Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha nem főzök...

Miért baj az, ha nem főzök amikor kapjuk a kaját?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerős család mindennap ad nekünk kaját, csak úgy jószívűségből. Párom azért mindig azt mondja, hogy főzzek, de nem kell neki. Akkor minek?
2014. márc. 26. 07:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
14%

Miért lenne gyanús? Èn semmi rosszat nem látok benne.

Kérdező! Persze, hogy irigyek!

2014. márc. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
93%

Tehát minden áldott nap egy ismerősnél lébecoltok, aki természetesen ha már ott vagytok, nem hagy titeket éhen.


Végülis...


És ti hányszor hívjátok át ezt az ismerőst hozzátok úgy egyébként?

2014. márc. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
79%

Napi kamu már korán reggel megvolt, köszönjük.

Sajna ez most elég gyengére sikerült.

2014. márc. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
39%

Így teljesen felesleges még otthon is főznöd, csak pénzkidobás.

Csak akkor főzz, ha nem esztek máshol.

2014. márc. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%
én szégyellném magam a helyedben
2014. márc. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
92%

Anyukámhoz elég gyakran átjár az egyik szomszédasszonya, hetente többször is. Akkor persze a beszélgetés mindig egy-egy kávéval kezdődik, de aztán előbb-utóbb, ahogy közeledik az ebéd vagy esetleg a vacsoraidő (attól függően, hogy melyik napszakban történik a látogatás), Anyukám illendőségből megkérdezi/megkínálja őt is. ... Mostanában már mondogatja nekem Anyukám, hogy kezdi megelégelni, de hát most hogyan változtasson egyik napról a másikra, hogy ne sértse meg a szomszédasszonyát. Még Anyukám szégyellné magát.


...bár nincs közöm hozzá, de felvetődött bennem a kérdés, hogy vajon ez mekkora plusz költséget jelenthet annak az ismerős családnak... Nyilván nem ingyen szerzik be az élelmiszereket, és az azok elkészítéséhez használt villanyt/gázt, egyebeket sem...

Amúgy ti munkából nem haza szoktatok menni először?

2014. márc. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
90%
Minden nap ennél az ismerősötöknél vagytok? Nem gondolod, hogy ez kicsit sok? Miért nem költöztök rögtön oda? Akkor rezsit sem kellene fizetni!
2014. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó! Hogy beszélsz másokról?
2014. márc. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
91%

Mamámnak is van egy ilyen barátnője, hétköznap olyan fél11 körül átmegy mamámhoz beszlégetni. Mama főz és süt közben. Fél1kor mama készülne ebédelni, de a barátnője még mindig ot van, hát neki is terít, és együtt ebédelnek.

Ez kb 3 éve megy, már az egész család "haragszik" a mamára, miért kell egy idegent etetni, aki egyébként nem szorul rá, csak lusta főzni.

Ez a nő egyébként egy szál gazt vagy egy tábla csokit se vitt mamámnak, köszönetképp.

2014. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
93%
A kaján lehet a legtöbbet spórolni, de te meg is teszed alaposan. Rohadtul szégyellném magam.... Anyukám a szomszédom és szokott beküldeni nekünk kaját/kóstolót, de én is ugyanúgy küldök, mert én FŐZÖK. Szerintem itt senki sem irigy, csak ez a sztori nem mindennapi, felvannak háborodva, ahogy én is. Te csak "jószívűségből" miért nem szoktál küldeni? - jah, mert nem főzöl xd
2014. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!