Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az állam támogatja anyagilag...

Az állam támogatja anyagilag a fiatal, gyermektelen, első lakáshoz "jutni vágyó" házasokat?

Figyelt kérdés
konkrétan az önerőhöz kellene egy kis segítség. a bejelentett munkaviszony megvan egyik fél részéről.
2013. szept. 26. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Egyik haverom most vett az egyetem alatt egy lakást magának, valami nevetséges feltételekkel. Nem tudom mi ez, de van valami. Szóval az első lakásos fiataloknak van valami hitelkonstrukció. Nem tom mennyi az önerő, de azt nem hiszem hogy kapsz bárkitől is.
2013. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Illetve érdemes a helyi önkormányzatnál érdeklődni, mert nálunk pl. helyi lakosoknak nagyon magas (asszem 800.000 FT) önrésszel járul hozzá az önkormányzat a helyben történő lakásvásárláshoz.
2013. szept. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Az állam nagy ívben lesz@rja a magyar állampolgárokat, és azok igényeit.
2013. szept. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Majd pont a Fideszt érdekli az ilyenek.
2013. szept. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk pl. rendszeresen osztanak telket 1 Ft-ért, 30, vagy 35 év alatti pároknak. Nem mondom, hogy nagy segítség, mert az építkezés elég drága, és x időn belül kész kell lennie. Van fészekrakó program, ez egy hitelkonstrukció, amire az állam vállal garanciát. Valamint vannak lakáscélú megtakarítások is állami támogatással. Mi ilyet nyitottunk az OTP-nél.
2013. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Konkétan és hosszú távra nézve: NEM. Mesedélutánokról pedig már ideje eljönni.
2013. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

A socpol ilyen csak a családot alapitokat támogatják hogy legyen hol felnevelni a jövő állampolgárait.

Mért adnának pénz olyanoknak akik tudnak sporolni kapitalizmusban élünk.

2013. szept. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem főleg nem az önerőhöz. Olcsóbb hitelkonstrukciók vannak első lakásvásárláshoz de önerőhöz nincs. Az önerő lényege pont az, hogy ha annyit nem tudnak összespórolni akkor hitelt sem fognak majd tudni fizetni.
2013. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Haha, jó lenne.

Viszont érdeklődj a munkahelyen, kamatmentes kölcsön ügyben, valamint az önkormányzatnál, ez írták is. Nézd a banki akciókat!

Mi anno felvettük a szocpolt, nem tudom, hogy ez még van-e, a bankban tudják megmondani.

2013. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hitelnél, első lakásvásárlásnál van valami kedvezmény 35 alattiaknak. Nem függ attól, házas vagy-e, nekem fel is bxszná az agyam, hogy nem elég, hogy nem találtam még meg a párom, de emiatt még büntetnek is, közben meg a párban élőknek két fizetésből kell megoldani azt, amit nekem egyből.
2013. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!