Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy csináljak gyorsan karácso...

Hogy csináljak gyorsan karácsonyi hangulatot?

Figyelt kérdés

Most valahogy nincs karácsonyi hangulatom.Vagyis van,a suliban.A szünetekben karácsonyi dalok mennek,esik a hó,vidámak vagyunk,beszélgetünk:)

Aztán hazamegyek és valamin biztos,hogy kiakadok.Úgy érzem néha,hogy apám nem is szeret...egyszer már majdnem lek**vázott,meg egyszer azt is mondta,hogy a cigányok néznek ki hasonlóan,mint én(cicanaci+szoknya volt rajtam).

A szobámba se tette fel a díszt,lehet,hogy megpróbálom pénteken én,hátha sikerül.

De úgy alapvetően mostanában mindig az van,hogy felkelek szomorú vagyok(fáradság,korán kelés...),beérek suliba jól érzem magam,haza megyek szomorú/dühös/ideges leszek.És másnap kezdődik újra.

Eddig minden évben alig vártam a karácsonyt,s ez nem változott meg.Csakhogy eddig azért vártam,mert olyankor együtt volt a család.Beszélgettünk a rokonokkal(egyébként év közben,hiába,hogy közel lakunk nem sok idő van ilyenekre a munkájuk miatt),jól érezzük magunkat.Idén ezt is nagyon várom,de legfőképpen azt,hogy ha eljön a karácsony,talán nem fogunk veszekedni,és megbékélünk egymással.

Itthon is hallgatok karácsonyi zenét,de az nem olyan,mint a suliban(mármint a hangulata).

Eddig minden évben be voltam zsongva,bármiben szívesen segítettem,alig vártam,hogy mézeskalácsot süssünk majd kidíszítsük,hogy megvegyük a fenyőt és feldíszítsük.

De megváltozott valami...

Mostanában minden napra jut szinte valami vita,ha nem is velem/miattam van a vita esténként azt hallgatom.Mikor lefekszek aludni,hallom,hogy a nappaliba apám miket mond.Nem az zavar,hogy hallom,hogy beszél,hanem az,hogy mit mond.

Gyakran sírok is,mert teljesen kétségbe vagyok esve.Régen,ha szomorú voltam vagy volt valami bajom,mindig mamámhoz mentem,de már nem bírom ezt.S mamámhoz sem tudok menni...:(

Teljesen elvagyok kenődve:'(:(

Kérlek segítsetek!

15/L


2009. dec. 16. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon szomorú hangulatú a leveled, főleg így karácsony előtt.

Találj egy megfelelő pillanatot, kérdezd meg a szüleid, van-e valami probléma, esetleg tudnál-e valamiben segítni,nyomasztja-e valami anyagi gond őket, próbáld nekik ezt a gondolatsort elmondani, amit itt leírtál.

Nekem is van egy gyermekem (26 éves)és ha ő ezt így elmondaná nekem,ahogy te ítt leírtad, valószínű, hogy meg tudnánk beszélni, mi a gond.

Úgy tűnik számomra, te egy értelmes,érző, nyitott fiatal vagy, akivel csak meghitten beszélgetni kellene..

2009. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, elkezdtél felnőni. Egy gyerek számára a karácsony az, amit leírtál. Egy csoda, boldog sürgés-forgás, izgalom.

Egy felnőttnek inkább egy nyűg, egy alkalom, amikor a tömegnyomorral kell küzdenie a belvárosban és értéktelen ajándékokért kell harcolnia eszméletlen pénzekért, miközben a lábai szinte letörnek. Aztán elmegy 12 órázni és amikor végre beesik az ágyba, a gyerekei ott ugrálnak, hogy jujj, karácsony.. Megváltoznak a dolgok.

Nálunk is megváltozott egy csapásra. Most pl a páromat kell megértetnem azzal, hogy nem vehet minden rokonomnak ajándékot, mert a fizetésem fele csak azokra a szarokra fog elmenni, miközben alig van pénzünk.

Szóval nehéz úgy karácsonyozni, hogy közben tele van gonddal az ember, plusz mellette még a munkahelyen/suliban is bas.zogatják...

Ez olyan, mint a családi nyaralás. Mindenki odavan érte, amíg gyerek, és a szülei intézik a dolgot. Ám amikor rájuk kerül a sor és nekik kell megvenni 3 gyereknek a 300 méteres sorban a jegyet a kisvasútra, már nem olyan jó a dolog.

2009. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

most beszéltem apummal és majdnem elsírtam magam.Mondta,hogy milyen rossz lesz a karácsony idén,mert azok amik mostanában történik itthon nem lehet csak úgy pár perc alatt elfelejteni.

Egyébként pont ez az egyik gond.Ugyanis apum mindig felhánytorgatja a hibáinkat...Én meg mondtam anyukámnak,hogy hiszen emberek vagyunk,mind hibázunk,de túl kell rajta lépni,mert az élet megy tovább.Apum nem így gondolja.

Egyébként sejtem mi a gond:

Apum munkahelyén az egyik részleg megszűnik,ő pedig fél,hogyha elindul egyszer a részlegek megszüntetése akkor nem lesz megállás.Ezért ideges szerintem.Anyukám pedig tavasszal lett üzletvezető-helyettes,előtte pénztáros volt.

Kétségkívül mindketten elég stresszek lehetnek mostanában,s sok apróságon összevesznek.

Nővérem most kezdte az egyetemet(ELTE) és hát elég kevés pénzünk van jelenleg...

Én mondtam,hogy akkor ne adjanak 10.000Ft-t karácsonyra,hogy vegyünk valamit,hanem elég kevesebb(egyébként sem tudom mit szeretnék,+mástól is kaptam pénzt).Azt is mondtam,hogy a havi 3000Ft helyett is lehet kevesebb.

Anyum azt mondta,hogy nem kell,jó az,hogy kapok pénzt,mert ha szükségem lesz valamire akkor lesz pénzem.

Viszont az a baj,hogyha épp vita volt és elmondom a véleményemet akkor velem is veszekednek,ha pedig épp nyugi van akkor meg az a baj,hogy miért kell feldúlni a békét...

Szóval sehogy sem jó...:(

Szerintem ez mind a stressz miatt van...


köszönöm a válaszodat!

2009. dec. 16. 19:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szegény! Sajnállak és megértelek. Nem tudok mit mondani, tanácsot osztogatni nem nehéz, így nem mondok semmit. Én is így voltam gyerek koromban, sokat sírtam, és most felnőttként sem jobb a sorom. Bár most a gyerekeimben örömöt lelek, de ennyi. Lehet, hogy velem van a baj!!!
2009. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyen nehéz lehet most neked, teljesen megértelek én is keresztül megyek/mentem ezen.


Már nem is emlékszem rá, hogy mennyire imádtam a karácsonyt. Aztán egyszercsak felnőttebb lettem, jöttek a gondok. És azóta már sosem volt ugyanolyan jó.

Persze neked még lehet :)


Légy magadra nagyon büszke! Tudom milyen kiállni a szülők elé és amikor megpróbálnál nekik segíteni, beszélni velük akkor is vitáznak akár veled is, pedig te nem vagy hibás. Nagyon rossz érzés.

De te nagyon okos, érett lány lehetsz. Nagyon szép tőled, hogy megpróbáltad megoldani a gondokat és voltak ötleteid. Sajnos ez nem így megy, nekem is rá kellett jönnöm. A szüleink problémáit nem tudjuk megoldani. Ne idegesítsd magad ezzel, ne is gondolj rá, nem a te feladatod. Tudom azt akarod, hogy minden jobb legyen és megváltozzon de te nem tudsz mit tenni, illetve ezt anyukádéknak kellene megtennie.


Nekünk is mindig ilyen volt a karácsony de ebben az évben még ilyen se lesz. Most örülnénk, ha már túl lennénk rajta annyira nincs pénz és most tényleg az nagy dolog lesz, ha lesz mit enni és nem fagyunk meg.

De ettől még máskor lehet szép karácsonyotok, hidd el! Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ettől nem dől össze a világ, lesz még máskor is karácsony. Persze az első ilyen nekem is nagyon rossz volt nem bírtam feldolgozni, hogy nem olyan a karácsony, mint amilyennek megszoktuk. De utána rájöttem nem az a pár nap a fontos, és nem vesztünk ezáltal semmit mert mondjuk nincs feldíszítve a ház, mint azelőtt. Nem ez a legfontosabb, majd később rájössz.

Próbálj meg segíteni otthon a főzésben és készíts valami ajándékot szüleidnek, akár süss nekik meglepetésként egy süteményt vagy valamit. Hátha ettől megenyhülnek és kicsit nekik is jobb kedvük lesz. De javaslom ne várj sokat, nehogy csalódj. Néha én is kiteszem értük a lelkem és semmi, nagyon rosszul tud esni. Sajnos sok gondjuk van a szülőknek, nehéz megfeledkezni róla. Semmiképp se okold magad, te mindent megtettél, a többi már nem a te felelősséged. És Boldog Karácsonyt, remélem azért kellemesen telik majd. Kicsit értékeld át, hogy mi a fontos és örülj annak ami van, vannak akiknek még rosszabb.

2009. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

Nehéz nem arra gondolni...Egyébként még így is várom kicsit a karácsonyt,mert jönnek a rokonok,csak nem lesz olyan rossz:)

Nagyon sokat segítettetek,hálás vagyok érte:)

2009. dec. 16. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!