Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A keresztszülőségről le lehet...

A keresztszülőségről le lehet mondani?

Figyelt kérdés
Úgy értem megszüntetni, hogy a keresztszülő ne legyen többet keresztszülője a gyereknek.

2014. márc. 13. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem az egy szentség és egy életre szól, pont mint az egyházi esküvő azt sem lehet soha felbontani.
2014. márc. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet, ez nem olyan mint a házasság,hogy fel lehet bontani!
2014. márc. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Nos, hivatalosan semmit nem jelet. Az egyház véleményét meg leírták előttem.
2014. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Ilyet se hallottam még.Ha nem akarsz a gyerekkel foglalkozni nem látogatod.Ennyi.Papírt erről nem kell és nem is lehet csinálni.
2014. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Mivel jogolag nem lézetö fogalom, ezért nem kell megszüntetni, semmiféle következménnyel nem jár, ha "megszüntnek lesz tekintve".


Vallási oldalról viszont ugyanolyan megszüntethetelen dolog, mint a szülöség - ezzel egy olyan kötelezettséget vállalt a keresztszülö, amiröl nem lehet lemondani.

2014. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Például vallást vált valaki, kikeresztelkedik. Akkor miért ne lehetne?
2014. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Nos, megkérdezném, hogy a bősz lepontozó mégis mit pontozott le. A keresztszülőség nem jogi fogalom, semmi következménye nincs.
2014. márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos nem lehet. Ezért is kell megválasztani jól, hogy ki lesz a gyerek keresztszülője.

Egyébként szoktak olyat, hogy bár "hivatalosan" nem lehet még egy keresztelő, de ha a pár hosszú ideje nem tartja a kapcsolatot a keresztszülővel, akkor megkérnek más valakit.

Ma már sok jelentősége nincs ennek a keresztszülőségnek, mert habár elsődlegesen a lelki-egyházi útmutatás lenne a feladat, sokan választanak olyan keresztszülőt, aki meg sincs keresztelve.

2014. márc. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem lehet megszüntetni, mert az egy befejezett tény.

Az a keresztszülő, aki a kisbabát a szentelvíz alá tartotta. Nem lehet visszamenni az időben, másikat kérve.

Ha méltatlanná vált a testvéri szeretetre, akkor nem kell keresztszülőként tekinteni rá. Hiányát pótolni lehet más lelki társsal.



Nem tudom ki az aki mindenkit lepontozott itt. Egy nagyon hasonló kérdésben az itteniekkel azonos értelmű válaszok mind 100%-on állnak.

2014. márc. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Aki lepontozza a válaszadóimat, azt megkérem hogy máshol élje már ki magát. Nem értem miért divat ebben a rovatban lepontozni mindenkit.
2014. márc. 13. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!