Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire lenézendő,...

Tényleg ennyire lenézendő, hogy férjem román?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim és a szüleim is az utóbbi időben egyre jobban rá vannak szállva arra a témára, hogy miért kellett ilyen hülyeséget csinálnom, hogy román férjem van. Előbb-utóbb meg biztos az lenne a vége, hogy otthagy. Pedig egyáltalán nincs rá okuk utálni őt, attól még ő is ugyanolyan ember. Akárhányszor próbáluk velük beszélni erről, mindig megsértődnek.
2014. márc. 14. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Nem fogod tudni őket meggyőzni, eldöntötték, hogy az összes román ember rossz, és ez nem a férjed ellen szól, ez őket minősíti. Állj ki a férjed mellett, mást nem tudsz tenni.
2014. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem lenézendő senki származása. A szüleidet állítsd le, soha ne engedd, hogy elkezdjék a litániát a férjed származásáról.

Ne is akarj beszélni velük erről.

2014. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

de majd ha eljön a _____énnn megmondtam----------


és tuti hogy lesz ilyen. (ha román ha magyar ha német)

2014. márc. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Roman? Vagy romaniai Magyar?
2014. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Légy boldog a férjeddel és az előítéletes parasztokkal meg ne foglalkozz!
2014. márc. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

4-es nem mindegy?


Kedves Kérdező, ne törődj senki véleményével, a lényeg hogy szeressétek egymást!

2014. márc. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég baj, hogy ez alapján ítélik meg, holott már házasok vagytok. Az én barátom is román, én magyar vagyok, nem beszéljük egymás nyelvét, külföldön ismerkedtünk meg, két éve vagyunk együtt. Nálunk semmi gond nincs a családdal, inkább az volt a vicces, amikor a haverjai megtudták, hogy magyar vagyok, sokat viccelődtek, de senki nem bélyegez meg minket az állampolgárságunk alapján.


Elég sok nemzet tagjaival dolgoztam együtt, tényleg vannak tipikusan ilyenek, meg olyanok és én sem kedvelem a "tipikus" románokak, ahogy ő sem (bármilyen furcsa is ez), de nagyon szemellenzős annak a hozzáállása, aki az állampolgárság alapján ítéli meg a másikat.

2014. márc. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 6!


Kérdés szempontjából MINDEGY.

De lényegi szempontból pedig egyáltalán NEM MINDEGY, hogy valaki román, vagy romániai magyar...

2014. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
És mi van akkor, ha román? Ha német lenne, jobb ember lenne? Jobb emberré tesz az, ami az útlevélbe van írva?
2014. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Amugy nem mindegy, mert ha magyar akkor magyar es ha roman akkor roman... Nem szeretem, ha leromanozzak a kulfoldon elo magyarokat...Ha a hatarokat megvaltoztatjak kedves 6os akkor te pl. horvat leszel???
2014. márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!