Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egymás mellett nem megyünk...

Egymás mellett nem megyünk így semmire. Az eszemre vagy a szívemre hallgassak?

Figyelt kérdés
Most érzem úgy, hogy elérkezett az idő, hogy döntsek a jövőmről. Válás utáni új kapcsolatról van szó ami másfél éve tart. Az elején sajnos nem foglalkoztam semmi mással csak, hogy szeressen valaki és elfogadja a gyerekeimet. Ez mind meg is adatott, sőt! rajongásig imád a párom....néha már kicsit terhesnek is érzem de lehet, hogy csak azért mert nem ehhez voltam hozzászokva. Minden kívánságomat lesi, a gyerekeimmel is szinte jobban bánik mint az apukájuk. Most jön a DE! Anyagilag semmiben nem számíthatok rá. Ő két kapcsolaton van túl, három gyerek után fizet gyerektartást, ami a fél fizetését elviszi...ami amúgy sem sok rendőri fizetés....erre még rájönnek a születés-és névnapok, ünnepek, ajándékok...stb-stb. a gyerekeknek. A volt nőnél és gyerekeknél ott maradt lakásuk hiteles, ha a nő esetleg nem tudná fizetni, azt is tőle vonnák le, az autóhitelét már az apja fizeti. Hab a tortán, hogy most kapott egy olyan felszólítást a banktól, hogy mivel nem lakik egy háztartásban a gyerekeivel fizesse vissza a szocpol felét, 1.200.000 Ft-ot. Ha még ezzel is megterhelik a fizetését....a felénél többet nem vonhatnak le, de akkor még nyugdíjas korában is fizetni fogja! Gyakorlatilag és hivatalosan is, most a szülei házában lakik, de minden nap itt van nálam. Az is probléma, hogy annyira nem is töri össze magát, hogy esetleg valami plusz lehetőség-munka után nézzen....a szabadnapjain is nagyon jól eljátszadozik a számítógépen. Én a munkahelyemen dolgozok napi 8-9 órát, hazajövök és még itthon is van egy műhelyem ahol még esténként dolgozom, mellette ott vannak a gyerekek és a háztartás, családi kertes ház. A párom havi szinten egy alkalommal bevásárol...wc papír, domestos..ilyesmi apróságok...és ennyi. Mondok egy példát. Két farmernadrágja volt eddig....mondtam neki, az egyik már olyan ronda, nem kellene kiselejtezni?....hiszen már hatezer forintért lehet venni....de hát őneki nincs erre hatezer forintja. Mi lett? Vettem neki én. Azt is tudom, hogy a tavalyi nyaralásunk rá eső részét az anyjáék fizették. Szóval az a nagy dilemmám, hogy ilyen esetben az eszemre vagy a szívemre hallgassak? Azt látom, hogy egymás mellett így nem megyünk semmire. Neki muszáj fizetni a sok gyerektartást...stb...én meg nem tudok rá számítani anyagilag. De mellette meg hihetetlen rendes és tisztességes ember, örülök, hogy a gyerekeim is elfogadták, megkedvelték.
2014. márc. 12. 20:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
Igazából neked kell tudnod, hogy mi a fontosabb. Mivel nem vagytok házasok, az ő terhei nincsenek rád veszéllyel. Ha azért keresel párt magadnak, hogy anyagilag támogasson, vagy megkönnyítse az életed ezen a téren, az szerintem eleve rossz. Elváltál, vállaltad a gyerekek nevelését egyedül is. Megvan mindened. Miről kell lemondanod?
2014. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hát akkor DÖNTS ! Az élet tele van olyan helyzetekkel, amikor az érzelmek és a racionalitás ütközik. Hiába teszed mérlegre, ugyanarra nem tudod tenni, csak külön mérlegekre és úgy meg semmire nem mész. Egyébként miért jelentkezett ki a volt lakásukból (ha ezek szerint ezért kell visszafizetnie a szocpolt) ??
2014. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
36%
Nélküle miért lesz jobb?
2014. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a legnagyobb gond az, hogy belemenekültél ebbe a kapcsolatba és nem igazán szereted őt.
2014. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon leegyszersítve a következőt jelenti. Vagy otthagyod és élsz egyedül szeretet nélkül, a pénzeddel vagy találsz egy roszabbat, akinek nem farmernadrágot kell majd venned hanem sört. Vagy nem hagyod ott. Ebben az esetben – teljesen saját véleményem szerint – megtartasz valakit akiben érzelmileg bízhatsz, ez jó neked, neki és főleg a gyerekeknek. Sokkal jobb ha van melletük valaki aki szereti őket, mintha csak a pénz lenne ott. Mégegyszer hozzáteszem ez csak az én véleményem, én biztos, hogy így tennék. Esetleg próbáld macerálni, hogy próbáljon valami másodállást keresni, vagy egyéb pénzszerzési lehetőséget. Am, ha nyaralni van lehetőség akkor olyan nagy baj remélem csak nincs :)
2014. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
28%
Ellege ugy jon le ebbol, hogy neked csak a penz fontos. Termeszetes hogy a gyerekeit tamogatja gondolom te se szivesen tamogatnad az o gyerekeit.
2014. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én a szívemre hallgatnék.

Igaza van a #6-os válaszadónak, mivel lesz jobb ha elhagyod? A pénzed megmarad, de szeretet nélkül maradsz te és a gyerekeid is.

Én maradnék a férfivel, úgy, hogy a pénz nem számít! :)

2014. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%
Volt ilyen párom, és előbb utóbb megmérgezte a kapcsolatunkat, hogy egy lúzer, akármennyire is jó ember. Bocs, hogy kimondom, de itt nem az a legnagyobb gond, hogy sokfele megy a kevés fizetése, hanem hogy megelégszik azzal, hogy ilyen idős korábban a szülei fizetnek helyette, akár hitelt, akár nyaralást, és nem is törekszik előrébb jutni. na, ez a gáz. Te meg mellette egy igen tevékeny, életrevaló nő vagy, aki tesz a boldogulásért, és mindemellett nagyon jól is nézel ki (bocsi, a név alapján lecsekkoltalak face-en), kapsz te ennél jobb partit is.
2014. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
hát én az eszemre hallgatnék..szuper lehet még egy embert eltartani...:S van neked bajod nélküle is.. nekem egy ilyen gyámoltalan, mihaszna férfi nem ugyan nem kellene.. hogy az anyja fizette be a nyaralás rá esö részét :-O nem tud magának egy farmert venni.... nem kell multi milliomosnak lennie, de annyija legyen, mint nekem..és ne legyen kolonc a nyakamon..mint egy gyerek, aki számitogépen játszik, nem tud magának egy ruhadarabot megvenni...akarás nulla..az, hogy elörébb jusson...nuku. sajnos ki kell, hogy mondjam, de nyakadba vetted a "bazi nagy" szeretet egy hajléktalan ember formájában.. ennél csak jobbat találsz.
2014. márc. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos a 9. válaszolóval egyet kell értenem.
2014. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!