Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mi pénzbeo...

Mi a véleményetek a mi pénzbeosztásunkról?

Figyelt kérdés
Már több mint 2 és fél éve együtt vagyunk a párommal. Most költöztünk össze,de ez ahol most vagyunk csak ideiglenes megoldás egy rokonnál. Mindketten dolgozunk de ő többet keres nálam. Addig amíg nem laktunk együtt a pénzből nem jöttek konfliktusok, teljesen huszadrangú volt hogy ki fizeti a vacsit vagy a fagyit stb, segítettünk is egymásnak ha egyikünknek nem volt. De most hogy összeköltöztünk, felajánlottam neki, hogy az én fizetésemet egy az egybe tegyük félre az "igazi " összeköltözésre és a jogosítványomra. (kaució, első nagy bevásárlás stb.) És addig az övét osszuk be. Erre az volt a reakciója, hogy én szépen félreteszem a pénzemet a saját jogsimra, és addig az övéből éljünk? Önzőség a részemről szerintetek? Természetesen NEKÜNK teszem félre a pénzt, nem csak magamnak...

2014. márc. 19. 18:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
96%

Ez így szerintem sem igazán fair, ahogy írod, mert utána ki határozza meg a prioritásokat? Kinek a szükségletei fontosabbak majd a párod fizetéséből és a félretett pénzedből?


Szerintem 2 logikus megoldás van ezen a téren:

- a közös kiadásokat közösen fizetitek, és külön tesztek félre magatoknak

- közös kassza lesz, és egy előre meghatározott összeget raktok félre ketten, a maradékból gazdálkodtok. De nem kifejezetten a "te" vagy az "ő" fizetéséből.

2014. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
78%
Ezt szokás tervéries tehermegosztásnak hívni (és hozzáteszik, hogy csak nem igazságos).
2014. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk én dolgozom, a párom részét anyósomék teszik ki a rezsiből, albiból, de én keresek többet.


Nálunk a megtakarítás közös, annak ellenére, hogy a párom nem dolgozik. Nálunk az volt a prioritás, hogy mivel nekem nincs jogsim, így nekem az először legyen meg, aztán gyűjtünk esküvőre, kirándulásra stb. De ha pont Neki kell valami a megtakarított pénzből, amit másként nem tudnánk fizetni, azt fizetjük.


Mióta összejöttünk nincs nálunk enyém, tiéd, nemhogy összeköltözés és eljegyzés után.


Ami van, az közös, mindegy mi...mennyi...

2014. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
93%

"Ő kétszer annyit keres..."

"én úgy gondolom, két keresetből könnyebb megélni..."

"miért kell a pénzen fennakadni?"


Azért vazze, mert te is rögtön másképpen látnád a dolgot,

ha te keresnél kétszer annyit mint a párod!


Először legyen neked jogsi, majd utána nyílván autó is kellene hozzá.

Természetesen majd az is a pasas pénzéből!!

2014. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
utolsó. Nem kell úgy beállítani mint egy követelőző haszonleső valakit. Ha én keresnék többet nő létemre, abból nagyobb gondok lennének a kapcsolatunkban,a párom önbizalmában stb. mint most a pénzbeosztás. A többieknek köszönöm a tanácsait.
2014. márc. 19. 20:17
 16/32 A kérdező kommentje:
12-es én is így gondolom, kinek mire van szüksége szépen sorban a közös célokat közös erőből.
2014. márc. 19. 20:20
 17/32 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező tegyétek félre fizetésed a közös célokra, a jogsiért meg vállalj pluszmunkát aztán a pluszpénzt tedd félre. A jogsi az a te célod nem az övé.

Több ezer nő keres jobban mint a férje, tanulj dolgoz aztán neked is lehet, és igen ne mástól várd el.

2014. márc. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
46%

Mond már meg abból, hogy lesz jogsid neki milyen előnyei lesznek? Ja tudom használhatód a kocsiját is.

Akár hogy mentegetőzöl, ez igenis úgy hangzik mintha kiakarnád használni. Nekem sem tetszene, és annak aki nem hasonlóképen jutott a pénzéhez annak nem is tetszik teljesen normálisa.

2014. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%

18-as

Bár nem tartozik szorosan a témához, de az én párom kifejezetten akarta, hogy jogsit csináljak, mert majd a jövendő gyerekeket is furikázni kell, no meg találd ki ki cipeli azóta buliba a kis popóját? :P


Na de mindegy, csak gondoltam szólok, azért van annak előnye, ha ey pár mindkét tagja tud vezetni. pl. anyámnak nincs jogsija, egyik karácsonykor a mamáméknál voltak Barcikán, mikor a nevelőapám elcsúszott a jégen és elszakadt a bokaszalagja. Ha anyám tudott volna vezetni nem lett volna gond, de nem tud ezért a papámnak kellett hazahoznia a kocsit meg őket, majd hazavonatozni (átszállás, 300km, fél nap vonattal). Szóval ne bagatellizáljuk el a jogsi jelentőségét! Az se mindegy ha pl egy pár kocsival akar menni Olaszországba, akkor tudják-e egymást váltani, vagy egy embernek kell letolni a távot, ami igen-igen balesetveszélyes ugye... De nem ragozom tovább, szerintem megvan a lényeg.


Azt a felvetést sem tartom fair-nek hogy a kérdez vállaljon pluszmunkát???! Na azért ne essünk át a ló túloldalára... Tegyen félre, csinálja meg a jogsit és utána félretesznek még a lakásra is, azért a jogsi nem olyan nagy projekt, mint egy lakás.

2014. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is a párom mindig átutalja a pénzét az én számlámra, és így gazdálkodunk belőle. Azért csináljuk így, mert akkor az ő fizetése simán elmenne nassolgatnivalókra/hülyeségekre :) Így pedig én minden számlát kifizetek belőle, együtt vásárolunk be, és ha kell valamire pénz (pl egy nagyobb összegű telefonra, esetleg ruhákra, stb.) akkor közösen megbeszéljük, hogy most van-e rá keret, vagy nincs. Mi is gyűjtünk most, és egy szép összeg össze is gyűlt már így.

Mi is két és fél éve vagyunk együtt, de ha szakítanánk természetesen én átutalnám neki az összeg felét, ez becsület kérdése. Egyébként nálunk én kerestem kicsit többet. (nő vagyok)

2014. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!