Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mi pénzbeo...

Mi a véleményetek a mi pénzbeosztásunkról?

Figyelt kérdés
Már több mint 2 és fél éve együtt vagyunk a párommal. Most költöztünk össze,de ez ahol most vagyunk csak ideiglenes megoldás egy rokonnál. Mindketten dolgozunk de ő többet keres nálam. Addig amíg nem laktunk együtt a pénzből nem jöttek konfliktusok, teljesen huszadrangú volt hogy ki fizeti a vacsit vagy a fagyit stb, segítettünk is egymásnak ha egyikünknek nem volt. De most hogy összeköltöztünk, felajánlottam neki, hogy az én fizetésemet egy az egybe tegyük félre az "igazi " összeköltözésre és a jogosítványomra. (kaució, első nagy bevásárlás stb.) És addig az övét osszuk be. Erre az volt a reakciója, hogy én szépen félreteszem a pénzemet a saját jogsimra, és addig az övéből éljünk? Önzőség a részemről szerintetek? Természetesen NEKÜNK teszem félre a pénzt, nem csak magamnak...

2014. márc. 19. 18:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
52%

Az ötlet egyáltalán nem rossz.

viszont ha ennyire fennakad azon, hogy a te jogsidra megy el a félretett pénz, vagy az az elsődleges cél... háááát. én csak magunkból tudok kiindulni, az én férjem mindenben támogatott engem, soha nem volt felhánytorgatva, hogy ezt most neked, ezt most nekem. úgyhogy engem ez a része zavarna, hogy így viselkedik.

2014. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
51%
Én a magam részéről, főleg a rossz tapasztalatok miatt nem vagyok a közös kassza híve! Mindenki azt a pénzt költse, amit saját maga megkeres. Szépen hangzik, hogy NEKÜNK teszed félre, de sajnos a másik félnek ebből az jön le, hogy kihasználod. Ez a véleményem. Én minden kapcsolatom elején elmondom mindezt, aki elfogad így, avval lehet folytatni.
2014. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
70%

Próbálod magyarázni a bizonyítványt, de egy egyszerű megoldással lezárhatnátok ezt. Egy számlára megy mindenki fizuja, ami közös számla, a költségek közösek, a megtakarítás szintén. Persze ez akkor működne igazán ha nem nagy a kereseti különbség. Így nincs olyan,hogy te pénzed, meg én pénzem.


Egyébként lehet majd szidni a fiatalembert, de egyszerűen a mai viszonyok között igenis észnél kell lenni, mert nemtől függetlenül egyik másik ember úgy átveri a társát, hogy csak na.

2014. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Ő kétszer annyit keres.. nagyon megsértene, ha azt feltételezné, hogy kihasználom, józan paraszti ésszel én úgy gondolom, hogy ketten könnyebb az élet, két keresetből könnyebb megélni, hát ha még ez a kettő szerelmes is, tökéletes minden. (nem?????) Örülök hogy feljebb szintre léptünk, miért kell a pénzen fennakadni? nem kell nélkülöznünk, a lakásra spórolunk és ennyi, nem napi betevőre..vagy csak én veszem lazán az anyagiakat?
2014. márc. 19. 18:45
 5/32 anonim ***** válasza:
52%
ha nektek teszed félre akkor kell egy közös számla amire tényleg csak a közös dolgokra gyűjtötök. Szerintem nem korrekt a te fizudat félre a te jogsidra,mert élni is kell valamiből.azért mert te jogsit akarsz az nem azt jelenti hogy párodnak kell addig eltartani..párkapcsolat ide vagy oda..ha ő azt mondaná,hogy 1évig félreteszi az ő fizuját és a tiedből éltek mert ő pl.új kocsit akar..akkor ez is ugyanolyan..most majd neked az olyan nők fognak írni akiket szintén eltartanak,munkanélküliek és természetes dolognak tartják,hogy a párjukon élősködnek..sajnos a mai nők többsége ilyen..nem önálló..és még ezt ki is kérik maguknak hogy alap dolog hogy párkapcsolatba a pasi eltartja .....tehát nekem a véleményem,ha te jogsit akarsz gyűjts de a rezsiből kajából is vedd ki a részed.. :) 26N
2014. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem teljesen értek vele egyet.

És ha történetesen akármilyen oknál fogva szétmentek, jó persze, nem így kell hozzáállni a dolgokhoz, de éppen ez is bármikor előfordulhat, akkor mi lesz?

Vagy tegyük fel, hogy ő szeretne majd a későbbiekben valamit saját maga számára, ami kicsit nagyobb kiadás lenne, de te nem díjaznád, akkor miből vegye meg?

Szerintem itt az lehetne egy jó megoldás, hogy te is beleadsz valamennyit a közös dolgokba, a többit pedig félreteszed a jogsidra és mindkettőtök fizetéséből félretesztek akár a közös életetekre.

Vagy még egy másik megoldás lehetne, hogy x összeget egy közös megtakarítási számlára tesztek, a többiből pedig fenntartjátok a napi szükségletű dolgokat.

Vagy közös számlára menne mindkettőtök jövedelme és abból gazdálkodnátok és akkor nincs az, hogy az enyém, a tiéd, hanem akkor az közös és megy belőle minden.

2014. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
65%

5ös vagyok


A 2-es és a 3-as jól írták..

2014. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem a ti, csak a te pénzbeosztásod. Nekem se tetszene az ötlet. Még házasok sem vagytok, de máris a sajátodnak tekinted a párod pénzét.
2014. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
utolsó. Egyébként igen de ő is a sajátjának tekinti az enyémet. És ez így jó. Mert KÖZÖS!
2014. márc. 19. 18:58
 10/32 anonim ***** válasza:
87%

Ez így ebben a formában fura. Inkább úgy közelíteném meg, hogy mindketten félretesztek a közös életre pl. 50.000 Ft-ot/hó- vagy ki mennyit tud/akar. Ez menjen egy közös számlára. Ezen felül megosztjátok a kaja/rezsi részt, és te az azon felüli részt félreteszed jogsira, vagy amire akarod elköltöd.


Ez így bonyolultabb és az eredmény is ugyan az kb. de valahogy szimpatikusabb megközelítése a dolognak szerintem...


Vagy a másik megoldás a totál közös kassza és annyit költötök amennyit gondoltok, a maradék gyűlik és lesz belőle jogsi meg albi.

2014. márc. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!