rokonai hívták telefonon, a telefonja meg persze otthon maradt. (Abba ne is menjünk bele, hogy minek egy ötéves gyereknek telefon.) És ahelyett, hogy felvette volna a telefont, hogy szóljon, hívják a gyerek apját, inkább hagyta csengeni, és a páromat hívta fel, hogy x-et meg y-t hívjuk vissza, mert nem tudták elérni a gyereket. És ezt nagyjából óránként eljátszotta, nehogy legyen egy nyugodt hétvégénk.


És persze minden nap találkoznak a párommal, mert minden áldott nap a páromnak kell vinnie az oviba a gyereket, és emiatt negyed hatkor kell kelnie. Nem az a gondom, hogy a gyerekével van, de most komolyan, minden tetves nap neki kell utaznia a volt nejéhez, aki 300 méterre lakik a gyerek óvódájától. És mégse képes soha elvinni ő a gyereket. (Most komolyan, ez nem arról szól, hogy eszközként használja a gyereket, csak hogy minden nap találkozhasson pár percre a volt férjével?)


És ha az exfeleség mániákus ragaszkodása nem lenne elég, még a hölgy családja is rátesz egy lapáttal. Nem vesznek tudomásta válásról, hívogatják a páromat, hogy ugorjon át számítógépet szerelni, windowst installálni, villanykörtét kicserélni, vagy épp menjen el az exnej húgának a frissen született gyerekének a keresztelőjére. (????)


Én már nagyon nehezen viselem ezt, lassan szinte minden nap balhézunk emiatt, már a szakításon gondolkozom. Arról nem is beszélve, hogy babát szeretnénk (illetve csak szerettünk volna, mert ilyen légkörbe én ugyan nem szülök gyereket), és amikor az exnej ezt megtudta, egyszerűen "megtiltotta", mert "az ő gyereke nem akar kistestvért", és a párom milyen szar apa, hogy ezt nem veszi figyelembe.


A páromat is nagyon zavarja ez a szitu, rólam nem is beszélve. Már rengetegszer mondtuk az exének, hogy akadjon le rólunk, de eddig hiába.

Mit tehetnék? Komolyan megőrülök már ettől.



2014. márc. 12. 10:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Amíg a párod nem áll a sarkára, addig ennek a dolognak nem lesz vége.

Beszéljétek meg az ex-el, hogy péntektől kedd reggelig nálatok van a gyerek,ti viszitek oviba (apás hétvégén), a többi napon oldja meg ő.

Nem kell neki mindig felvenni a telefont, ha nálatok van a gyerek.

2014. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Az exfeleség családja, ha hív nem kell felvenni vagy cseréljen telefonszámot a párod. A gyereknevelés meg legyen közös, hiszen kettőjük gyereke.
2014. márc. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Próbáltuk ezt, de az anyuka hisztizik, hogy hát neki mennyit kell dolgoznia (van, hogy napi 6 órát is, mivel pedagógus), és mi az, hogy a párom nem gondoskodik a gyerekéről, meg milyen szar apa. Most erre mit lehet lépni?
2014. márc. 12. 10:52
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

És ha a párod külföldön melózna, vagy hetelni járna az ország másik felébe, akkor is sz.r apa lenne?

Hiszen azért is akarna több pénzt keresni, hogy a gyereknek jó legyen.

2014. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%
Hat ezt akkor kellett volna meggondolni, mikor elvalt plusz gyerekes ferfival kezdtel, O mar nam fuggetlen, a gyereke altal mindig is kapcsolatban lesz a volt felesegevel.
2014. márc. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#4,


én tudom, de a hölgy ezt nem fogja fel. El szeretnénk utazni egy hétre májusban, de az exnej már most hisztizik, hogy mit képzelünk, hogy egy hétig neki kell oviba vinni a gyereket. Meg a kedvencem, hogy én teszem tönkre a párom és a gyerek kapcsolatát, mert olyan szemét vagyok, hogy el akarok utazni.

2014. márc. 12. 10:56
 7/22 A kérdező kommentje:

#5,

a gyerekkel semmi gond nincsen. :) Szeretem, és ő is ragaszkodik hozzám. Az meg, hogy a párom elvált... Most azért ne legyek a számomra megfelelő emberrel együtt, mert ő fiatalon hozott egy rossz döntést és elvett egy hülye pi.csát?

2014. márc. 12. 10:57
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Dehogynem lehetsz vele, sot sok boldogsagot, de van arnyoldala is amit fegyelembe kell venned,
2014. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, tényleg a párodnak kéne nemet mondania. Egyszerűen ki kell jelenteni, hogy kösz, de többé nem megy számítógépet javítani,ha gond van vele, hívjanak szakembert hozzá. Hogy hisztizik a volt anyós?? Hát hisztizzen? Kit érdekel? Az asszonynak is meg kell mondani, hogy

-bocs, de hétfőn-kedden-szerdán te viszed a gyereket oviba, mert én nem érek rá. csütörtökön-pénteken én viszem. Ha nem tetszik, akkor úgy értelmezem, hogy képtelen vagy a gyereket ellátni megfelelően, akkor viszont kérni fogom az újratárgyalás gyermekelhelyezési ügyben.

A rokonok telefonálását is lerendezném. Mielőtt jönne a gyerek a párod hívja fel az összes rokont aki mindig éppen akkor akar a gyerekkel beszélni, és meg kell nekik mondani, hogy a gyereket lehet akkor is hívni ha az anyjával van otthon. Hétvégén nem otthon ültök várva az ő hívásukat, így nem fogtok ezzel foglalkozni. Majd a telefont hétvégére szépen ki kell kapcsolni. A párod meg szerezzen egy új telefonszámot, amit az exasszony, rokonok nem ismernek.

Azt meg egyenesen nem is értem, hogy a kettőtök magánügyét minek tárgyaljátok ki az exasszonynal? Neki ahhoz semmi köze, és ezt is meg lehet határozottan mondani neki.


Egyébként személyes véleményem az, hogy csak azokkal lehet ennyire a hülyét járatni akik hagyják is magukat. A párod nagyon hagyja magát..

2014. márc. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az utolsó véleményével. Párodnak kellene keményebbnek lennie és helyretenni az exet és a rokonait. Az ex élvezi h köztetek veszekedést tud szítani, és sajnos nehéz az ilyen emberektől megszabadulni.
2014. márc. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!