Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan varázsoljak már ma...

Hogyan varázsoljak már ma karácsonyi hangulatot az otthonomba és a családtagjaim szívébe? Ti, hogy készülődtök ilyenkor a Karácsonyra?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én az ablakokba csináltam függő diszeket, fenyőágból, amit karácsonyfa díszekkel dekoráltam. A konyhában feltettem a karácsonyi abroszt, és oda is tettem díszített fenyőágat. A bejárati ajtót is feldíszítettem.
2010. dec. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Néhány díszítési tippem, amiket én is mindig megcsinálok:

- illatgyertyákat vásárolok, de jó az illataroma is, amit a párologtatóba csepegtetek vízzel. (Az illatgyertyák most a Tescoban le vannak akciózva, az illataroma 200-250 Ft és elég pár évig)


- veszek narancsot, kiteszem egy nagy tálba, esetleg szegfűszeget szúrok bele, különböző mintákban


- ünnepi terítőt teszek az asztalra


- az ablakpárkányon karácsonyi boát (amit a fára is szoktak tenni) futtatok végig


- koszorút készítek, ami nagyon egyszerű: meghajlítasz egy vékony, de erős drótot, kör alakot formázva. Egy cérnával elkezded rászorítani a fenyőágakat, ekkor még teljesen, folytatólagosan. Majd a második sort már úgy teszed, hogy a fenyőág kb. felét rögzíted cérnával, a másik fél "kilóg", és így végig. Ragasztópisztollyal tobozt, száraz leveleket, vagy karácsonyi díszeket ragasztasz rá, ez stílustól függ. Lehet dekor díszítőket kapni pl. a százforintosban is.


- Textilkoszorú: szükséged van 2 textildarabkára, amiből hurkákat készítesz, úgy, hogy hosszú csíkot vágsz az anyagból, és töltőanyagot teszel bele (ezt lehet kapni, de a szivacs is jó, ha összébbvagdosod), majd a csíkot oldalt összevarrod, és kész a hurka. A két hurkát összefonod kör alakban, és ahol találkoznak, összevarrod őket, a varrás elé pedig egy szintén textilből készült nagy masnit teszel.


- ha vannak kilátszódó gázcsövek a lakásban, futtass végig karácsonyi boát, körbetekerve


- ha nagyon benne akarsz lenni:) vágj föl narancsot, citromot karikákra, és tedd be a sütőbe, szárítsd ki. Ez jó pot-pourrihoz, tegyél melléjük fahéjat, szegfűszeget rafiát, isteni illata van, és dekor is!


Remélem segítettem,

üdv Reni

2010. dec. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én már néhány hete feldíszítettem a lakást, de nem igazán hozta meg az ünnepi hangulatot.

Ellenben ma egész álló nap a tesómmal sütit sütünk, már kb mindenhol csak az van, ipari mennyiségű mézeskalács készült el és még csak kb a felénél járunk. Közben karácsonyi dalokat hallgatunk.

Na ez meghozta a hangulatot :)

Ajánlom figyelmetekbe a következő dalt:

http://www.youtube.com/watch?v=fhcZ6b2FSsk&feature=related


Boldog karácsonyt!

2010. dec. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!