Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg szüleimet...

Hogyan győzzem meg szüleimet azzal kapcsolatban, hogy szektásokat ne engedjenek be a házunkba?

Figyelt kérdés

A keresztszüleim a hit gyülekezetébe járnak már évek óta. Évente egyszer kétszer hívnak minket telefonon, de már nem találkoztunk velük már lassan 4 éve. Minden évben ígérgetik, hogy eljönnek hozzánk, de eddig nem tették. Mindezt azért írom le, mert évekkel ezelőtt, mikor utoljára találkoztunk velük, akkor is megpróbálták ránk erőltetni a saját nézeteiket és tartok attól, hogy ha mégis bejönnek hozzánk akkor is ezt fogják tenni majd. Ezek miatt, már én éreztem magam kellemetlenül mellettük. A legkisebb gyerekük pszichiátriai eset és sajnos már többször előfordult, hogy nekem jött és látható sérüléseket okozott a lábamon. Párszor láttam, hogy az anyukáját is ütötte, rugdosta, ha pl. nem a saját elképzelései szerint alakultak a dolgok.

Mikor keresztszüleim beléptek a gyülibe, akkor szüleimmel és hugommal megfigyeltük, hogy kifordulnak magukból. Egyszer a lányaik elrángattak minket a gyülibe, ahol az emberek artikulálatlan hangokat adtak ki és ez számunkra nagyon felkavaró volt. Ha valaki tud valami értelmes megoldást azt nagyon megköszönném. Üdv.


2014. márc. 18. 17:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
4%
ez komoly ! nem semmi vagy ! direkt ellene szolt de mindegy:S:S: nem lehetsz valami nagy agy :S:S:S !
2014. márc. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
akkor mindjárt meghallgatom ezt a számot! Várok még hasznos válaszokat! Amúgy neked volt már dolgod hitgyülisekkel, vagy más szektásokkal?
2014. márc. 18. 18:01
 3/22 A kérdező kommentje:
Most, hogy hallgatom ezt a számot, látom, hogy tök humoros.
2014. márc. 18. 18:03
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
igen de várj mutatok még egyet az már egyértelmü lesz számodra !
2014. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%

https://www.youtube.com/watch?v=O5iKyZWkCr0


"Özönlik a templomba a vallásos tömeg

Mennek mint a birká"...

2014. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%

Én is hit gyulis vagyok, de senkire erőltetetek semmit. És van olyan haverom, hogy ő sem szereti ,ő is szektanak tartja. De nem beszél elottem ő sem ,és én sem neki a gyüliről.

Tisztázd velük ,ha ennyire ellene vagy, hogy tartsak tiszteletbe, hogy nen érdekel Teged

2014. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Te jó ég :S Minél előbb világosítsd fel a szüleidet hogy mit tehet velük a hitgyüli és hogy mennyire ki fogja mosni az agyukat ha belépnek. De ha belépnek ők is, akkor költözz el amint tudsz. Legalább te menekülj meg épp elmével. A kishúgodat is mentsd.

Idióta szektás birkák.

2014. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hitgyüliseket szeretném megkérni, hogy ne válaszoljanak. Én már többet nem szeretném látni a keresztszüleimet, mert már évek óta meg sem kérdezik, mi van velem, mikor telefonon felhívnak. Arra szeretnék, valami meggyőző érvet, hogy többet ne jöjjenek hozzánk, mert már zavar, hogy több területen is ránk erőltetnek mindenfélét, meg attól is tartok, hogy a gyerekük megtámad minket.
2014. márc. 18. 18:20
 9/22 anonim ***** válasza:
24%

És távol àllok a hitgyülekezetektől. Sokan nem fogadjàk el azt hogy van olyan is hogy ez nincs vagy épp van mások szerint. Csak a saját elképzelésük a szent és az igaz. Màzlim hogy mindent elfogadok. Kivéve az ufókat... Na azt még nem.

A lényeg hogy nem KELL hinni. Csak LEHET. És ha ezt nem fogadjàk el, akkor üvölts ha kell de ne hagyd hogy befolyásoljanak. Mert akkor nem fognak leállni. Ne sértegesd őket, ne cáfolj, de ne is bólogass nekik.

2014. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Ne tartsd a kapcsolatot velük. Lehet bunkó dolog de akkor nem kell meghallgatni őket. Ha odamennek ne engedjétek őket 1 óránál tovább ott maradni valami "el kell mennünk" címszóval. Fanatikusokkal nem lehet beszélni normálisan.
2014. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!