Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy probléma, ha...

Szerintetek nagy probléma, ha egy kapcsolatban a lány/nő okosabb és emiatt nem tudnak beszélgetni vagy ennek a fordítottja?

Figyelt kérdés
Voltatok már olyan kapcsolatban, amikor a különböző intelligenciaszint miatt nem értettétek egymást? Vagy nő vagy a férfi volt okosabb és ez odáig jutott, hogy egymás kommunikációját sem értettétek? Mit lehet ilyenkor tenni?
2014. márc. 2. 01:39
1 2 3
 1/23 Mirk ***** válasza:
95%
Ha ilyen probléma állna fent, eleve nem is lenne kapcsolat, nem?
2014. márc. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
11%
Nem emiatt nem tudnak beszélgetni, hanem amiatt, mert a nő azt hiszi magáról, hogy okos. Nem az. Sík buta. Az intelligenciaszint nem más, mint a tanulásba fordított érdekeltség, felfogó képesség. De ennyiben kimerül. Általában a tanulás által intelligens személyek a legbutábbak emberileg, míg az élet által intelligens személyek nem könyveket bújtak, hanem tapasztalták az életet, így kevésbé fognak pofára esni, mint azok, akiknek az életét eddig csak a könyvek tették ki, és naivan kikerül az élet intelligenciájába. Egyébként egyet lehet csinálni, keresel valaki olyat, aki szereti a hülyeségeidet, és elfogad úgy, ahogy vagy. Aki pedig szeret valamiért, az nem hiába szeret, hozzá tud szólni a hozzád. Az énedhez.
2014. márc. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
2-es: tehát te nem nagyon szoktál olvasni?
2014. márc. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Mi az, hogy "élet által intelligens"? Iskolázatlan?
2014. márc. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Igen, probléma. Én érzem ezt szüleimen. Anyukám hibájából tanulva nem is próbálkozom olyan férfiakkal, akik bár szimpatikusak lennének, tudnám, hogy nem lehetnének szellemi társaim. Tanulj te is a hibádból, és olyannal kezdj, akivel a számodra fontos területeken passzoltok. A szerelem nem old meg semmit, csak sokáig leplezi a szomorú valóságot...
2014. márc. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Azt a not azert eleg meresz "okosnak" nevezni aki egy olyan kapcsolatba szenved ahok az IQ harcos ferjevel meg beszelgetni sem lehet.
2014. márc. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
#2: LOL ezt a sok "okosságot" honnan szeded? :D
2014. márc. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Bizony nagyon fontos az élettapasztalat. Ám azt nem tartom elfogadhatónak, hogy valaki csupán élet által intelligens, hiszen a könyvekből nagyon sokat fel lehet szedni, még emberismeretet is.

Egyébként pont azt írom, hogy a legtöbb esetben az volt a baj már az első alkalommal, hogy a lány szerint én okosabb voltam nála. Nem egy ilyen alkalom volt. Most van először, hogy a kapcsolatomban a hétköznapi életben jobban otthon van és a realitások talaján mozog én meg álmodozóbb típus vagyok és ez vezet odáig, hogy ha már jól megismertük egymást nem tudunk kommunikálni, mert kijönnek a hibák. Az elején legtöbbször napi 7-8 órát beszéltünk, mostanra már lehet egyet sem.

2014. márc. 2. 02:40
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

A műveltség és az intelligencia szint két különböző dolog.

"hogy a lány szerint én okosabb voltam nála."

Ha a párkapcsolatod így méricskéled, akkor nálad van az intelligencia szinttel nagy gond, bármilyen "művelt" vagy is.

Láttam már vetélkedőben büszke 3 diplomás játékost egy nagyon bugyuta kérdésen elvérezni.

2014. márc. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

Egy intelligens ember a legbutabb emberrel is képes elbeszélgetni. Mondjuk hosszú időn keresztül ez fárasztó.


A kettes gondolom ugy értette, hogy sok diplomás van, aki magasan képzett, tanult, de egyebkent az élethez nagyon buta. Minél tovább tanul valaki, annál inkabb jellemző - persze csak ha mellette nem dolgozik, nincs valodi kapcsolata a világgal.

2014. márc. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!