Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám depressziós, és nem...

Anyukám depressziós, és nem tudom, hogyan segíthetnék neki, valakinek van valamilyen tanácsa?

Figyelt kérdés
Pár hónapja leépítés miatt felmondtak neki a munkahelyén, azóta nagyon magába zuhant. Javasoltam, hogy menjen pszichológushoz, de nem akar, és nagyon semmivel sem tudja (vagy akarja) lekötni magát, azt mondja, hogy majd túl lesz a dolgon, de nem igazán tűnik úgy, mintha javulna a helyzet. Én meg elég keveset tartózkodom otthon, egy másik városban tanulok, és nem tudom, hogyan segíthetnék neki! Apukám vele van, támogatja, de ő sem pszichológus azért.
2014. márc. 22. 20:10
 1/5 anonim válasza:
100%
szerintem mindenféleképpen el kellene mennie pszichológushoz. egyébként szokott olyan előfordulni, hogy anyukád kis dolgokat nagyon felfúj? nekem apám volt depressziós, nála ez sokszor előfordult, és sajnos sok mindent megpróbáltunk, de rajta nem lehetett segíteni...igaz h emellett más problémái is voltak.
2014. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keres másik munkát?
2014. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichologus mihamarabb, addig is egy jo beszélgető partner, aki megérti, ne legyen egyedül, egy depressziós embernek szeretetre és megértésre van szüksége!
2014. márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
A depresszió súlyos betegség, nem lehet rámondani egy szomorú emberre, hogy ő depressziós. Vigasztaljátok őt, segítsetek neki munkát találni, szervezzetek közös programokat. Ehhez nem kell pszichológusnak lenni.
2014. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A depresszió komoly betegség. Nem pszichológus kell neki, hanem pszichiáter, és abból is az, aki nem csak gyógyszerez. Azt értsd meg, hogy nem a te dolgod anyuka lelki világát gondozni, bármennyire is aggódsz érte. Éld a saját életedet.


Anyukád azért nem akar szakemberhez elmenni, mert a játszmája fő lényege az, hogy ketten (vagy ahányan csak vagytok a családból) ugráljátok körbe. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. Depressziós beteggel élni nagyon nehéz, mert elszívja (óhatatlanul is, nem kell ahhoz szándékosság!) az összes energiát másoktól.


Azzal segíthetsz neki a legtöbbet, hogy megmondod neki, menjen el szakemberhez. Többet ne foglalkozz vele, mert az már nem a te dolgod, és végső soron csak neked árt (nagyon is sokat!), ha te akarsz anyukád megmentője lenni.

2014. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!