Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg felfújom ezt az...

Most tényleg felfújom ezt az egészet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 21 éves vagyok, még itthon élek a családommal. Általában nem jó a kapcsolatunk. Tervezem a költözést, eddig úgy tűnik, jövőre fog összejönni. Mint említettem, nem túl jó a kapcsolatunk, szeretnek kontrollálni, kéretlenül véleményt nyilvánítani stb. Ami viszont most történt, az kicsapta nálam a biztosítákot. Vettem nemrég magamnak, saját fizetésből egy tábla csokit, 2 sor ha fogyott belőle. Amikor ma kinyitottam a szekrényem, hogy egyek belőle,csak az üres csomagolása hevert ott. Persze kérdőre vontam a többieket, főleg hugomat, neki szokása ilyesmiket csinálni. Hatalmas balhé lett az egészből, hugom szerint ő aztán nem evett belőle, biztos én voltam, amúgy is milyne kövér vagyok (157 cm 55 kg) tuti én zabáltam fel csak hazudok. Sőt, még anyám is ezt mondta, ordibált, gyanúsítgatott, hogy biztos én ettem meg, de ne izguljak, majd akkor vezs öt másikat, meg amúgy is nem vagyok normális, hogy ilyennel gyanúsítok bárkit.


Azóta ezen sírok, nem a csokin van a hangsúly, hanem az elven. Meg rosszul esik, hogy ilyesmit feltételeznek rólam, holott én aztán nem vagyok irigy tipus, teszem azt többször bevásároltam a családnak, hoztam nekik csak úgy ezt azt. Hugom szerint meg még én vagyok az undorító, hazug. Szóval ha hazudik, akkor nagyon jól csinálja ( mellesleg volt rá példa, hogy így tett és ki is derült...)


Szóval szerintetek túlreagálom a dolgot? vagy nekem van igazam?


2013. júl. 29. 22:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
De még hogy túlreagálod a dolgot.. Istenem.. Azért ne hangoztasd hogy 21 vagy...
2013. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lehet, de mint mondtam, nem azon a csokin van a hangsúly: hanem, hogy bármikor úgy érezheti itthon bárki, hogy turkálhat a holmim között, és elvehet belőle, ha neki úgy tetszik? Akár pénzt is, teszem azt?
2013. júl. 29. 22:35
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Felcserélted a számokat valld be! Nem 21, hanem 12.....
2013. júl. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Meg igazából ez a jéghegy csúcsa, nem ez az első probléma, pláne ilyen piti dolgokon nem is szokásom felkapni a vizet.
2013. júl. 29. 22:37
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Legközelebb kínáld meg őket, a szekrényed meg zárd kulcsra.


Egyszer én is nagyon megharagudtam anyámra. Húsvétra kaptam szokás szerint csokibárányt, akkor még igazi csokiból volt és a feje és a lába tömör csoki volt, jó vastagon (emlékeztek? :) ). Megmutattam anyámnak, milyen vastag a fejnél a csoki, ő meg félreértette, kikapta a kezemből, és megette. Hadd ne mondjam, vérig sértődtem, bezárkóztam a szobába és bőgtem vagy egy órán keresztül, utána pedig egymagam betömtem vigaszul két tábla csokit. Lehettem úgy 6-7 éves.

Bocs, ez csak eszembe jutott a sztoridról.

Arra a kérdésedre, hogy miért nyúlnak a szekrényedbe, mit válaszoltak?

2013. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Annyit reagáltak, hogy ők aztán nem nyúltak bele és én hazudok. De mondom: nem a kaján van a hangsúly. Most mondhatok olyna példát is, hogy egyszer amikor zuhanyzából jöttem vissza, a hugom ott turkált a másik, piperés szekrényemben, aztán megkérdeztem, hogy mégis mit keres abban a szekrényben, annyit válaszolt, hogy kell neki arckrém, aztán fogta és kivitte, elképedve szóltam utána, hogy ez mégis mi. Azóta is többször volt olyna, hogy a fürdőben megtaláltam a különböző cuccaimat, holott nem én vittem ki.
2013. júl. 29. 22:47
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Igazából nem tudok neked segíteni. Nekem ez furcsa, nálunk nincs nagyon ilyen enyém-tiéd, minden mindenkié, max. a pasik a tamponnal, betéttel nem tudnak mihez kezdeni. Szóval, amíg nem tudsz elköltözni, valószínűleg továbbra is el kell ezt viselned.

Az amúgy is rossz kapcsolat miatt van ez az enyém-tiéd dolog?

2013. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Nézd, ha ilyen bunkó a családod, tényleg zárd a szekrényt. Ez van. Ha normálisak lennének, mint pl. az enyémek, akkor erre nem lenne szükség, de hát ők ilyenek. Nálunk az se probléma, hogy anya pénzt vesz el az asztalomról, mert mindig kiírja, hogy ennyi meg ennyi ezret kölcsönvett, és ha kérem, megadja (magától nem, mert elfelejti, de ennyi alkalmazkodás kell).


Ebből az esetből önmagában tényleg úgy tűnhetne, hogy túlreagáltad, de mivel ez a reakciód valójában nem ennek az esetnek szólt, hanem annak, hogy ilyesmi gyakran történik, teljesen jogos volt. Tudod, erre van a "tele a hócipőm" meg a "kiborul a bili" szólás.

2013. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Változó. Testvéremre jellemző eléggé. Én általában mindent a közösbe rakok, természetesen sminkszereket, testápolómat nem. Most ez csoki is kivételes eset volt. Csak igazából az itthoni csemegékből nem eszek szívesen, mert akkor meg kapom a megjegyzést....
2013. júl. 29. 23:01
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
Ne hallgass az első kettőre egyáltalán nem gyerekes sőt elég komoly dolog, hogy saját családtagjaid valamelyike a szemedbe hazudik a másik meg meghazudtol. Szar érzés lehet, és előzőeknek üzenném, hogy itt tényleg nem a szaros csokin van a hangsúly.
2013. júl. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!