Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy az apa...

Létezik olyan, hogy az apa nem fizet gy-t a 2 gyereke után, és amit az állam megelőlegez azt nem hajtják be rajta?

Figyelt kérdés

Adott egy fiatal magyar (27-28 éves) anyuka, aki két kiskorú gyereket nevel. A gyerekek apja nem magyar származású, egy fillért sem fizet, és a gyerekekre sem kíváncsi. Születik egy 3. gyereke egy nem magyar nőtől, akit "rendesen" nevel.

Nos, ez a férfi alkalmazott annál a cégnél, ahol én bérszámfejtő vagyok, és nincs letiltás a fizujából. Hogy lehetséges ez?


2014. márc. 20. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

kevés az infó


lehet nem követelt az anyuka...

2014. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Úgy lehetséges, hogy az anyuka nem indított fizetési letiltást a gyerek apja után.. A nem fizetett gyerektartást az anyukának előbb kérnie kell a bíróságtól. Ha dolgozik az apuka akkor az állam nem előlegezi meg, hanem bírósági úton fizetéséből levonják.
2014. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az anyukával van egy közös ismerősünk, tőle hallottam,hogy kb 6 éve nem is beszélt a volt párjával, és egy fillért sem kap. Azt nem tudom elképzelni, hogy a 6 év alatt egyszer sem hiányzott neki az a pénz amit 2 gyerek után kaphatna.
2014. márc. 20. 11:42
 4/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok


2 dolog lehet

már eredetileg sem ment bíróságra gyerektartásért


vagy ha kért is, csak szóban panaszkodik, de nem jelentette hogy nem fizet az apa, akkor igazándiból senki nem tudja, hogy nem fizet

2014. márc. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

szia,en se kapok a lanyom utan,5 eve nevelem egyedül.

amikor volt a per,munkanélkülin volt az exem,azota meg külföldön melozik.maceras az utanajárás,ezert nem is inditottam el a dolgot.de ha itthon dolgozna akkor se inditottam volna el,mert semmi kedvem bíróságra jarkalni meg civakodni.

2014. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem volt bírósági megállapodás,vagy ha volt is nem adta be a papírt a céghez,hogy tőle vonniuk kéne (mi így jártunk) ez esetben az anyuka beadhatja a céghez a bírósági papírt miszerint vonniuk kell a gyt-t és meg van oldva.
2014. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ilyenkor a bíróság nem küldi ki a papírt az adott munkahelynek?

Mert én hiába tudom, hogy van még plusz 2 gyereke, akikre nem fizet.

Csak a gyerekeket sajnálom.

2014. márc. 20. 11:51
 8/16 anonim ***** válasza:
eredetileg, ha az apa nem kéri akkor nem tiltják a fizuból, ha problémás a fizetése, és ezt az anya jelenti, akkor szól bele csak a bíróság, alapjáraton nem
2014. márc. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság csak akkor tesz lépéseket ha az anyuka kérvényt nyújt be. Valószínű, hogy az anyuka 6 év alatt egyszer sem fordult a bírósághoz, és nem kérte a gyerektartást. Ilyen esetben hiába tudod, hogy az apukának van 2 gyereke, dolgozik, és nem fizet.. Nem fizet és kész. Mivel senki nem szorongatja meg, hülye lesz fizetni. Az anyuka meg valami oknál fogva nem követelőzik.


A lényeg, hogyha ők ketten nem tesznek lépéseket, akkor nem lesz semmi belőle.


Neked meg nincs beleszólási jogod, sőt ahhoz sem volt jogod, hogy idegeneknek kikotyogd , hogy a férj fizetési papírján nem látod a levonásokat..

2014. márc. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolsó igazad van.

Csak én másra gondoltam, hogy más miatt nem vonják tőle a pénzt.

2014. márc. 20. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!